Архієпископ Ґрушас: вражає сила духа українців, готових повертатися на передову

Архієпископ Ґрушас: вражає сила духа українців, готових повертатися на передову

Днями Україну відвідав Президент Ради конференцій єпископатів Європи архієпископ Ґінтарас Ґрушас.

Про це пише CREDO.

17 липня 2022 року у Бердичеві він очолив Святу Месу з нагоди урочистості Матері Божої Святого Скапулярію, 18 липня побував у Києві, де зустрівся з представниками державної влади та греко-католицькими ієрархами. Також він побував у військовому госпіталі, де зустрівся з пораненими, яких вдалося повернути з полону під час останнього обміну. Архієпископ побував в Ірпені та Бучі, де зустрівся з місцевими мешканцями, побачив на власні очі наслідки війни.

Перш ніж повернутися в Литву, архієпископ Ґінтарас поспілкувався у Львові з представниками католицьких ЗМІ — поділився враженнями від візиту в Україну, своїми думками про те, як Європа повинна допомагати українцям під час війни, а також висловив думку щодо очікуваної в Україні поїздки Папи Франциска.

Архієпископ Ґрушас найбільше вражений силою духа українців — цивільних та військових. Військові, які пережили поранення, полон, втрату кінцівок; цивільні, що втратили близьких людей, свої домівки і нормальне життя, — не занепали духом, моляться за вдів і сиріт, непокояться за інших людей. Воїни вже думають про повернення на передову, щоб виборювати свободу і незалежність своєї країни. —

Велике враження на мене справила зустріч із військовими, які зараз лікуються в госпіталі після полону та поранень. Їхня сила духа, бажання повернутися якомога швидше у стрій. Один із воїнів втратив обидві ноги, має численні поранення, був у полоні, але його сила духа, бажання жити і оптимізм мене дуже вразили. Я спілкувався також з одним із медиків, який був поранений, рятуючи життя військовим, і він сказав, що як тільки відновиться після травми, то готовий повернутися і продовжувати своє служіння.

Також архієпископ зізнався: під час перебування у Бердичеві, на молитві з усіма єпископами РКЦ України, він відчув, що, попри весь трагізм війни, там була велика надія.  

Журналістів цікавило запитання, як, на думку архієпископа, Європа у цей час повинна допомагати Україні, — і він відповів без вагань: Молитися. Молитва — це найперше, що ми всі повинні робити для України. Адже саме молитва має найбільшу силу, яка допомагає долати усе. Матеріальна допомога — так, теж має бути наявна. І ще дуже важливо не давати світові забувати про всі ці трагедії, яких зазнають люди в Україні через війну. Світ втомився бачити це на екранах своїх телевізорів. Але й Україна втомилася! Треба допомогти їй впоратися зі злом, яке її руйнує. Варто приїхати і побачити на власні очі наслідки дії цього зла.

Президент Ради конференцій єпископатів Європи розповів також, що двічі, як польовий єпископ, був в Афганістані, тож бачив війну зблизька, і, їдучи в Україну, був готовий побачити те, що побачив. А зустрічі з людьми, які пережили трагедію війни, дуже його надихнули.

На завершення зустрічі архієпископ Вільнюса висловив свою думку з приводу очікуваного приїзду в Україну Папи Франциска: Візит Папи це велика благодать для народу і знак для представників влади. І мені здається, що приїзд Папи багато що змінить. Під час візиту в Литву Папа відвідав в’язницю КДБ, в якій віддав життя за віру один із литовських католицьких єпископів, і це дуже вразило Святішого Отця. Він побачив ціну свідчення віри й реальні страждання народу. Тож коли Папа приїжджає до таких місць, то багато що змінюється; і мені здається, що приїзд Святішого Отця в Україну принесе ту благодать, яка допоможе гідно пережити ці страждання.

Схожі новини:

Поширити новину: