Комюніке 55-го пленарного засідання Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні

17-18 березня 2021 року у Вищій духовній семінарії в Брюховичах біля Львова відбулося 55-те пленарне засідання Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні.

В ньому також взяв участь секретар Апостольської Нунціатури в Україні монсеньйор Себастіано Санна. Він представив єпископам справу затвердження Статутів Конференції єпископів України та економічну ситуацію Апостольської Столиці, подякував єпископу Яцеку Пилю за його віддане служіння. Апостольська Нунціатура просить повідомляти про випадки порушень релігійної свободи та переслідування віруючих.

Єпископ Павло Гончарук представив труднощі з душпастирством на окупованих територіях. Єпископ Едвард Кава підсумував проведений Рік молитов за покликання до священничого та богопосвяченого життя, а також плоди цих молитв.

2021 рік присвячений святому Йосифу. 1 травня 2021 року відбудеться загальноукраїнське паломництво чоловіків до Санктуарію св. Йосифа у місті Гнівань, Вінницької області. Закінчення Року святого Йосифа відбудеться 8 грудня 2021 року у місті Бердичів.

Наступний 2022 рік буде Роком Святого Хреста. Гасло цього року — «У Хресті спасіння».

Директор Інституту еколого-релігійних студій пан Олександр Бокотей з Ужгорода представив екологічну ситуацію в Україні, загрози довкіллю, ініціативи, до яких може долучитися Церква.

Єпископ Віталій Кривицький представив актуальний стан відносин «Церква-Держава», діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організаці; висвітлив діяльність та існуючі проблеми католицьких засобів масової інформації та необхідність опрацювати загальну стратегію комунікації в Україні.

Єпископа Павла Гончарука було призначено відповідальним за військове душпастирство.

Єпископ Едвард Кава розповів про проблеми та життя чоловічих й жіночих згромаджень, особливо у часі пандемії.

Єпископ Станіслав Широкорадюк представив діяльність релігійної місії «Карітас-Спес» та проблеми в реалізації проектів під час кризи.

Єпископ Яцек Пиль представив працю літургійної комісії. Так, за сприянням літургійної комісії було видано молитовник до святого Йосифа «Хранитель спасіння» та «Коментарі на Святе Пасхальне Тридення».

На закінчення пленарного засідання єпископи вділили апостольське благословення усім вірним.

Наступне, 56-те пленарне засідання Конференції заплановано на 26–27 листопада 2021 року у Львові.

Львів, 18 березня 2021

Єпископ Віталій Скомаровський,
генеральний секретар КЄУ

Єпископ Мар’ян Бучек,
нотаріус

Схожі новини:

Поширити новину: