Кардинал Паролін: держави мають більше інвестувати в освіту, а не в озброєння

Кардинал Паролін: держави мають більше інвестувати в освіту, а не в озброєння

Виступаючи під час дводенної міжнародної конференції в Парижі, присвяченої ролі жінок в управлінні, Державний Секретар Святого Престолу зосередив свою увагу на важливості рівного доступу до освіти.

Про це пише Vatican News.

115 мільйонів дівчат не відвідують школу. Менше 3% гуманітарного фінансування йде на організації, які займаються розширенням прав і можливостей жінок. Лише 5% генеральних директорів у світі – жінки.

Ось деякі з приголомшливих цифр, наведених доповідачами міжнародної конференції «Повне обличчя людства: жінки в управлінні задля справедливого суспільства», організованої Місією постійного спостерігача Святого Престолу при ЮНЕСКО та організацією Caritas Internationalis, під патронатом ЮНЕСКО.

Мета цього заходу, що проходив в Парижі 27 і 28 жовтня 2022 р., полягала в тому, аби підвищити обізнаність про бар’єри, з якими стикаються жінки в суспільстві внаслідок бідності, насильства та відсутності доступу до освіти, та показати, що ці бар’єри можна подолати через розширення прав і можливостей жінок.

У цій конференції взяв участь Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін, який виступив з доповіддю, присвяченою ролі освіти та цінностям жіночності як дару для людства. Кардинал зазначив, що відмінності в освіті «часто пов’язані з доходом, расою та різними ситуаціями уразливості, які до тепер спричиняються до маргіналізації багатьох дівчат і молодих жінок». Він підкреслив, що без права на освіту будь-яка дискусія про підтримку жінок «ризикує стати пустою риторикою». Говорити про важливість освіти для жінок, за його словами, означає наголошувати на фундаментальній важливості процесів людського, духовного, інтелектуального та професійного зростання, які дозволяють їм включитися в суспільство нарівні з чоловіками. «І держави повинні мати сміливість інвестувати саме в ці процеси, змінюючи, таким чином, ганебне та асиметричне співвідношення між державними витратами на освіту та коштами, виділеними на озброєння», – підкреслив кардинал, додаючи, що тепер це питання є ще актуальнішим, «бо освіта опинилася під впливом глибокої кризи з невизначеним майбутнім, що посилюється руйнівними наслідками пандемії Covid-19 і надзвичайно небезпечним геополітичним сценарієм».

Користуючись нагодою, Державний Секретар Святого Престолу подякував від імені Святішого Отця освітянам і всім, хто трудиться у сфері освіти у найвіддаленіших куточках землі, «більшість з яких жінки: як монахині, так і миряни». На завершення кардинал Паролін зауважив, що «хоча роздуми про покращення становища жінок призвели до великих успіхів, залишається ще багато роботи».

Схожі новини:

Поширити новину: