Отець Крижа TChr: допомогти Україні пережити зиму

Отець Крижа TChr: допомогти Україні пережити зиму
Фото: BULENT KILIC/AFP via Getty Images

Друга неділя Адвенту у Польщі відзначається як День молитви та матеріальної допомоги Церкві на Сході. Цього року він відзначається вже 23-й раз. На сьогоднішній день спілка «Допомога Церкві на Сході» єпископату Польщі реалізовує від 300 до 400 різних проєктів на рік, які спрямовуються у 15 країн Радянського Союзу. Директор цієї спілки зазначає, що цього року підтримка йде переважно в Україну.

Отець Лєшек Крижа TChr, який від початку війни неодноразово бував в Україні, в інтерв’ю Радіо Ватикану перераховує, чого найбільше потребують зараз люди, які постраждали від жахіть війни.

«На даний момент пріоритетом для всіх тих, хто намагається надати підтримку Україні, є допомогти їм пережити цю зиму, яка насувається, фактично, яка вже почалася там у багатьох місцях. Ідея полягає в тому, щоб забезпечити, наскільки це можливо, такими примітивними пічками, щоб їх можна було поставити в будинки і захистити вікна. Саме в цьому напрямку зараз надається наша допомога, і, звичайно, продовольча допомога. Я особисто мав можливість передавати такі печі й бачив, скільки було радості, особливо серед людей у великих житлових масивах, які змушені жити в підвалі, тому що верхні поверхи повністю розбиті, знесені. Тож вони постійно живуть у підвалі і для них така примітивна піч – це благо, бо вона не тільки гріє, але на ній можна щось приготувати не тільки для себе, а й для сусідів, адже вони дуже солідарні у переживанні цієї біди. Тому я думаю, що це є таким пріоритетом для багатьох інституцій, які зараз допомагають Церкві в Україні», – підсумував священник.

Схожі новини:

Поширити новину: