Відпуст у постраждалому храмі Харкова

Відпуст у постраждалому храмі Харкова

27 вересня харківська парафія св. Вікентія де Поля (Салтівка), якою опікуються отці місіонери, відзначила своє храмове свято.

Про це повідомляє сайт Харківсько-Запорізької дієцезії.

Цього року, в умовах війни, коли майже всі парафіяни евакуювалися, святкування обмежилося урочистою ранковою Літургією на честь святого Вікентія де Поля, котрого у цей день вшановує Церква.

Святу Месу очолив правлячий єпископ Харківсько-Запорізький Павло Гончарук у співслужінні з настоятелем парафії о. Яном Мартінчаком СМ, настоятелем парафії Святого Сімейства о. Анатолієм Клаком МІС та о. Андрієм Камінським ОР, душпастирем парафії Матері Божої Святого Скапулярію та св. Рафала Каліновського. 

Відпуст у постраждалому храмі Харкова

Священники разом з кількома вірянами, що зібралися у постраждалому від війни храмі (уламками від снарядів та вибуховою хвилею вибито деякі шиби), прославляли Бога за дар життя і святості св. Вікентія, просячи про його заступництво.

Відпуст у постраждалому храмі Харкова

На початку Святої Меси єпископ Павло окреслив св. Вікентія, як людину, яка бачила Бога і бачила людину. 

Під час проповіді єпископ-ординарій заохотив, наслідуючи приклад св. Вікентія, дослухатися Бога і намагатися якнайбільше піддаватися Його керівництву.

Для порівняння, він згадав, як перша вчителька, навчаючи писати, водила його рукою, що тримала ручку. І чим більше він піддавався, тим краще виходило. «Богу не йдеться про те, щоб забрати в нас ручку, але для того, щоб добре писати, маємо цілковито піддатися Йому».

Наприкінці Святої Меси, єпископ на руки о. Яна, побажав отцям з Вікентійської родини, якомога уважніше вслухатися в Бога, щоб виконувати Його Волю.

Матеріал і фото: Ірина Воловицька

Схожі новини:

Поширити новину: