Ситуації в Україні та синодові була присвячена пленарна зустріч ССЕЕ

Ситуації в Україні та синодові була присвячена пленарна зустріч ССЕЕ

Під час зустрічі прозвучав заклик зупинити війну в Україні, якій запевнено солідарність з боку Церкви у Європі, а також обговорено спосіб проведення континентального етапу Синоду Єпископів.

Про це пише Vatican News.

У онлайн-форматі 27 і 28 жовтня 2022 р. відбувалася пленарна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE), членами якої є очільники єпископатів континенту та деяких єпархій і дієцезій. Цьогорічна зустріч була присвячена обговоренню ситуації в Україні та приготуванню до континентальної асамблеї в рамках XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів на тему: «Задля синодальної Церкви».

Солідарність з жертвами агресії

Праці асамблеї відкрив кардинал Марк Уелле, Префект Дикастерії в справах єпископів, який на початку свого слова розділив з її учасниками «волання про мир, яке піднеслося до неба з римського Колізею під час міжрелігійної зустрічі, організованої Спільнотою святого Егідія та завершеної Папою Франциском 25 жовтня». Кардинал наголосив на завданні пастирів Католицької Церкви «свідчити мир і відновлювати його там, де він потоптаний». «Наша зброя давня і завжди нова: молитва, діалог, гуманітарна допомога, солідарність з жертвами агресії та утисків», – сказав він.

Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвалдас Кульбокас представив учасникам асамблеї актуальну ситуацію в країні. Солідарність Церкви в Європі українським учасникам пленарної зустрічі висловив Голова Ради Єпископських Конференцій Європи Преосвященний Ґінтарас Ґрушас, архієпископ Вільнюса. «У цей важкий період для всієї Європи наше серце звернене до України: закликаємо провідників країн зупинити війну; скажімо “досить” всьому цьому стражданню та спіралі насильства, знищення та смерті, якій піддано український народ. Разом з Папою Франциском закликаємо до миру», – сказав він.

Назустріч континентальній синодальній асамблеї

Континентальна Асамеблея у Європі в рамках синодального процесу 2021-2024 років відбуватиметься від 5 до 12 лютого 2023 року в столиці Чеської Республіки місті Празі, куди з’їдуться 200 учасників. Це будуть 156 делегатів від єпископатів, тобто, голова єпископату та 3 делегати, та 44 спеціальні гості, запрошені керівництвом CCEE з різних церковних організацій континентального рівня. Крім того, кожен єпископат може призначити також 10 інших делегатів, які братимуть участь в онлайн-режимі.

Підсумки першого етапу, який полягав у консультаціях з Божим людом у кожній дієцезії та єпархії, представив Головний Доповідач XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів кардинал Жан-Клод Оллеріш, а кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду Єпископів, представив «Документ для континентального етапу», приготований на основі напрацювань першого етапу. Після презентації відбулося обговорення між очільниками єпископатів, які наголосили на важливості слухання та діалогу як методу церковного діяння. Було відзначено, що святий Божий люд очікує оновлення Церкви. Обговорено також способи участі в асамблеї, що відбудеться у Празі.

Оновлення проводу деяких комісій

Під час Пленарної Асамблеї відбулися вибори очільників деяких комісій, що діють в лоні Ради Єпископських Конференцій Європи. Зокрема, владику Богдана Дзюраха, Апостольського Екзарха для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, обрано Головою Комісії соціального душпастирства. Крім того, оновлено склад фінансової комісії

CCEE та Україна

До Ради Єпископських Конференцій Європи входять очільники 33-х католицьких єпископатів Європи, архієпископи Люксембурга та Монако, маронітський архиєпископ Кіпру, ординарій Кишинівський, Єпарх Мукачівський та Апостольський Адміністратор Естонії. Україну в Раді представляють три ієрархи: Голова Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України та Єпарх Мукачівський.

Схожі новини:

Поширити новину: