Папа: ставлення до дітей свідчить про те, якими ми є дорослими

Папа: ставлення до дітей свідчить про те, якими ми є дорослими

Папа Франциск написав послання учасникам V Всесвітньої конференції з питань викорінення дитячої праці, в якому наголошує на тому, що дбання про наймолодших є турботою про ввесь людський рід.

Про це пише Vatican News.

Ставлення до дітей свідчить про те, якими дорослими ми є і яке майбутнє хочемо збудувати. На цьому наголосив Папа Франциск у своєму посланні учасникам V Всесвітньої конференції з питань викорінення дитячої праці, яка від 15 до 20 травня 2022 року відбувається в Дурбані в Південноафриканській республіці. Його перед учасниками зустрічі, організованої Міжнародною Організацією Праці, зачитав Апостольський Нунцій у цій країні архієпископ Пітер Браєн Уельс.

Глава Католицької Церкви підкреслює, що пандемія та поширення крайніх злиднів у багатьох частинах світу причинилися до погіршення ситуації з дитячою працею. Відсутність гідного працевлаштування для молоді, міграція, гуманітарні кризи «прирікають мільйони дітей на життя в економічному та культурному зубожінні», наголошує Папа, скеровуючи свою думку до надто численних «малих рук, що задіяні в оранці полів, роботі в шахтах, доланні великих відстаней, щоби набрати води, виконанні праці, що стає на заваді відвідуванню школи». Не забуваючи також і про «злочин дитячої проституції, що позбавив мільйони дітей радощів юного віку та гідності, дарованої Богом».

Святіший Отець вказує на те, що для того, щоби викорінити це лихо, потрібно долати «структурні причини глобальної бідності», що є «головним фактором, який наражає дітей на трудову експлуатацію». З цього випливає заохочення учасникам конференції, щоби вони допомагали знаходити «відповідні та ефективні способи для того, щоби захистити гідність і права дітей, насамперед, через поширення систем соціального захисту та доступ до освіти». Бо, як підкреслює Папа, «забезпечуючи теперішність і майбутнє найменшим, ми запевняємо також і теперішність і майбутнє всьому людському родові». За його словами, Апостольський Престол і вся Церква також докладають зусилля для того, щоб це явище було переможене «у чіткий, злагоджений і рішучий спосіб».

Схожі новини:

Поширити новину: