Кардинал Кох: у діалозі з православ’ям проблемою є війна

Кардинал Кох: у діалозі з православ'ям проблемою є війна
Фото: Maciej Kluczka

«Ми поважаємо і визнаємо відмінності в інших Церквах, якщо ці питання служать примиренню, а не поділу», – каже кардинал Курт Кох, очільник Дикастерії сприяння єдності християн. Він зазначає, що наразі існують значні труднощі в діалозі з Православною Церквою. Зокрема, проблемою є позиція Московського Патріархату щодо війни.

Про це пише КАІ.

В інтерв’ю телеканалу EWTN глава ватиканської дикастерії також підкреслив, що майбутня апостольська подорож до Африки буде екуменічною. Кардинал Кох визнає, що «ситуація в регіоні дуже складна», а в Демократичній Республіці Конго і Південному Судані тривають громадянські війни. Він зазначає, що в цих умовах католики, англікани і пресвітеріани співпрацюють задля примирення.

«Цей апостольський візит Святішого Отця до Південного Судану буде спільним паломництвом архієпископа Кентерберійського Джастіна Велбі, очільника Пресвітеріанської Церкви, і Папи. Адже їхні представники працюють задля примирення в цій країні. І це дуже гарний приклад на майбутнє: всі Церкви працюють разом заради миру в цій дуже складній ситуації. […] Відносини з Православною Церквою зараз стали набагато складнішими, тому що в православному світі існує багато напруженості і розділень. Через діалог між очільниками католицизму і православ’я хочемо наново відкрити єдність. Однак напруженість у православному світі ускладнює це завдання. Наприклад, у нас є міжнародна змішана комісія між Католицькою Церквою і всіма Православними Церквами, але Російська Православна Церква не бере участі в цьому діалозі. І це перетворює діалог на виклик. Ми планували, що Святіший Отець зустрінеться з російським православним патріархом в Єрусалимі у червні минулого року, але це було неможливо, тому що ми маємо абсолютно різне бачення війни. Однак ми повинні тримати відкритими двері для діалогу», – сказав кардинал Курт Кох.

Схожі новини:

Поширити новину: