Папа: приймати іншого з огляду на те, що він – особа, а не через те, що може дати

Папа: приймати іншого з огляду на те, що він – особа, а не через те, що може дати

Звертаючись до учасників формаційної конференції «Катедра прийняття», Папа Франциск наголосив на аспекті безкорисливого прийняття, який виражає цінність людини і сприяє соціальній дружбі.

Про це пише Vatican News.

9 березня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників формаційного курсу «Катедра прийняття», організованого волонтерською спільнотою «Fraterna Domus». Дана організація була створена у Римській дієцезії як об’єднання вірних, які свідчать своїм життям та діяльністю сопричастя братерства і дружби у соціальному служінні потребуючим. У своєму слові Святіший Отець подякував присутнім за їхній внесок у сферу прийняття, виокремивши з енцикліки Fratelli tutti кілька важливих вимірів прийняття.

Прийняття як вияв любові

Говорячи про елемент прийняття у волонтерській діяльності, Папа Франциск сказав, що прийняття є однією з рис, що характеризують т. зв. «відкритий світ», про який йдеться у третьому розділі енцикліки Fratelli tutti. «Справді, щоб мати можливість діяти, щоб мати можливість генерувати прийняття, також необхідно думати про прийняття. У цьому полягає велика цінність моментів, подібних до цього, який ви зараз проживаєте, у яких ви разом поглиблюєте різні аспекти: антропологічні, етичні, релігійні, історичні тощо», – зазначив Святіший Отець. Він вказав на те, що зусилля у прийнятті є виявом любові та динамізму відкритості, який спонукає нас звертати увагу на іншого, шукати кращого для його життя.

Безкорисливість у культурі прийняття

Інший важливий аспект, який запропонувала енцикліка Fratelli tutti, стосується безкорисливого прийняття (пор. FT, 139-141), що є важливим для творення братерства та соціальної дружби. «Ми часто говоримо про внесок у відносини, який мігранти роблять або можуть зробити суспільствам, які їх приймають. Це правда і це важливо. Але фундаментальний критерій полягає не в корисності людини, а в самій цінності, яку вона представляє. Інший заслуговує на те, щоб його приймали не стільки через те, що він має або може мати, або може дати, скільки через те, ким є», – підкреслив Папа. Він поділився тим, що його завжди вражало часте згадування в Старому Завіті про тих осіб, на яких слід звернути увагу: вдови, сироти та мігранти, а також переселенці. «Важливо відновити цю традицію прийняття, способу прийому тих, хто не має або перебуває у складній ситуації», – зазначив Святіший Отець. На завершення він підсумував, що тільки соціальна та політична культура, яка включає безкорисливе прийняття, може мати майбутнє.

Схожі новини:

Поширити новину: