Звіт 2020-2022: переслідування християн посилюються

Звіт 2020-2022: переслідування християн посилюються
Фото з обкладинки звіту

У 75% країнах світу, які увійшли у дослідження, утиски або переслідування християн зросли за останні роки. Якщо у 2020 році переслідування та дискримінація охопили 145 країн, то у 2022 – їх вже 153. 

Про це пише Misyjne.pl

Є країни, де відвідування Святої Меси може коштувати життя. Є такі місця, де віра в Христа заборонена і християни повинні молитися у підпіллі. Є місця, де за зберігання Біблії або розарію суворо карають. Для екстремістів це лише привід для викрадення, ув’язнення або вбивства. Християни є найбільш переслідувана релігійна група. Їхнє складне становище не обмежується Африкою чи Азією. У всьому світі вони стикаються з ізоляцією та дискримінацією, їх кривдять ображанням та висміюванням, і часто намагаються поставити їх у ситуацію вибору, відмовляючи їм у праві жити згідно з власними переконаннями.

Згідно з доповіддю, переслідування християн по всьому світу зростає в основному через джихадистів і націоналістів.

Останній звіт «Переслідувані і забуті?», що охоплює 2020-2022 роки і повідомляє про зростаючі масштаби переслідувань християн по всьому світу, був представлений у понеділок на Ясній Гурі. У цей день вежа цього монастиря була підсвічена червоним кольором на знак солідарності та єдності з переслідуваними та дискримінованими. Таким чином святиня долучилася до всесвітньої акції «Червоний тиждень». Увечері вірні молились за переслідуваних християн під час традиційної молитви о 21:00.

«Ця ілюмінація вежі має на меті нагадати, що християни є найбільш переслідуваною релігійною групою у світі», – сказав на прес-конференції о. Павло Антосяк з польської секції Папської фундації «Допомога Церкві в потребі». «Звіт (…) показує дуже сумну тенденцію. У 2020 році ми говорили про переслідування чи дискримінацію у 145 країнах. Сьогодні, на жаль, ми вже говоримо про 153 країни», – додав він.

У доповіді представлені свідчення з перших рук, компіляції різних подій або аналізи по країнах, що показують ступінь переслідування християн по всьому світу. Звіт доповнює доповідь «Релігійна свобода у світі».

Згідно з документом, утиски або переслідування християн зросли у 75% проаналізованих країн, а в Африці їхнє становище погіршилося в усіх проаналізованих країнах, що пов’язано, головним чином, з діяльністю парамілітарних організацій, у т.ч. джихадистів. За даними авторів доповіді, особливо складним становище християн є, зокрема, в Нігерії, де за останній рік було вбито понад 7 000 прихильників цієї віри, а понад 2 мільйони були змушені покинути свої домівки.

На Близькому Сході загострення міграційної кризи загрожує виживанню трьох найстаріших і найважливіших християнських громад – в Іраку, Сирії та Палестині. У Сирії кількість християн скоротилася з 10 відсотків населення до менш, ніж 2 відсотків – з 1,5 мільйона перед початком війни до близько 300 тисяч сьогодні. В Іраку темпи еміграції дещо повільніші – спільнота, яка налічувала близько 300 000 осіб до вторгнення Даеш (ІДІЛ) у 2014 році, скоротилася вдвічі до весни 2022 року.

В Азії, зокрема у М’янмі, Китаї та В’єтнамі, головною загрозою для християн є державний авторитаризм, йдеться у висновках доповіді. Найгіршою у цьому плані є ситуація у Північній Кореї, де релігійні переконання та практики регулярно і систематично придушуються.

В Індії в період з січня 2021 року по початок червня 2022 року було зафіксовано 710 випадків насильства проти християн, які частково підживлювалися політичним екстремізмом. У доповіді «Переслідувані і забуті?» також описується, що в таких різних країнах, як Єгипет і Пакистан, дівчаток-християнок регулярно викрадають і ґвалтують.

Як зазначив о. Антосяк, автори доповіді хочуть показати і нагадати, що у світі є люди, які страждають за віру в Христа, інколи віддаючи за неї своє життя. При цьому їм хочуть «дати ім’я» – підкресливши, що це конкретні люди.

«Ми хочемо нагадати історію цих людей, показати, що вони важливі, і що світ часто про них мовчить», – додав священнослужитель, який закликав підтримати переслідуваних християн, також і молитвою.

Під час прес-конференції Томаш Завал з офісу «Допомога Церкві в потребі» в Познані нагадав, серед іншого, історію 5 червня цього року, коли в костелі св. Франциска Ксаверія в Ово, Нігерія, напали на віруючих, у результаті чого загинули десятки людей, а також масове вбивство християн в регіоні Тіградж в Ефіопії, де на віруючих, які готувалися до процесії в 2020 році, обрушився град куль, а пізніше на них напали з мачете, вбивши сотні.

Дані, зібрані у звіті, походять, зокрема, від помісних та місіонерських структур Церкви. Повний обсяг звіту становить майже 200 сторінок, а його резюме польською мовою – 12 сторінок. З ним можна ознайомитися на вебсайті фундації.

Кампанія «Червоний тиждень», що триває цього року з 16 до 23 листопада, покликана пригадати світу про переслідування християн. По всьому світу червоним кольором підсвічуються сотні соборів, церков, пам’ятників та громадських будівель. Серед найвідоміших об’єктів, які долучилися до ініціативи протягом останніх років, – Колізей у Римі та статуя Христа в Ріо-де-Жанейро.

Схожі новини:

Поширити новину: