Святіший Отець – редакції часопису «Жінки-Церква-Світ»: єднати думку, серце та руки

Святіший Отець - редакції часопису «Жінки-Церква-Світ»: єднати думку, серце та руки

Зустрічаючись із редакцією щомісячного додатка до «L’Osservatore Romano», присвяченого ролі жінки в Церкві та світі, Папа Франциск відзначив вміння жінок вирішувати складні ситуації, діючи так, «як це роблять мами».

Про це пише Vatican News.

«Жінка здатна поєднувати разом мову інтелекту, мову серця та мову рук. Вона думає про те, що відчуває, відчуває те, що думає та чинить, робить те, що відчуває і що думає. Не кажу, що всі жінки так роблять, але вони мають таку здатність», – сказав Папа Франциск, спілкуючись із редакцією щомісячного додатка до часопису «L’Osservatore Romano», що має назву «Жінки-Церква-Світ». Зустріч була приурочена до десятиріччя цієї творчої ініціативи.

Папа Франциск подякував координаторці групи, яка розповіла йому про цю творчу команду, яка є багатокультурною і міжрелігійною, зазначаючи, що він із зацікавленням перечитує кожен випуск. «Мені подобається вже сам виклик, закладений у назві», – сказав він, відзначивши, що «жінки мають здатність управляти і мислити зовсім відмінно від нас». «Ми це бачимо також і у Ватикані: де були призначені жінки, там справи міняються, рухаються вперед», – додав Святіший Отець.

Папа навів деякі спогади. Зокрема, згадав про спілкування з одним видатним профспілковим активістом, що розповідав, як його перемінив «рішучий і лагідний погляд мами»: 20-річний юнак жив з мамою і в цей час віддавався пиятиці, і коли зранку спав у передпокої їхнього помешкання, бачив маму, яка виходячи зі свої кімнати, зупинялася, дивилася на нього ніжно і йшла працювати; одного дня цей погляд торкнувся його серця, й він змінився. Святіший Отець також розповів, як запитував Урсулу фон дер Ляєн, лікарку за освітою і матір семи дітей, про те, як їй вдалося розблокувати важливі рішення Європейської Комісії під час пандемії, а вона почала жестикулювати руками, імітуючи ручну роботу, сказавши: «Так, як це роблять мами». З цього й випливає ідея про поєднання мови розуму, серця та рук. «Ось чому мені подобається перечитувати цей щомісячник і підбадьорити його колектив. Тут не йдеться про клерикальний фемінізм Папи. Це відкриття дверей для іншої дійсності», – підсумував він.

Схожі новини:

Поширити новину: