Львів: видимий знак солідарності Лицарів Колумба з Україною

Львів: видимий знак солідарності Лицарів Колумба з Україною

5 грудня, у Міжнародний день волонтерства до Львівської обласної дитячої клінічної лікарні Охматдит прибула делегація українських, польських та американських Лицарів Колумба на чолі з Найвищим Лицарем Ордену Патриком Келлі.

Про це повідомляється на сайті Львівської архідієцезії з посиланням на CREDO.

Найвищий Лицар приїхав до України, щоб особисто переказати лікарям Львівського Охматдиту медичне обладнання, засоби гігієни та запаси продуктів довготривалого зберігання, які були закуплені на кошти жертводавців з цілого світу під час збірок, які організовували Ради Лицарів Колумба у своїх країнах.

Керівник клініки отоларингології, хірургії голови і шиї львівського Охматдиту Федір Юрочко розповів, яке саме обладнання подарували клініці Лицарі Колумба та завдяки кому склалася така плідна співпраця між лікарнею та Орденом:

«Сьогодні ми отримали підсилення, завдяки якому зможемо працювати краще і більше зробити для наших маленьких пацієнтів – це ендоскопічна стійка німецького виробництва. Вона нова, дуже сучасна, має вбудований штучний інтелект, дає зображення високої точності, має багатократне збільшення, як під мікроскопом, і це дозволить нам робити практично всі операції на вусі, горлі, носі та гортані із ще більшою ефективністю. Ми є лідерами дитячої отоларингології в Україні, а наша перша стійка 2001 року «народження». Вона ще працює і ще не раз нам допоможе, але технології рухаються вперед і дають можливість працювати ефективніше. І ми дуже радіємо, що завдяки о. Яну Нікелю, настоятелю латинської катедри, який входить в Опікунську раду нашої лікарні, вдалося «склеїти» наші потреби та можливості Лицарів Колумба.

У нас працюють дуже висококваліфіковані лікарі, але наша матеріально-технічна база, на жаль, застаріла. Тож ця надсучасна ендоскопічна стійка була нам вкрай необхідна».

Новий медичний прилад поблагословив отець прелат Ян Нікель, який запросив присутніх помолитися за усіх лікарів та медпрацівників, що служать маленьким пацієнтам у цій лікарні, а також за добродіїв, завдяки яким лікарня отримала такий важливий апарат.

Шимон Чишек, представник Лицарів Колумба з Польщі, який супроводжує Найвищого Лицаря Патрика Келлі під час візиту в Україну, так прокоментував візит до дитячої лікарні:

«Ми відвідали дитячу лікарню, до якої завдяки добродіям з цілого світу привезли медичне обладнання. Цей апарат допоможе у лікуванні дітей і буде таким видимим знаком нашої солідарності з Україною. В Україні є понад дві тисячі Лицарів Колумба і завдяки їхній діяльності про наш Орден взнає все більше людей. Саме так до нас звернулася Львівська дитяча лікарня і ми відповіли на їхній запит із усією щедрістю, бо ми підтримуємо Україну і будемо це робити так довго, як це буде необхідно. Лицарі Колумба від початку війни дуже активно включилися у допомогу Україні. Нам вдалося зібрати понад 20 млн. доларів і завдяки цим коштам ми допомагаємо їжею, одягом, ліками та іншими необхідними речами. Це понад 1700 тон гуманітарної допомоги за час повномасштабного вторгнення. Плануємо також роздати в Україні перед Різдвом 100 тис. пакунків з продуктами. Лицарі Колумба не зупиняються – ми будемо продовжувати допомагати».

Львівська обласна дитяча клінічна лікарня Охматдит сьогодні приймає маленьких пацієнтів з цілої України. Через війну багато лікарень втратили можливість надавати допомогу пацієнтам у своїх регіонах і Львів взяв на себе велику частину зобов’язань по лікуванню внутрішньо переміщених осіб.

Текст: Віта Якубовська

Фото: Олександр Кусий

Схожі новини:

Поширити новину: