Архієпископ Ґуджеротті – новий префект Конгрегації східних церков

Архієпископ Ґуджеротті – новий префект Конгрегації східних церков

Папа Франциск призначив нового Префекта Дикастерії для Східних Церков. Ним став колишній Апостольський Нунцій в Україні, який приступить до виконання цих обов’язків у січні.

Про це пише Vatican News.

У понеділок, 21 листопада 2022 р. у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Префектом Дикастерії для Східних Церков Преосвященного Клаудіо Ґуджеротті, титулярного єпископа Равелло, дотеперішнього Апостольського Нунція у Великобританії. Він приступить до виконання обов’язків з другої половини січня наступного року.

Новопризначений Префект Дикастерії Східних Церков народився 7 жовтня 1955 року в місті Вероні (Італія). У травні 1982 року отримав пресвітерське рукоположення, а через три роки розпочав служіння в Конгрегації для Східних Церков, де від грудня 1997 року обіймав посаду Заступника Секретаря Конгрегації.

7 грудня 2001 року святий Папа Йоан Павло ІІ призначив монсеньйора Ґуджеротті Апостольським Нунцієм в Грузії та Вірменії, а 13 грудня того ж року – ще й в Азербайджані. У січні наступного року він отримав єпископське рукоположення з рук Папи Йоана Павла ІІ. У липні 2011 року був переведений до Білорусі. А 13 листопада 2015 р. у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Франциск призначив його Апостольським Нунцієм в Україні, а через п’ять років, – 4 липня 2020 р., – Апостольським Нунцієм у Великобританії.

Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті є знавцем східних мов, літератури та літургії. Під час служіння в рідній дієцезії викладав патрологію, літургіку та східне богослов’я у Богословському Інституті та Інституті Екуменічних студій у Вероні. Переїхавши до Риму, викладав патрологію та вірменську мову й літературу в Папському Східному Інституті. Володіє латинською, грецькою, вірменською класичною та сучасною, англійською, французькою, російською, білоруською та курдською мовами.

Схожі новини:

Поширити новину: