Італійське місто передало генератори для української дієцезії

Італійське місто передало генератори для української дієцезії

Олександр Язловецький, єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії, зараз перебуває в Італії, у містечку Єзоло, куди приїхав на запрошення місцевої влади.

Приводом для візиту стало відкриття традиційної виставки вертепів із піску, однак крім цього місто, яке від початку війни стало притулком для багатьох біженців із України, зробило дієцезії щедрий подарунок. 

У своєму коментарі для CREDO єпископ Олександр детальніше розповів про свій візит, про гостинність місцевих мешканців, та про їхню підтримку українців у скруті.

«Ця поїздка – приклад того, як Господь готує нам добрі речі там, де ми їх зовсім не очікуємо. Таким чином Господь показує нам, що все насправді залежить від Нього. Так було й тут: зі мною зв’язався журналіст із Італії, попросив про невеличке інтерв’ю, а потім сказав, що у нього з’явилася ідея запросити мене до їхнього містечка – це містечко Єзоло поряд із Венецією. Це туристичне містечко, оскільки воно знаходиться на березі лагуни, там дуже багато людей не лише влітку, а й узимку. Сприяючи цьому, місцева влада постійно щось організовує. І от одна з їхніх ініціатив протягом уже багатьох років – це виставка вертепів із морського піску, до участі у якій запрошують митців з усього світу: вони працюють із тоннами піску протягом тижнів, а інавгурація зазвичай відбувається 8 грудня», – розповів єпископ.

За словами владики, вертепи зазвичай об’єднує певна тема. Цьогоріч ця тема – мир, і кожен із вертепів відображає цю ідею: це може бути біблійна сцена, відтворення мистецького твору тощо.   

Один із вертепів зображував Київ у час війни, місто, наполовину зруйноване, а наполовину відбудоване, високе, гарне і спрямоване у майбутнє.  Єпископа Олександра Язловецького запросили на відкриття цього вертепу, як почесного гостя з Києва заздалегідь, але потім, як розповідає владика, з ним на зв’язок вийшов мер і запитав: «Що я ще можу зробити для вас?» «Можете купити нам пару генераторів, які влізуть мені у машину», – відповів йому єпископ Олександр.  За деякий час до нього зателефонували і спитали: «А яка у вас машина? Бо ми вже маємо 10 генераторів».  Потім знову вийшли на зв’язок і перепитали: «А чи можете ви приїхати краще бусом? Бо в нас уже 20 генераторів…»

Зрештою, ці генератори забрала велика вантажівка, оскільки у кінцевому підсумку італійці подарували 44 генератори фірми «Hyundai», на покупку яких збирало кошти все місто: підприємці, власники туристичного бізнесу, окремі сім’ї тощо, а також моторну оливу для їхньої роботи.

7 грудня у мерії єпископ Олександр мав привітальну зустріч із мером міста Єзоло Крістофером Де Дзотті, на якій були присутні представники бізнесу та інші добродії. 

«Я мав нагоду подякувати їм і розповісти про ситуацію в Україні. А наступного дня ввечері відбулася подія, задля якої я був спочатку запрошений, – урочисте відкриття виставки вертепів, на якій був присутній Патріарх Венеції Франческо Моралья. Під час цієї події, на якій були присутні численні медіа та італійські телеканали, я скористався нагодою, щоб подякувати за підтримку всім людям доброї волі, які підтримують нас, які приймають наших біженців та моляться за нас», – розповів єпископ Олександр.  

Виставку пісочних вертепів у Єзоло зазвичай відвідує понад 40 тисяч осіб, а цього року місцева влада очікує навіть більше – сподіваються на понад 50 тисяч осіб. Вона має великий медійний розголос, особливо після 2018 року, коли митці Єзоло встановили вертеп із піску на площі святого Петра у Римі. Приємною несподіванкою стало те, що, за ініціативи мера Єзоло, частина коштів, зібраних із відвідин цієї виставки, також буде передана Київсько-Житомирській дієцезії РКЦ в Україні для облаштування центру допомоги внутрішньо переміщеним особам, який зараз готується до відкриття у Ворзелі, біля Вищої духовної семінарії.  Крім того, місцеві скаути передали єпископу Язловецькому з рук Патріарха Венеції Вифлеємський вогонь, який він привезе до катедрального собору святого Олександра у Києві. Урочисте внесення вогню відбудеться у неділю, 18 грудня.  

Текст: Ольга Герасименко

Фото: сторінка єпископа Олександра Язловецького у фейсбуці

Схожі новини:

Поширити новину: