Папа: здійснюючи суспільно-політичні зміни, слід слухати одні одних

Папа: здійснюючи суспільно-політичні зміни, слід слухати одні одних

У посланні до учасників V Міжнародної конференції «Задля рівноваги світу», що відбувається в столиці Куби, Папа Франциск зазначає, що відновлювати рівновагу означає діяти разом, будувати мости, які допоможуть спільно знайти дієві рішення, що нікого не виключатимуть.

Про це пише Vatican News.

Для того, аби здійснити суттєві суспільно-політичні зміни, важливо зосереджуватися не стільки на тому, що кожен із нас, навіть маючи найкращі наміри, міг би запропонувати, скільки на абсолютній потребі спілкуватися, прислуховуватися одні до одних. Таку думку висловив Папа Франциск у своєму посланні до учасників V Міжнародної конференції «Задля рівноваги світу», що проходить в Гавані, столиці Куби, від 24 до 28 січня 2023 року.

Організаторами цієї конференції виступають Міжнародний проект солідарності Хосе Марті, Відділ з питань освіти, науки і культу Організації Іберо-Американських Держав (ОІАД) та інші міжнародні установи. Міжнародна конференція «Задля рівноваги світу», що проводиться кожних три роки, стала важливою академічною платформою, де збираються сотні науковців, громадських активістів та інтелектуалів з різних країн світу, щоб обговорити основні проблеми сучасності.

Терміново будувати мости

Цьогорічний захід набуває особливого значення, бо 28 січня припадає 170-а річниця від дня народження Хосе Марті, кубинського поета, письменника, публіциста і лідера визвольного руху Куби від Іспанії, якого на батьківщині називають «Апостолом незалежності». Саме йому Святіший Отець присвятив перші слова свого послання до учасників конференції, зазначаючи, що постать цього кубинського діяча спонукає до пробудження свідомості тих, хто покликаний творити в світі атмосферу діалогу та братерства, яка може сприяти вагомим змінам у сучасному соціально-політичному контексті.

Ці соціально-політичні обставини, як підкреслює Папа, викликають тривогу і повинні спонукати нас до зміни курсу. «А для цього, – пише він, – важливо, на мою думку, щоб наш погляд зосереджувався не стільки на тому, що кожен із нас, навіть з найкращими намірами, міг би запропонувати, скільки на абсолютній необхідності сісти разом за стіл й вислухати інших. Необхідно терміново будувати мости, які допоможуть нам спільно знайти дієві рішення, які нікого не виключатимуть. І все, починаючи з діалогу і з широкого горизонту універсального братерства (пор. Енцикліка Fratelli tutti, п. 142)».

Ключ до відновлення рівноваги

Єпископ Риму процитував слова Хосе Марті, які він виголосив про свого землякакубинського священика Фелікса Варела (1788 – 1853), захоплюючись «його любов’ю до своєї землі та в засудженні того, що він вважав несумісним із суспільним благом», але, водночас, підкреслюючи його лагідність та пошану до співрозмовника.

«Отже, мова йде про те, – пояснив Папа, – щоб дивитися в минуле, не заперечувати своє коріння, яке спонукає нас вчитися від старших, вчитися віри, яка їх надихала, злагодженості життя, до якого ця віра їх спонукала, відданості народові, що є не чим іншим, як заповіддю Господа любити одні одних, як Він нас полюбив (пор. Ів 13, 34-35)».

На завершення Святіший Отець закликав учасників конференції зосередитися на слові «разом». «Насправді, саме разом, – зазначає він, – у братерстві та солідарності, ми будуємо мир, гарантуємо справедливість, долаємо найболючіші події. Це ключ до відновлення рівноваги, який дав назву вашій зустрічі, оскільки лише разом ми зможемо протистояти різноманітним моральним, соціальним, політичним та економічним кризам, які ми переживаємо і які взаємопов’язані між собою».

Схожі новини:

Поширити новину: