Папа: мир потрібно не тільки проголошувати, але й вкорінювати

Папа: мир потрібно не тільки проголошувати, але й вкорінювати

Зустрічаючись із членами Мусульманської Ради Старійшин, яку очолює Великий Імам Ахмад Аль-Таїб і яка поширює ідеї миру та примирення серед визнавців ісламу, Папа Франциск наголосив на тому, що Бога миру ніколи не спонукає до ненависті і не підтримує насильство.

Про це пише Vatican News.

На нас лежить велика відповідальність перед Богом і перед людьми, ми повинні бути прикладом того, що проповідуємо, не лише в своїх спільнотах, але й у глобалізованому світі. На цьому наголосив Папа Франциск під час зустрічі з Мусульманською Радою Старійшин, що відбулася в мечеті комплексу Сахірського королівського палацу. Згадана рада була заснована як незалежна організація в 2014 році з осідком в Абу-Дабі, щоби пропагувати мир в ісламських спільнотах.

Другий день Апостольської подорожі до Бахрейну, 4 листопада 2022 р., був позначений темою діалогу. Після ранкової зустрічі, присвяченої міжрелігійному і міжцивілізаційному діалогові, наступна була присвячена католицько-мусульманському діалогові. Після обіду Святіший Отець зустрівся із Патріархом Варфоломієм і мав приватну розмову з Великим Імамом Аль-Азгару Ахмадом Аль-Таїбом. Разом вони прибули до мечеті, де на них чекали відповідні делегації. Прозвучали уривки з Корану та Біблії, з привітальним словом виступив Генеральний Секретар Мусульманської Ради Старших, виступили по одному представникові кожної з делегацій, після чого до присутніх промовили Великий Імам Ахмад Аль-Таїб і Папа Франциск.

Мир – це діло справедливості

Щиро вітаючи присутніх, які поставили собі за мету підтримувати примирення та запобігати поділам і конфліктам у мусульманських спільнотах, Папа наголосив, що «Бог є Джерелом миру». «Перед вами хочу наголосити, що Бог миру ніколи не веде війни, ніколи не підбурює до ненависті, ніколи не підтримує насильство. А ми, що віримо в Нього, покликані сприяти мирові через засоби миру, такі як зустріч, терпеливі переговори та діалог, що є киснем спільного співіснування», – сказав Святіший Отець, заявляючи свою підтримку намірам ради, якими є «поширювати культуру миру, що ґрунтується на справедливості», бо «саме такою є дорога, єдина дорога, бо мир – це діло справедливості», він «не може бути лише проголошуваним, його потрібно вкорінювати».

Серце громади

Папа Франциск звернув увагу на жест гостинності, притаманний місцевим людям, який окрім рукостискання включає прикладання руки до серця на знак прихильності, мовляв, «твоя особа входить у моє серце». Він зауважив, що ми потребуємо зустрічатися, дедалі більше пізнавати одні одних і «приймати до серця». Адже співжиття і взаємна пошана неможливі, якщо залишатися чужими одні одним. «Перед лицем дедалі більше пораненого та пошматованого людства, яке під вбранням глобалізації дихає зі страхом і тривогою, великі віри зобов’язані бути серцем, яке поєднує членів тіла, душею, що дає надію на життя найвищим прагненням».

Джерело криз і джерело відновлення

Покликаючись на уривки з Книги Буття, що були прочитані на початку зустрічі, в яких ідеться про створення людини, споживання з дерева пізнання добра і зла, через що людина віддалилася від Бога, і про вбивство Каїном Авеля, Святіший Отець підкреслив, що «соціальні і міжнародні лиха, економічні та особисті, як також драматична екологічна криза» походять із «віддалення від Бога та від ближнього». «На нас, отже, лежить унікальне і незамінне завдання допомогти віднайти ці забуті джерела життя, повернути людство до черпання з цієї давньої мудрості, наново наблизити вірних до поклоніння Богові небес і до людей, для яких Він створив землю», – сказав Папа, зауваживши що нашими інструментами для цього є молитва та братерство, «наша покірна та ефективна зброя».

Бог і ближній понад усе

Як підкреслив далі Святіший Отець, ми не повинні «спокушуватися іншими інструментами», які не є гідними Всевишнього, ім’я Якого – Мир – ображають ті, хто «вірить в аргумент сили», підживлюючи насильство, «торгівлю смертю», що перетворює наш спільний дім у «великий арсенал», витрачаючи величезні кошти. Це породжує «болючі протиріччя». Вистачить згадати про людей, змушених залишити свою землю через війни, підживлювані розпродажем за заниженими цінами застарілої зброї, яких відганяють від кордонів сучасними та вишуканими пристроями, так що «надія вбивається двічі». Тому релігійні лідери покликані «нагадувати з мудрістю старійшин і батьків, що Бог і ближній – понад усе інше, що лише трансцендентність і братерство врятують нас».

«Це ми повинні розкопати ці джерела життя, бо в іншому випадку пустеля людства ставатиме дедалі посушливішою та смертоносною», – сказав Папа, підкреслюючи, що потрібно свідчити, що ми віримо в це. «На нас лежить велика відповідальність перед Богом і перед людьми, і ми повинні бути зразковим прикладом того, що проповідуємо, не лише у своїх громадах, у себе вдома, цього вже замало, але в поєднаному і глобалізованому світі. Ми, що походимо від Авраама, батька народів у вірі, не можемо носити в серці лише “своїх”, але єднаючись дедалі більше, ми повинні звертатися до всього людства», – підкреслив Святіший Отець, зазначивши, що всі у своєму серці ставлять запитання про сенс людини, страждання та про остаточну мету.

Із мечеті Папа Франциск відїхав до катедрального собору Пресвятої Богородиці, Покровительки Аравії, на екуменічну зустріч і молитву за мир.

Схожі новини:

Поширити новину: