Оцифровано 40 000 файлів, що містять звернення євреїв до Пія ХІІ

Оцифровано 40 000 файлів, що містять звернення євреїв до Пія ХІІ

Завершено оцифрування матеріалів спеціального відділу історичного архіву Відділу в справах стосунків з державами і міжнародними організаціями, що стосуються звернень євреїв про допомогу під час нацистсько-фашистського переслідування.

Про це пише Vatican News.

Державний Секретаріат Святого Престолу цими днями повідомив про те, що завершено оцифрування та опрацювання всіх 170 томів серії «Євреї» із розділу архіву Відділу Державного Секретаріату в справах стосунків з державами і міжнародними організаціями, що стосується понтифікату папи Пія ХІІ, які відтепер доступні в мережі.

Як ми повідомляли раніше, відповідаючи на бажання Папи Франциска, Історичний архів, починаючи від червня 2022 року, почав викладати на своєму сайті фонди цієї серії. Її назва пов’язана з тим фактом, що вона була створена для того, щоб збирати прохання про допомогу, які Папа отримував від євреїв з усієї Європи після початку нацистсько-фашистського переслідування. Слід зазначити, що архівні матеріали понтифікату папи Пія ХІІ були відкриті для дослідників 2 березня 2020 року.

На сайті Історичного архіву Відділу в справах стосунків з державами вже доступні 100% матеріалів із серії «Євреї», що нараховують майже 40 тисяч файлів, що складають 170 томів. На сайті також є оновлений аналітичний довідник цієї серії.

Схожі новини:

Поширити новину: