Папа: місіонер – свідок послідовності Христа

Папа: місіонер – свідок послідовності Христа

Зустрічаючись з спільнотою Папської урбаніанської колегії, Святіший Отець закликав їх бути вірогідними учнями Христа, який відзначався гармонією між своїми словами і ділами.

Про це пише Vatican News.

21 січня 2023 року Папа Франциск прийняв на аудієнції спільноту Папської урбаніанської колегії. У своєму слові Святіший Отець пригадав історію заснування цієї колегії для підготовки духовенства з т. зв. місійних територій, запрошуючи до роздумів над плеканням особистих живих стосунків місіонера з Ісусом – духовним джерелом кожної місії.

Відвага бути автентичними

«Ми можемо запитати себе: про які найважливіші риси слід дбати і зміцнювати під час початкового формування, щоб справді бути учнями-місіонерами, близькими до Бога та своїх братів й сестер?» – сказав Папа, виділяючи першу рису – відвагу бути автентичним. Він зазначив, що наша близькість з Богом і з нашими братами й сестрами усвідомлюється і зміцнюється тією мірою, наскільки ми маємо відвагу скинути маски, які носимо, щоб, можливо, виглядати досконалими, безгрішними і шанобливими або просто найкращими. «Маски не потрібні, дорогі браття – не потрібні! Презентуймо себе іншим без ширм, такими, якими ми є, зі своїми обмеженнями та суперечностями, долаючи страх бути засудженими через те, що не відповідаємо ідеальній моделі, яка часто існує лише у нас в голові», – зауважив Святіший Отець, закликаючи культивувати щирість та смиренність серця, які дають нам чесний погляд на нашу внутрішню крихкість й убогість.

У цьому контексті він вказав на достовірність Христа, яка випливає з гармонії, яку в Ньому бачили між тим, що Він проголошував, і тим, що Він робив. «Тож, будь ласка, не бійтеся показувати себе такими, якими ви є, особливо перед тими старшими братами, яких Церква ставить поруч із вами як вихователів. Іноді може прийти спокуса формалізму або захоплення “роллю”, ніби це може забезпечити вам повну самореалізацію. Не обманюйте себе цими зручними, але помилковими рішеннями», – закликав Папа Франциск. Яскравим прикладом тут є притча про фарисея та митаря, який, на відміну від фарисея, «повернувся виправданим до свого дому» (Лк 18, 14).

Папа: місіонер – свідок послідовності Христа

Вийти із своєї замкнутості, щоб слідувати за Богом

«Друга характеристика, про яку я хотів би вам нагадати, це здатність виходити із замкнутості в собі. Життя у вірі – це безперервний “вихід”, вихід із наших ментальних схем, із загородження наших страхів, із маленьких гарантій, які нас заспокоюють. Інакше ми ризикуємо поклонятися Богові, Який є лише проекцією наших потреб, а отже, “ідолом”, і не проживати автентичних зустрічей навіть з іншими. Натомість добрим є прийняти ризик виходу, як це зробили Авраам, Мойсей і галилейські рибалки, покликані слідувати за Господом (пор. Мк 1,16-20)», – вів далі Святіший Отець, закликавши бути свідками радості, живучи братерством без страху, навіть коли це вимагає важкої праці та жертв.

Папа: місіонер – свідок послідовності Христа

Діалог у відкритості

Останньою рисою учня-місіонера, на яку вказав Папа, є відкритість до діалогу. «Насамперед до діалогу з Богом у молитві, яка також є виходом із нашого его, щоб прийняти Його, коли Він промовляє у нас і слухає наш голос. А потім до братерського діалогу, у радикальній відкритості на іншого», – сказав Святіший Отець. Він зауважив, що світ потребує діалогу та миру, а також таких чоловіків та жінок, які свідчать про це. «Я закликаю вас приєднатися до школи отих “мучеників діалогу”, які, навіть у деяких ваших країнах, відважно прямували цією дорогою, щоб бути будівничими миру. Не бійтеся йти нею до кінця також і ви, пливучи проти течії та ділячись Ісусом, передаючи віру, яку Він вам дарував», – сказав на завершення Папа Франциск до спільноти Папської урбаніанської колегії.

Схожі новини:

Поширити новину: