Підтримка постраждалих від війни в Україні серед тем зустрічі єпископату Польщі

Підтримка постраждалих від війни в Україні серед тем зустрічі єпископату Польщі

Синодальний процес та допомога постраждалим від війни в Україні були в центрі уваги осіннього пленарного засідання Єпископської Конференції Польщі, що відбувалося в Камєню-Шльонскім.

Про це пише Vatican News.

Не піддаватися «спокусі втоми» закликають єпископи Польщі, заохочуючи і далі допомагати біженцям і постраждалим від війни в Україні. Ця допомога була серед тем 393-го планерного засідання Єпископської Конференції Польщі, яке відбувалося 11 та 12 жовтня 2022 року в Камєню-Шльонскім у контексті відзначення 50-річчя Опольської дієцезії. Під час Святої Меси, відслуженого в санктуарії на Горі Святої Анни, єпископи ввірили Богові майбутнє дієцезії та Церкви в Польщі, а також молилися за мир у світі та за завершення війни в Україні.

В комюніке за підсумками зустрічі зазначається, що ієрархи з великим занепокоєнням слідкують за ситуацією в Україні, де вже восьмий місяць триває широкомасштабна війна, яка, водночас, виявила великодушність поляків у несенні безкорисливої допомоги. Були заслухані доповіді очільників Комісії Харитативного служіння, Ради в справах міграції, туризму та паломництв, директора «Карітас Польщі». Єпископи подякували всім, хто різними способами включається в це несення допомоги та висловлюють сподівання на те, що допомога біженцям з України надаватиметься стільки, скільки існуватиме така потреба.

«Перед обличчям затягування війни в Україні єпископи звернули увагу на те, що можна піддатися спокусі “втомитися” допомогою біженцям і постраждалим від війни», – читаємо в повідомленні, яке містить заклик і далі розвивати ініціативи солідарності на парафіях, як також допомагати біженцям в адаптації.

Центральна тема засідання, яке збіглося із 60-річчям початку Другого Ватиканського Собору, була «Прямуючи до синодальної Церкви». В зустрічі взяв участь кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду Єпископів, який підбив підсумки дієцезального етапу XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів, що присвячена темі синодальності. Під час дискусії ієрархи звернули увагу на те, що там, де вдалося дійти до дійсного діалогу учасників синодального процесу, там розвинулася співпраця, досвід якої потрібно зберегти та розвинути.

Схожі новини:

Поширити новину: