Італійські парафії продовжуватимуть молитву за повернення костелу св. Миколая

Італійські парафії продовжуватимуть молитву за повернення костелу св. Миколая

Італійські віряни, які щочетверга впродовж травня за допомогою Zoom долучалися до розарієвої молитви у парафії св. Миколая, мали можливість безпосередньо зустрітися з її настоятелем о. Павлом Вишковським ОМІ. Отець Павло, беручи участь у Генеральному капітулі Згромадження Місіонерів Облатів у Немі, неподалік Рима, мав нагоду відвідати ці парафії, а саме – парафію святої Лучії в Римі та парафію святого Архангела Михаїла в Веролі.

Італійські парафії продовжуватимуть молитву за повернення костелу св. Миколая

Настоятель київської парафії вперше зустрівся з настоятелями місцевих парафій, з їхніми парафіянами та українськими біженцями, що знайшли прихисток в італійських родинах, серед яких 29 осіб – у верольських парафіян.

Впродовж всього дня, 25 вересня 2022 року, о. Павло мав змогу перебувати та спілкуватися з українцями. Він виголосив конференцію про актуальну ситуацію в Україні та оборону нашої держави від агресії РФ та звершив Євхаристію в намірі миру в Україні.

Пані Тетяна, мати двох дітей віком 4 та 6 років, розповіла: «Коли розпочалася війна, я для безпеки своїх дітей кинулася на кордон, а там велика черга, казали 30-40 кілометрів, тому я з дітьми подалася через Румунію, де на кордоні було значно менше людей. Мені з дітьми довелося йти 20 кілометрів пішки, всі речі, які я взяла з собою, залишала дорогою, бо було важко. Звідти ми самотужки почали добиратися до Італії. Прибули «голі і босі», а люди нам одразу все дали і поділилися своїм житлом. Ми дуже вражені тим, як Римсько-Католицька Церква в Італії всіх нас тут приймає, хоча ми не католики. Нам дають їсти, сина вже влаштували в перший клас. Італійці – це чудові віруючі люди».

Десятирічний Сергій з мамою приїхав до Італії з Сум, де доводилося ночувати у ванні і постійно ховатися в підвалі від вибухів, поділився: «Я дуже скучаю за татом. Він військовий, надіюсь, що скоро він вижене ворога з наших земель і я зможу швидко повернутися до свого тата».

Підсумовуючи цю зустріч о. Павло дав таке свідчення: «Те, що мене вразило найбільше, – це те, що наші українські біженці та італійські парафіяни цікавляться ситуацією в Україні, вони регулярно посилають допомогу для ЗСУ, адже там воюють їхні чоловіки і рідні. Вони також щодня моляться за нашу парафію та цікавляться долею нашого костелу, чи його вже цілком повернули парафії. Коли дізнались, що досі ні, то одразу виявили бажання кожного четверга жовтня, як і раніше – у травні, через Zoom спільно з нами молитися Розарій». 

Як повідомлялося, 21 вересня, вперше за чотири місяці, відбулась зустріч представників парафії св. Миколая та керівництва міністерства культури та інформаційної політики.

Схожі новини:

Поширити новину: