Кардинал Кох: засвоїти сенс «екуменізму крові», на якому наголошує Папа

Кардинал Кох: засвоїти сенс «екуменізму крові», на якому наголошує Папа

В інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами ділиться думками про головні моменти понтифікату Папи Франциска, позначеного братерськими обіймами з християнськими Церквами.

Екуменічний діалог належить до пріоритетів понтифікату Папи Франциска. Загальнолюдське братерство, до якого він постійно закликає, неминуче торкається братерства всередині великої родини Христових учнів. Думками про це в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News, приуроченому до десятої річниці від обрання Хорхе Маріо Берґольйо на Петровий престол, ділиться кардинал Курт Кох, Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами.

Екуменізм милосердної любові

Відповідаючи на запитання про основні аспекти екуменічної діяльності теперішнього Папи, кардинал Кох нагадав про розрізнення між «екуменізмом милосердної любові» та «екуменізмом істини». «Для Святішого Отця дуже важливим є поглибити цей екуменізм любові, поглиблювати приязні й братерські стосунки з різними Церквами», – сказав він, підкреслюючи, що саме це спонукало відвідувати Церкви з нагоди важливих річниць. Це було і спільне спогадування 500-річчя Реформації разом з проводом Всесвітньої лютеранської федерації, проща до Святої Землі з нагоди 50-річчя першої зустрічі між Папою Павлом VI і Константинопольським патріархом Атенаґорасом, участь у відзначеннях в Женеві ювілею Всесвітньої Ради Церков. Під час цього понтифікату також відбулася перша зустріч Папи Римського з Предстоятелем РПЦ.

Належно оцінити «екуменізм крові»

Ділячись думками про те, що б він хотів побажати Папі Францискові, Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами сказав, що бажає йому сил «і далі прямувати цією дорогою, провадити і поглиблювати ці зустрічі», згідно з його закликом «прямувати разом, молитися разом і співпрацювати». Особливим чином він виокремив дороге Святішому Отцеві поняття «екуменізму крові», який нагадує про те, що «сьогодні християни переслідувані не через те, що є лютеранами, православними, католиками чи п’ятидесятниками, а через те, що є християнами, і ця кров не розділяє, а єднає християн».

«У мене склалося враження, що цей вимір, пов’язаний із мучеництвом, ще не достатньо увійшов у серця людей нашого часу», – додав кардинал Кох, нагадуючи про «важке запитання», яке одного разу поставив Папа: якщо переслідувачі поєднують християн у такий спосіб, то чому ми самі в житті ділимося? «Без екуменізму любові богословський екуменізм, екуменізм істини, важко дається. Це приготування підґрунтя для стосунків має ключове значення», – підкреслив Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами.

Схожі новини:

Поширити новину: