Святіший Отець про Єрусалим: місто Божого співчуття

Святіший Отець про Єрусалим: місто Божого співчуття

Звертаючись до учасників спільної робочої групи Дикастерії з міжрелігійного діалогу та Палестинської комісії з міжрелігійного діалогу, Папа Франциск звернув увагу на плач Христа над Єрусалимом, який спонукає виявити любов та співчуття до цього міста.

Про це пише Vatican News.

9 березня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників переговорів Спільної робочої групи з діалогу, створеної Дикастерією з міжрелігійного діалогу та Палестинською комісією з міжрелігійного діалогу. У своєму вітальному слові Святіший Отець зосередився на темі Єрусалиму, який є священним містом для юдаїзму, християнства та ісламу.

Значущість Єрусалиму для християн

Відзначаючи цінність Єрусалиму для християнської віри, Папа Франциск вказав, що він пов’язаний з багатьма епізодами з життя Ісуса. «У Святому Місті Ісус навчав і творив різні дивовижні знамення; перш за все в ньому Він сповнив Свою місію через страсті, смерть і воскресіння, що є серцем християнської віри. Церква народилася в Єрусалимі, коли Святий Дух зійшов на учнів, зібраних у молитві з Дівою Марією, і спонукав їх звіщати всім звістку про спасіння», – зауважив Святіший Отець. Водночас він підкреслив універсальну цінність Єрусалиму, яка закладена у значенні його назви – Місто миру.

Любов до Святого міста

Папа Франциск згадав про плач Ісуса над Єрусалимом (пор. Лк. 19,41-42). «Цей плач Ісуса заслуговує на роздумування в тиші. Браття і сестри, як же багато чоловіків і жінок, євреїв, християн, мусульман плакали і плачуть сьогодні над Єрусалимом! Також і нас думка про Святе місто іноді викликає сльози, бо воно подібне до матері, серце якої не може знайти спокій через страждання її дітей», – сказав Святіший Отець. Він вказав на цінність Божого співчуття до Єрусалиму, яке повинно стати нашим співчуттям, а також любов’ю до цього міста, завжди сильнішою за будь-яку ідеологію та будь-яку позицію. На завершення Папа заохотив до витривалості в зусиллях на користь міжрелігійного діалогу та побажав, щоб Всевишній зробив його більш плідним.

Схожі новини:

Поширити новину: