Хмельниччина: молитва за захисників перед чудотворною іконою

Хмельниччина: молитва за захисників перед чудотворною іконою

У місті Городок на Хмельниччині є дуже давня чудотворна ікона святого Антонія, з якою пов’язано багато чудес. З нагоди престольного свята або спомину св. Антонія до неї завжди приїжджає помолитися велика кількість паломників, а зараз багато мешканців міста та навколишніх місцевостей просять про мир та опіку для наших захисників.

Про це розповідає Поділля News.

Переживши декілька переломних етапів, й у сучасному світі – реставрацій, до наших днів збереглася чудотворна ікона святого Антонія з Падуї. Уже п’ятдесят років до неї приїздять католики з усього світу. А в період війни перед зображенням святого просять і миру.

Ця ікона колись була в храмі ордену отців-францисканців у Кам’янці-Подільському. Це вже понад 600 років тому. І так як тут також францисканці мали свій монастир, то було вирішено, що вона буде перевезена сюди, – розповідає настоятель парафії св. Станіслава, єпископа і мученика, отець Віктор Лутковський.

А саме – до Городка. Та за легендами щоразу, коли прихожани збиралися звернутися до чудотворного Антонія з Падуї з молитвами, ікона щезала. І так було декілька разів. Допоки її не привезли урочисто.  Тут вона деякий час зберігалася у зруйнованому храмі. Згодом свого часу від злого її переховували самі ж люди. І ось уже понад пів століття ікона є окрасою костелу святого Станіслава, єпископа і мученика, й тим образом, що творить дива.

14 червня завжди сюди приїжджає дуже багато людей, і вони дають неймовірні свідоцтва своєї молитви, коли просять святого Антонія про заступництво, а особливо він є покровителем від речей загублених. Але не тільки речей, а й змарнованих, невикористаних справ нашого життя, – каже отець Віктор.

Прихожани вірять у чудотворність ікони і зцілення нею від тілесних і духовних недуг. Дива, пов’язані з нею переказують ще від радянських часів.

На своєму шляху ікона святого Антонія з Падуї пережила декілька масштабних реставрацій. Сьогодні унікальний духовний експонат вкритий спеціальними фарбами, які дозволять зберегти вигляд ікони якнайдовше. Практично всі елементи образу, можливо, в дещо зміненому вигляді, але збереглися.

Сама ж мурована святиня, де зберігається образ святого Антонія, збудована ще у 1989 році, на місці цвинтарної каплиці. Це перший свого часу збудований католицький храм в сучасній Україні. В період нинішньої війни тут щодня моляться за наших військових та перемогу.

Детальніше – у сюжеті каналу Перший Подільський.

Схожі новини:

Поширити новину: