Особливий відпуст у Пулинах

Особливий відпуст у Пулинах

У суботу 21 травня був особливий день для селища Пулини на Житомирщині. Парафіяни уперше святкували  відпуст на честь святого Йоана з Непомук у новому храмі.

На запрошення парафіян та настоятеля отця Руслана Демчука на парафіяльне свято прибув єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький, а також численні священники та сестри-монахині.

Особливий відпуст у Пулинах

«На початку 90-х років відбулося відродження парафії, до якого усіх зусиль доклали місіонери Святої Родини та присутній між нами на святі отець Ґжеґож Ґурнік. Також зусиль доклали дієцезіальні священники: отець Леон Квапіш та отець Олександр Аніськов, кожен з яких вкладав серце та душу в служіння Богові та людям. У 1998 році на околиці селища освятили дерев’яну капличку, як тимчасову будівлю з надією, що з плином десятиліть пулинці нарешті матимуть свій храм. Понад 20 років ця скромна капличка була місцем особливих подій», – розповів настоятель парафії отець Руслан Демчук.

Особливий відпуст у Пулинах

Під час проповіді єпископ Олександр Язловецький розповів історію життя, служіння та мученицької смерті чеського святого Йоана з Непомук, якого вважають покровителем сповідників, хранителем таємниць і борцем за незалежність Церкви.

Єпископ Олександр поділився, що пізнавши більше про св. Йоана з Непомук, він відкрив багато цікавих фактів і речей, які є йому близькими. Закликав вірних до доброї, сумлінної сповіді за заступництвом святого Йоана з Непомук.

Особливий відпуст у Пулинах

Також під час урочистості вшанували світлу пам’ять отця Леона Квапіша, який дев’ять років був настоятелем в Пулинах. Він був добрим та люблячим пастирем для вірних. У храмі було встановлено пам’ятну дошку, яку освятив єпископ Олександр Язловецький.

Особливий відпуст у Пулинах

З вірою в перемогу, з довірою Богові, під опікою святого Йоана Непомука, котрий є прикладом нескореності, продовжуємо творити історію, що є частиною історії України. Святий  Йоане з Непомук, заступайся за нас!

Особливий відпуст у Пулинах

Максим Железницький

Схожі новини:

Поширити новину: