Папа: зберігати захоплення Божим словом, аби могти його передавати

Папа: зберігати захоплення Божим словом, аби могти його передавати

Приймаючи творчий колектив недільної телепередачі «На Свій образ», Папа Франциск подякував їм за те, що вони дають розголос його закликам солідарності з братами і сестрами, що живуть в важких обставинах.

Про це пише Vatican News.

Іноді в неділю, коли Святіший Отець опівдні промовляє з вікна Апостольського палацу до паломників, що зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, з його уст можна почути розповідь про побачене в телепередачі «A Sua Immagine» (На Свій образ). Ця передача народилася в рамках співпраці між італійським суспільним мовником RAI та Єпископською Конференцією Італії та виходить в ефір у неділю вранці, перериваючись трансляцією молитви «Ангел Господній» або «Царице Неба». В суботу, 4 березня 2023 року, творчий колектив цієї передачі завітав до Папи Франциска.

Кожному доступне Боже світло

Вітаючи їх у Ватикані, Святіший Отець похвалив назву, яку редакція понад чверть століття тому обрала для цієї передачі, яка покликаються на початок Біблії, де читаємо, як створюючи людину, Бог каже: «Сотворімо людину на наш образ і на нашу подобу». «Ми створені “на образ” Бога! Ми не повинні звикатися з цим висловом, він не повинен переставати нас вражати: у кожній людині Бог в унікальний спосіб запалив іскру Свого світла», – сказав Папа, наголошуючи на тому, що в той час як ми звикли начіпляти на ближніх ярлики, переживаючи «епоху прикметизації», ми повинні «повертатися до сутності». Тому він побажав редакції програми, яку він переглядає перед тим, як промовити до паломників, щоби слова «На Свій образ» не залишалися тільки написом на екрані.

«Зберігайте зчудування цим словом, аби могти його передавати. Це важливо. Зміна епохи, яку переживаємо, свідчить нам про втрату багатьма людьми саме усвідомлення того, що вони є дітьми Бога, створеними “на Його образ”, й існує потреба в тому, щоб його оживити. Бо саме там, у цьому “образі” знаходимо початок і основу невід’ємної людської гідності, початок і основу того, що всі ми є братами й сестрами», – підкреслив Святіший Отець.

Глобалізувати солідарність

Саме в послідовності з таким баченням, як зазначив Папа, ця програма показує обличчя та історії людей нашого часу, даючи голос найслабшим і страждаючим. Завдяки свідченню запрошених гостей та за допомогою відзнятих сюжетів творчий колектив розповідає про різний досвід життя та служіння, нагадуючи про те, «що існує молодь, здатна анґажуватися та віддавати життя іншим», показуючи також і трагедії людства, але «через історії, які дозволяють підтримувати живою надію, бо дають змогу розгледіти красу Євангелія, втіленого в життя».

«Заохочую вас і далі прямувати цією дорогою. Існує потреба в “глобалізуванні” солідарності, а не байдужості. Бо сьогодні байдужість є дуже глобалізованою. Звіщати Євангеліє означає свідчити нашим життям, що існує Бог милосердя, Який чекає на нас, першим виходить назустріч, Який захотів, щоб ми існували і любить нас», – сказав Святіший Отець, подякувавши також і за те, що ця передача також стає відлунням його закликів, які він під час недільної молитви присвячує «братам і сестрам у важких обставинах».

Схожі новини:

Поширити новину: