Папа: Шарль де Фуко – вчитель простоти Євангелія й універсальності братерства

Папа: Шарль де Фуко - вчитель простоти Євангелія й універсальності братерства

Зустрічаючись із представниками спільнот, натхнених духовністю канонізованого в неділю Шарля де Фуко, Папа Франциск наголосив на актуальності свідчення цього пустельника в сьогоднішньому часі, який потребує нагадування про простоту та універсальність віри.

Про це пише Vatican News.

Простота й універсальність віри в світлі досвіду святого Шарля де Фуко. Думками про ці два аспекти Папа Франциск поділився з представниками спільнот, натхнених духовністю цього пустельника, який у неділю, 15 травня 2022 року був зарахований до лику святих. Зустрічаючись із ними в середу, 18 травня, перед загальною аудієнцією, Святіший Отець також згадав про те, що духовність Шарля де Фуко допомогла йому здолати особисту кризу, яку він пережив під час богословських студій, та знайти «більш просту й менш пелагіянську дорогу християнського життя».

Перше місце любові

Зауваживши, що в постаті цього святого можемо розгледіти «пророка нашого часу, який зумів висвітлити простоту й універсальність віри», Папа зупинився на кожному з цих аспектів. Щодо першого, він зауважив, що сенс віри можна підсумувати «двома простими словами», якими є «Ісус – Любов». Шарль де Фуко любив уявляти, як Ісус у Назареті ходить між людьми, терпеливо працює, живе щоденністю сім’ї та міста.

«Як же Господеві приємно бачити, що Його наслідують на дорозі незначності, покори, спільності з убогими!» – сказав Святіший Отець, цитуючи святого пустельника, який в одному з листів писав, що в той час, як ми «схильні ставити на перше місце діла, наслідки яких є видимими та відчутними на дотик, Бог віддає перше місце любові, а вже тоді жертві, натхненій любов’ю, та слухняності, що випливає з любові». «Як Церква, – наголосив Папа, – ми потребуємо повертатися до суттєвого, не губитися в багатьох другорядних речах, ризикуючи втратити з поля зору просту чистоту Євангелія».

Універсальне братерство

Переходячи до другого аспекту, Святіший Отець зауважив, що цей новопроголошений святий переживав своє християнське буття «як брат усіх, починаючи від найменших». Він писав: «Хочу призвичаїти всіх – християн, мусульман, євреїв та ідолопоклонників – сприймати мене як брата, загального брата». Для цього святий Шарль відчинив двері свого дому для всіх, аби він став «покрівлею доброго Пастиря». Тож Папа подякував його духовним послідовникам за те, що сьогодні наслідують його в цьому свідченні, що є дуже актуальним, коли «ризикуємо закриватися у фаворитизмах, збільшувати віддалі, втрачати брата з поля зору».

Схожі новини:

Поширити новину: