Cвятіший Отець: «Зустріч, слухання і слово» – це абетка доброї комунікації

Cвятіший Отець: «Зустріч, слухання і слово» – це абетка доброї комунікації

Зустрічаючись із організацією, яка координує різні італійські асоціації, активні в сфері комунікації, Папа Франциск поділився думками про виклики, які перед цією сферою ставить сучасний світ, заохочуючи присвячувати належну увагу молодим поколінням та творити спільність.

Про це пише Vatican News.

Комунікаційні процеси постійно та швидко змінюються, і це вимагає ще більших проектування та далекоглядності. Думками про це Папа Франциск ділився із делегацією «COPERCOM», Координаційної групи асоціацій, задіяних у сфері комунікації, організації християнського спрямування, що ставить за мету стверджувати через засоби суспільної комунікації гідність і права людської особи від зачаття і протягом всього життя, а також сім’ї.

Аудієнція в Святішого Отця, що відбувалася в понеділок, 31 жовтня 2022 року, була приурочена до відзначення 25-річчя COPERCOM, відкладеного на два роки через пандемію. За словами Папи, це нагода не тільки подякувати Богові за інтуїцію створити за підтримки Генерального Секретаріату Італійської Єпископської Конференції такий організм, який координує діяльність різних національних асоціацій, але також замислитися над його сьогоднішньою місією.

Розмаїття у спільній місії

Першим завданням, як зауважив Єпископ Риму, є інституційне, тобто, координувати. Щоденні зусилля на користь доброї комунікації вимагають відповіді на запитання: для кого і навіщо? «Координувати – це не просте заняття, воно вимагає терпеливості, бачення, єдності намірів і, насамперед, цінування окремих тотожностей асоціацій, які служать спільному проектові. Потрібно причинятися до того, щоби таланти та вміння приносили плоди для всіх на служінні Церкві», – сказав Папа, заохочуючи не боятися ступати на інноваційні стежки.

Експерти змін

Другим завданням Святіший Отець окреслив зміни. Він нагадав, що ми живемо не просто в епоху змін, але переживаємо зміну епох. Відповідно, зміни носять епохальний характер. «У цьому ви повинні бути експертами – експертами змін! У дійсності, займаючись комунікацією, ви добре знаєте, наскільки інновації пришвидшують процеси та зміну поколінь. Зміни, аби плідно підходити до них і управляти ними, вимагають добрих формаційних і виховних здібностей», – сказав Папа, заохочуючи звернути увагу на нові покоління і підкреслюючи, що змінюватися не є синонімом до ганятися за тимчасовою модою, а означає навертатися у своєму способі буття та мислення.

Слово, що стає звіщенням

Третє завдання Наступник святого Петра представив у формі «триптиху» зустріч-слухання-слово, назвавши це «своєрідною абеткою доброго комунікатора». Він пояснив, що зустріч, яка є «передумовою пізнання», означає відкрити своє серце на того, кого маю перед собою. Слухання вимагає тиші, змусити змовкнути, насамперед, власні переконання, щоб почути іншого. Воно є «незамінним інгредієнтом справжнього діалогу». Врешті, слово, яке народжується з тиші та слухання, може стати звіщенням, «і тоді комунікація відкриває на спільність».

У дусі синодальності

Четвертим аспектом, який виокремив Папа, є синодальний шлях, закликавши COPERCOM зробити свій особливий внесок у цю мандрівку Церкви. «Як національні асоціації, ви є місцем, у якому теорії та концепції кожного дня зіставляються з труднощами та надією людей. Це життєве братерство може прочинити важливе вікно в цей період великих конфліктів», – зазначив Святіший Отець, закликаючи комунікаторів бути свідками та ткачами сопричастя.

Схожі новини:

Поширити новину: