Кардинал Сандрі про загрозливі вітри війни зі сходу

Кардинал Сандрі про загрозливі вітри війни зі сходу

Триває візит до Румунії кардинала Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації Східних Церков. Отримуючи почесний докторат Клузького університету, він поділився думками про ситуацію в світі у світлі війни, що триває в Україні.

Про це пише Vatican News.

Кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації Східних Церков, відвідує Румунію, щоб зустрітися з місцевою греко-католицькою Церквою та щоб подякувати за зусилля, спрямовані на прийняття біженців з України. В рамках перебування у місті Клуж, кардинал отримав у місцевому університеті ім. Бабеша-Бойяї почесний докторат богословського факультету, виголосивши під час церемонії доповідь, зупинившись на ситуації в світі, позначеному війною в Україні.

«Вітри війни, що віють зі сходу, – сказав він, – причиняються до зростання нестабільності та економічної кризи цих років, причиняються до зростання страху, змушують багатьох людей втікати, залишають дітей сиротами, а матерів і татів – вдовами та вдівцями». За словами кардинала, ми потребуємо місць, де можна й далі мислити про мир і братерство, як також жити цими дарами в щоденності. Він зазначив, що «правильне застосування інтелекту, а у випадку богослов’я – інтелекту віри, визволяє від ідеологій і вчиняє нас справжніми слугами спільного добра, невтомними діячами на користь справедливості та примирення».

Згадуючи про трагедію війни, переслідувань і сліпої людиноненависницької ідеології, Префект Конгрегації Східних Церков запросив прямувати слідами пропозицій, які дав Папа Франциск в енцикліці «Fratelli tutti». «Біль і протистояння змінили нас. Більше того, вже не залишилося місця для порожньої дипломатії, удаваності, двозначних промов, приховування, хороших манер з метою маскування дійсності», – сказав він, наголошуючи на необхідності говорити одні з одними на основі чіткої і голої правди, навчитися покаянної пам’яті. Бо лише «з історичної правди можуть зродитися стійкі та тривалі зусилля зрозуміти одні одних».

Кардинал Сандрі зупинився також і на тому, що сьогодні, на початку ХХІ століття, і далі тривають переслідування християн. І в той час, як з легкістю можемо визначити атеїстичні режими чи ті, що підтримують фундаменталістське бачення своєї релігії, як найактивніші у фізичному винищенні християн, ми не повинні забувати про «культурну війну та поступову маргіналізацію християнської присутності на Заході». Префект Конгрегації Східних Церков підкреслив також, що в сьогоденні виходить на яв ще одна форма мучеництва, пов’язана «зі свідченням, яке ми повинні дати як Христове тіло». Йдеться про тих, хто через війну, утиски чи загрозу для своєї свободи або життя, обирають «дорогу вигнання зі своєї землі».

Схожі новини:

Поширити новину: