Інститут релігійної свободи: щораз більше зруйнованих релігійних об’єктів

Інститут релігійної свободи: щораз більше зруйнованих релігійних об'єктів

Внаслідок російської агресії в Україні повністю знищено, пошкоджено або пограбовано російськими військовими щонайменше 494 релігійні споруди, духовні навчальні заклади та святині. Такі оновлені дані про вплив війни на українські релігійні громади Інститут релігійної свободи представив під час Саміту з міжнародної релігійної свободи.

Про це повідомляє сторінка ІРС.

Саміт відбувався 31 січня – 1 лютого у Вашингтоні (США).

За даними ІРС, з часу презентації на минулорічному Саміті, у липні 2022 року, кількість об’єктів релігійної інфраструктури України, постраждалих внаслідок російської агресії, зросла більше ніж удвічі.

Найбільше церков, мечетей і синагог зруйновано в Донецькій області (щонайменше 120) і Луганській області (понад 70). Також величезні масштаби руйнувань на Київщині (70), де точилися відчайдушні бої на захист столиці України, та на Харківщині – понад 50 зруйнованих релігійних споруд. Російські повітряні атаки, в тому числі з використанням іранських дронів, торкнулися майже всіх регіонів України і тривають досі.

Також Інститут релігійної свободи задокументував чимало фактів захоплення релігійних споруд в Україні та подальшого використання їх як російських військових баз або для прикриття вогневих позицій російських військ. Така тактика російських військових провокує збільшення масштабів руйнування релігійних об’єктів в Україні.

За конфесійною ознакою найбільше від російської агресії постраждало храмів Української Православної Церкви (афілійованої з Московським патріархатом) – щонайменше 143. Щодо римо-католиків, то зазначається про ушкодження 12 релігійних споруд.  

Інститут релігійної свободи: щораз більше зруйнованих релігійних об'єктів

Інститут релігійної свободи також задокументував цілеспрямовані атаки російських військових і спецслужб на релігійних діячів і віруючих, передусім на окупованих територіях України.

У своєму виступі на Саміті виконавчий директор ІРС Максим Васін заявив, що віруючі та духовенство часто ставали мішенями для російської окупаційної влади через українську мову, приналежність до іншої конфесії ніж православ’я Московського патріархату чи за будь-який інший прояв української ідентичності. «У своїй сукупності російські воєнні злочини, вчинені в Україні, можуть свідчити про наявність спеціального наміру геноциду, спрямованого на знищення українського народу, що є окремим злочином згідно з міжнародним гуманітарним правом», – наголосив доповідач.

Під час Саміту відбулася окрема панельна дискусія, присвячена Україні, в якій також взяв участь єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький.

Інститут релігійної свободи: щораз більше зруйнованих релігійних об'єктів
Фото: Максим Васін

Нагадаємо, що у вересні 2022 року Інститут релігійної свободи опублікував доповідь «Російський наступ на релігійну свободу в Україні» та відеосвідчення російських воєнних злочинів проти українських релігійних громад: https://bit.ly/2022-IRF-video-testimonies.

Схожі новини:

Поширити новину: