Святіший Отець – особам з інвалідністю: стати силою миру в суспільстві

Святіший Отець - особам з інвалідністю: стати силою миру в суспільстві

Зустрічаючись із представниками італійської Національної спілки осіб, що отримали інвалідність на військовій чи цивільній службі, Святіший Отець закликав їх протистояти конфліктам у соціальному та особистому житті.

Про це пише Vatican News.

21 січня 2023 року Папа Франциск прийняв на аудієнції членів італійської Національної спілки осіб, що отримали інвалідність на військовій чи цивільній службі. У своєму слові Святіший Отець зосередився на особливостях цієї організації, які стосуються трансформації обмежень та зусиль задля миру.

Святіший Отець - особам з інвалідністю: стати силою миру в суспільстві

Перетворення негативного досвіду

«Ви стараєтесь надати соціального сенсу тому, що на індивідуальному рівні було негативним досвідом, обмеженням, отриманим за різних для кожного обставин. Це аспект великої моральної та духовної цінності. Кожен покликаний долати тенденцію замикатися в собі, у власному стані, відкритися на зустріч, ділення й солідарність», – відзначив на початку Папа Франциск, вказуючи, що завдяки взаємній підтримці, фізична обмеженість перетворюється зі знаку «мінус» на знак «плюс». Це перетворення негативу на позитив є, зокрема, одним із істотних аспектів таємниці Ісуса Христа. «Ісус силою Божої любові перетворив зло у добро, але не в абстрактний спосіб, в теорії, але в Собі, в особистому досвіді, у власному тілі. Зло, якого Йому довелося зазнати, кульмінацією якого стали Його страсті та смерть на хресті, Він перетворив на жертву спасіння для нас. Він зробив це завдяки любові свого Отця, багатого безмежним милосердям», – підкреслив Святіший Отець. Він додав, що ця таємниця конкретизувалась у Пресвятій Тайні Євхаристії, яку Ісус залишив Своїм учням. «У такий спосіб Він перетворив зло на добро, ненависть на любов, насильство на зцілення», – зазначив Папа.

Святіший Отець - особам з інвалідністю: стати силою миру в суспільстві

Піклуватися за повсякденний мир

Інша істотна риса Спілки, на думку Святішого Отця, стосується відданості справі миру. «Я знаю, що для декого із вас причина інвалідності пов’язана саме з миротворчою місією чи виконанням обов’язків на службі громадському порядку та закону. І це збагачує, так би мовити, моральну спадщину вашої спілки», – зауважив Папа. Вказуючи на слова Ісуса про миротворців (пор. Мт. 5, 9), він додав, що потреба бути будівничими миру стосується кожного. «Зіткнувшись із війною, яка здається непереможним монстром, що ми можемо робити, окрім молитви? У повсякденному житті ми можемо намагатися протистояти конфліктам, уникаючи будь-якого насильства та гноблення, навіть словесного. А це непросто! Бо інколи достатньо одного слова, щоб заподіяти біль або вбити брата чи сестру. Згадаймо про наклепи, про плітки, які є настільки поширеними, немов хліб насущний, і вони завдають стільки лиха, вони нищать. Отож, спілка може і повинна стати силою миру в суспільстві, допомагаючи мирно вирішувати конфлікти, шукаючи загальне благо та привертаючи увагу до тих, хто найменш захищений», – сказав Святіший Отець.

Схожі новини:

Поширити новину: