Італія: відкрити св. Августина як містика, закоханого в Бога

Італія: відкрити св. Августина як містика, закоханого в Бога
Джерело: Vatican Media

Упродовж року в Павії відбуватимуться заходи з нагоди перенесення мощей святого Августина до цього італійського міста. Вони були вивезені єпископами, які тікали від вандалів з Африки на Сардинію. Там вони потрапили до рук мусульман, у яких за велику суму їх викупив лангобардський король Флавій Лютпранд. У 724 році він привіз їх до Павії, столиці свого королівства. З цієї нагоди ініційований ювілейний рік.

Про це пише Vatican News.

«Єпископ Гіппони – це не лише видатний філософ і богослов, але й людина серця і прекрасного внутрішнього світу, що потрібно відкрити наново», – розповідає о. Антоніо Бальдоні, настоятель базиліки Святого Петра в «Золотому Небі» (basilica di San Pietro in Ciel d’Oro), де знаходиться могила цього видатного отця і Вчителя Церкви. Саме тут впродовж року перечитуватимуть «Сповідь» святого Августина, відбуватимуться літературні, музичні та молитовні зустрічі, а також курси духовності, засновані на його вченні. «Ми хочемо перевести святого Августина в повсякденність нашого життя, підкреслюючи, насамперед, що він є видатним свідком і вчителем віри», – говорить о. Бальдоні.

«З точки зору філософії, святий Августин все ще сильно вивчається, але у мене склалося враження, що про нього занадто мало знають як про людину віри, як про отця Церкви. Він передає нам фундаментальні істини нашої віри, і цей вимір єпископа Гіппони необхідно відкрити наново. Ми прагнемо відродити інтерес до цієї постаті як до пастиря, містика, Божої людини, яка своїм життям засвідчила про любов Христа. Святий Августин – це більше людина, закохана в Бога, ніж лише інтелектуал. Про нього написано багато книг, але мені здається, що досі бракує побожного погляду, погляду через призму віри. Протягом століть його представляли як видатного філософа, богослова, великого інтелектуала, але ми забуваємо, що він був передусім глибоко закоханий у Бога і змінив своє життя заради Нього. Нам потрібно відкрити Августина як людину з багатим внутрішнім життям. Ми прагнемо, щоб з ним познайомилося якомога більше людей, а не лише жменька фахівців, звідси і велика барвистість запланованих ювілейних заходів».

Схожі новини:

Поширити новину: