Папа: Церква і світ потребують богопосвячених осіб

Папа: Церква і світ потребують богопосвячених осіб

Папа Франциск прийняв спільноту інституту, що спеціалізується на дослідженні богослов’я богопосвяченого життя, закликаючи не піддаватися «духові поразки» перед обличчям численних викликів.

Про це пише Vatican News.

У понеділок, 7 листопада 2022 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції спільноту Інституту теології богопосвяченого життя «Claretianum», який відзначає п’ятдесятиріччя своєї діяльності. Святіший Отець подякував їм за зусилля, спрямовані на поглиблення та поширення навчання Церкви про богопосвячене життя.

Бути місіонерами

«У цей час, коли Церква прагне інтенсивніше жити своїм синодальним покликанням, з приємністю хочу відзначити, що ваше служіння богопосвяченому життю було позначене прагненням здійснювати те, що дуже цінував святий Антоніо Марія Кларет. У дійсності, ви не тільки зберегли єдність   Апостольською Столицею, з пастирями місцевих Церков і з федераціями та конфедераціями вищих настоятелів, але також старалися розділити своє служіння підтримки та оновлення з іншими покликаннями і церковними служіннями», – відзначив Папа, заохочуючи і далі служити богопосвяченому життю в «кларетинському дусі», що означає «бути місіонерами».

Не піддатися духові песимізму

Святіший Отець наголосив, що в Церкві та світі не може забракнути богопосвяченого життя. А тому його потрібно належним чином підтримувати. «Сьогодні богопосвячене життя не може дозволити на те, щоби знеохотися нестачею покликань чи старінням», – наголосив він, підкреслюючи, що ті, хто піддаються песимізмові, відсувають вбік віру. «Нас підтримує Господь історії, запрошує нас до вірності та плідності. Він піклується про свій “решток”, з милосердям і доброзичливістю дивиться на Своє діло та не перестає посилати Свого Святого Духа», – сказав Папа, підкреслюючи, що наскільки більше ми будемо підходити до чернечого життя через Боже слово та історію і креативність засновників, «настільки більше будемо спроможними жити майбутнім з надією». Бо є такі, хто надто зосереджується на зовнішньому, на структурах і діяльності, втрачаючи з поля зору «щедрість благодаті, що є в особах і спільнотах». «Ось чому потрібно триматися здалеку від духа поразки, від духа песимізму, бо це не є християнським», – наголосив Наступник святого Петра.

Вірність у наслідуванні Ісуса

Папа закликав спільноту інституту підкреслювати цінність вірності в наслідуванні Ісуса згідно з духом засновників та бути уважними до життя в спільноті, що є викликом в епоху поширення індивідуалізму. В цьому контексті важливе значення має діалог між поколіннями та спроможність подбати про те, щоби похилі віком не втрачали здатності мріяти.

Важливість навчання

Спілкуючись із академічною спільнотою, Святіший Отець також подякував за зусилля, які унаочнюють внесок церковних студій і богословських осередків у місію Церкви. Він нагадав, що святий Іван Павло ІІ перестерігав від небезпеки, яку для богопосвяченого життя несе зменшення уваги до навчання. «Занедбування богослов’я, рефлексії, навчання, наук веде до збідніння апостоляту та сприяє поверховності і легковажності в місії», – сказав він, подякувавши за те, що інститут дбає про якість навчання та досліджень.

Схожі новини:

Поширити новину: