Комюніке 54-го пленарного засідання Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні

27 листопада 2020 року у Вищій духовній семінарії у Брюховичах, біля Львова, відбулося 54-те пленарне засідання Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні.

У ньому взяв участь в онлайн форматі секретар Апостольської Нунціатури в Україні монсеньйор Себастіано Санна, який представив єпископам спадщину служіння Апостольського Нунція Архієпископа Клаудіо Ґуджеротті та перспективу призначення нового Нунція.

Єпископи обговорили ситуацію в Україні, що пов’язана зі становищем родини та існуючими загрозами для неї в сучасному світі. На цю тему у свято Святого Сімейства буде оприлюднено пастирський лист до вірних. Багато уваги єпископи приділили питанням душпастирства в умовах пандемії та підкреслили важливість надати вірним максимальну можливість брати участь у Святих Таїнствах із дотриманням заходів безпеки.

Єпископи згадали особу святого Йоана Павла ІІ в 100-річчя його народження, який особливо товаришував нашій Церкві під час Року молитов про покликання. Цей час буде приготуванням до 20-ї річниці паломництва святого Папи до України, який дав свідчення життя, страждань та любові. Увесь час зло атакує добро і наслідком цього є агресивні та несправедливі звинувачення на адресу святого Папи Слов’янина.

Єпископ Яцек Пиль OMI ознайомив учасників засідання з низкою справ, пов’язаних із діяльністю Літургійної комісії. Наступний 2021 рік буде присвячений святому Йосифу, покровителю Церкви і розпочнеться 19 березня у Львові. Був також затверджений список квартальних та благальних днів РКЦ в Україні.

Єпископ Віталій Кривицький SDB розповів про діяльність Комісії Церква-Держава, Комісії у справах ЗМІ та Екуменічної комісії.

Єпископ Станіслав Широкорадюк OFM представив звіт Релігійної місії «Карітас-Спес», плани на майбутнє та подав на затвердження нові статути Місії.
На закінчення пленарного засідання єпископи уділили апостольське благословення вірним.

Наступне, 55-те пленарне засідання Конференції призначено на 17–19 березня 2021 року у Львові.

Львів, 27 листопада 2020

49/2020

Єпископ Віталій Скомаровський,
Генеральний секретар КЄУ

Єпископ Мар’ян Бучек,
Нотаріус

Схожі новини:

Поширити новину: