Відбудеться канонізація засновника згромадження, що служить мігрантам

Відбудеться канонізація засновника згромадження, що служить мігрантам

Під час аудієнції, наданої Префектові Конгрегації в справах визнання святих, Папа Франциск схвалив рішення цього відомства про канонізацію засновника скалабрініанців. Він також скликав консисторію в справі канонізації блаженного Артеміде Дзатті й затвердив декрети, один з яких відкриває шлях до беатифікації іспанської мирянки.

Про це пише Vatican News.

В суботу, 21 травня 2022 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції кардинала Марчелло Семераро, Префекта Конгрегації в справах визнання святих, під час якої були прийняті ряд важливих рішень, які стосуються канонізаційних процесів.

Зокрема, у повідомленні прес-служби Святого Престолу зазначається, що Святіший Отець схвалив позитивне голосування звичайної сесії цієї конгрегації щодо канонізації блаженного Джованні Баттісти Скалабріні, Єпископа П’яченци (1839-1905), який був засновником Згромадження Місіонерів святого Карло та Згромадження Сестер Місіонерок святого Карло Борромео, члени яких відомі як скалабріанці та займаються душпастирством мігрантів. Особливість цього рішення полягає в тому, що надано звільнення від необхідності визнання чуда за заступництвом блаженного.

Для затвердження цього рішення Папа скликав консисторію кардиналів, яка також розгляне питання канонізації блаженного Артеміде Дзатті, мирянина з Товариства святого Франциска Сальського, який народився 1980 року в Італії, а помер 1951 року в Аргентині. За життя він прославився як відданий лікар на служінні потребуючим. Декрет про визнання чуда за його заступництвом Папа Франциск затвердив 9 квітня 2022 року.

Святіший Отець також апробував для проголошення ряд декретів Конгрегації в справах визнання святих. Першим у цьому переліку є декрет про визнання чуда за заступництвом Слугині Божої Марії де ла Консепсьйон Барречеґурен (1905-1927), іспанської дівчинки, що відзначилася геройськими чеснотами, терпеливо переносячи страждання, спричинені туберкульозом. Цим декретом відкривається шлях до проголошення її блаженною.

Інші сім декретів проголошують геройський вимір чеснот кандидатів на прославу. В цьому переліку: філіппінський архієпископ Теофіло Бастіда Камомот (1914-1988), італійський єпископ Луїджі Содо (1811-1895), іспанський дієцезіальний священник Хосе Торрес Паділла (1811-1878), італійський капуцин о. Джамп’єтро із Сесто-Сан-Джованні, в миру Клементе Рекалакаті (1868-1913), італійський капуцин о. Альфредо Морґанті (1886-1969), мексиканська монахиня Маріанна від Пресвятої Трійці Альсопп Ґонсалес-Манріке (1854-1933), польська мирянка Яніна Войнаровска (1923-1979).

Схожі новини:

Поширити новину: