Польща: відбувся похорон отця Марека Лукомського

Польща: відбувся похорон отця Марека Лукомського

Сьогодні, 3 березня, відбувся похорон отця Марека Лукомського, багаторічного викладача Вищої духовної семінарії в Городку. Як повідомлялося, отець помер у Польщі в будинку для священників-пенсіонерів.    

Про це пише CREDO.

Похоронна Літургія відбулася у храмі св. Малґожати у Ломянках – місті, що належить до Варшавської агломерації. Святу Месу очолив варшавський єпископ-помічник Міхал Яноха. Після Служби тіло отця Марека поховали на найстарішому варшавському цвинтарі – Старі Повонзки – у частині, відведеній для поховань священників.    

Отець Марек народився 1936 року, був висвячений 1964 року як дієцезіяльний священник Варшавської архідієцезії. Досить довго (14 років) працював на місіях, у Бразилії. В Україну він, як і багато інших священників-поляків, приїхав працювати на початку 1990‑х, коли Римсько-Католицька Церква починала активно відроджуватися після радянського періоду нищень. Це було 19 вересня 1993 року. Він викладав у новостворених семінаріях логіку, вступ до філософії, методологію, філософію природи, етику. У трагічній аварії 2007 року, коли загинув засновник і перший ректор Інституту Богословський Наук о. Андрій Мацьонг, разом із ним у машині був о. Марек Лукомський. Він залишився живий, але теж постраждав, і після аварії у Польщі вже не повернувся до України через стан здоров’я. Помер 7 лютого 2023 року.

Фото: Давід Сухарський

Схожі новини:

Поширити новину: