Ноель Курран: ЗМІ зобов’язані повідомляти про жахіття війни

Ноель Курран: ЗМІ зобов'язані повідомляти про жахіття війни

Інтерв’ю з Генеральним Директором Європейської спілки радіомовлення і телебачення (ЄСРТ) про важливість громадських ЗМІ в час кризи. Курран висловив подяку Папі Франциску за те, що він підкреслив роль журналістів, які висвітлюють місцеві події в Україні, навіть ризикуючи своїм життям.

Про це пише Vatican News.

«На війні інформація – це найосновніше. А серйозна дезінформація може загрожувати життю». На цьому наголошує Європейська спілка радіомовлення і телебачення (ЄСРТ) у ці важкі місяці в Європі. ЄСРТ є провідним міжнародним альянсом громадських медіа, що об’єднує 115 організацій-членів у 56 країнах і ще понад 30 партнерів у всьому світі. З початку війни в Україні ЄСРТ намагається підтримувати журналістів, які розповідають про жахіття війни на місцях. У інтерв’ю для Радіо Ватикану Генеральний Директор цієї організації Ноель Курран зосереджує увагу на необхідності точної та достовірної журналістики, особливо в кризових ситуаціях, таких як пандемія або ця жахлива війна в серці Європи.

Під час пандемії Covid громадські ЗМІ відіграли дуже важливу роль. Що б Ви могли сказати про їхню роль у цій страшній війні в Україні, у центрі Європи?

Я вважаю, що громадські ЗМІ відіграють важливу роль в інформуванні громадськості про війну в Україні. Багато з того, що ми випускаємо, – це новини, особливо на радіо. Я вважаю, що ми перебуваємо на передовій у поданні інформації про війну та про те, як вона впливає на український народ. Я думаю, що через такі радіостанції, як Радіо Ватикану, висвітлення поширюється по всьому світу, інші радіостанції роблять це на національному рівні, а також є багато регіональних радіо. Ми також надаємо якісні перевірені новини, тому громадським ЗМІ довіряють. Ми також підтримуємо наших членів – суспільних медіа-мовників в Україні – супутниковими антенами, телефонами, обладнанням. Громадські ЗМІ також підтримали український народ. Понад півмільярда євро було зібрано через ініціативи – концерти, збір коштів – від громадських ЗМІ. Вони організували величезний спектр різноманітних заходів. Як Генеральний Директор ЄСРТ я дуже пишаюся тим, як громадські ЗМІ відреагували на цю жахливу війну.

ЄСРТ прагне сприяти поширенню правильну та точну інформацію, особливо, в цій складній ситуації в Україні. Чи є якась ініціатива з цього приводу, якою Ви б хотіли поділитися з нами?

На мою думку, найважливіше, що забезпечують ЄСРТ та громадські ЗМІ, – це якісні новини, яким довіряють, інвестиції у навчання журналістів, інвестиції у відправлення журналістів у зони бойових дій. Є й інші ініціативи, до яких долучається ЄСРТ. Ми беремо участь у так званій «Ініціативі довіри до журналістів» з партнерами, як-от «Репортери без кордонів» та низкою інших організацій. Йдеться про забезпечення того, аби організації надавали надійні новини та надійне висвітлення . Ми є частиною ініціативи TNI, Trusted News Initiative, в якій також бере участь BBC. Як громадські ЗМІ ми багато вкладаємо у перевірку фактів. ЄСРТ має нову ініціативу щодо свободи слова, маємо також багато ініціатив щодо вишколу з безпеки журналістів, зокрема журналістів, які працюють у зонах бойових дій. Ми підходимо до цього з перспективи найрізноманітніших сфер, і це те, що ми дуже чітко усвідомлюємо та серйозно працюємо над цим.

Папа Франциск висловив подяку журналістам, які ризикують своїм життям, аби щодня повідомляти про жахіття війни, і не тільки про цю війну, яку Росія розв’язала проти України, але й про кожну війну. Наскільки європейська громадська думка усвідомлює цінність репортажів із зон бойових дій?

Як на мене, це дуже важливо, що такі світові діячі, як Папа Франциск, висвітлюють проблему журналістів. Усі дуже вдячні, коли це бачать. Я думаю, що громадськість це усвідомлює, тому що ми бачимо, що багато з них звертаються до громадських ЗМІ, ми бачимо, що показники довіри, які вони мають до державних ЗМІ, набагато вищі, ніж до комерційних ЗМІ, і набагато вищі, ніж до соціальних мереж. Тому я думаю, що громадськість обізнана. Чи знають вони, наскільки це важко повсякденно? Чи знають вони, які труднощі виникають в організацій, коли вони надсилають журналістів у зони бойових дій? Ймовірно, ні. Вони, ймовірно, не усвідомлюють цього повною мірою. Я не впевнений, що громадськості це потрібно знати. Це наша робота. Але я думаю, що громадськість усвідомлює цінність того, що роблять громадські ЗМІ в цих жахливих зонах бойових дій. Я вірю, що вони це усвідомлюють.

Як і під час пандемії, ця війна в Україні також підкреслила актуальність радіо як надійного медіа, тоді як соціальні мережі часто стають джерелом неправдивих новин та фальсифікацій…

Радіо є найнадійнішим джерелом інформації. Це показують усі наші дослідження. Суспільство довіряє йому більше, ніж телебаченню. І радіо має набагато більше довіри, ніж соцмережі. Я вважаю, що зв’язок між радіо та аудиторією є абсолютно унікальним. Говорячи про роль радіо, як я вже сказав, Радіо Ватикану відіграє важливу роль у всьому світі, але ми не повинні забувати про національну і про регіональну роль радіо. Радіо дозволяє громадськості більше публічно виступати, ніж телебачення і, звичайно, більше, ніж платформи соціальних мереж. Ви чуєте публічні голоси, ви чуєте суспільний досвід, публічні міркування та особисті історії. І я думаю, що радіо також має вирішальне значення під час кризи з точки зору надання громадськості доступу до публічної інформації. Ми бачили це під час пандемії Covid, але ми також бачимо це під час будь-якої кризи, яка виникає. Я думаю, що радіо відіграє унікальну роль, воно має унікальні стосунки з громадськістю, і це може тривати ще довго, тому що громадське радіо наполегливо працювало над тим, щоб це заслужити.

Схожі новини:

Поширити новину: