Папа: просімо про благодать знаходити Ісуса в страждаючому ближньому

Папа: просімо про благодать знаходити Ісуса в страждаючому ближньому

В день літургійного спомину святого Вікентія де Поля, засновника Вікентійської Родини, Папа Франциск нагадує про слова Ісуса, Який повчав: «Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших, ви мені зробили».

Про це пише Vatican News.

«Просімо для Церкви і для себе про благодать знаходити у голодному, спраглому, чужинцеві, обдертому з одягу та гідності, хворому та ув’язненому братові Господа Ісуса».

Із заохоченням до такої молитви Папа Франциск звернувся через Твіттер 27 вересня 2022 року, в день літургійного спомину святого Вікентія де Поля, засновника так званої Вікентійської Родини, що складається із понад 200 різних чернечих згромаджень та спільнот і мирянських товариств, члени яких служать у 80-ти країнах світу. Їхнє служіння – це проповідування, медична допомога, підтримка бідних і безпритульних, покинутих дітей і біженців, одиноких матерів, освіта і навчання, професійне приготування молоді.

У свято Навернення святого Павла 25 січня 1617 року о. Вікентій виголосив свою першу «місійну проповідь» на парафії в Фольвіль у Франції. Спонукою до цього стало усвідомлення духовної занедбаності селян цієї місцевості, що прийшла після сповіді одного вмираючого. Наслідком цих проповідей стало те, що величезна кількість парафіян приступила до сповіді. У серпні того ж року священик опинився на парафії в місцевості Шатільйон, де віч-на-віч зустрівся зі злиднями, що перемінило його життя, вчинивши святим милосердної любові.

Святий Вікентій зрозумів, що слід навчати людей, допомагати їм усвідомлювати власну гідність, а також докладати зусилля, спрямовані на те, щоб полегшувати страждання найубогіших і потребуючих. Події у Фольвіль та Шатільйоні дали початок вікентійській харизмі, яку послідовники Небесного Покровителя діл милосердя здійснюють на п’яти континентах. Зокрема і в Україні в умовах війни, про що в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News розповідає о. Віталій Новак.

Схожі новини:

Поширити новину: