Паоло Руффіні: актуальна «криза сенсу» є викликом для комунікаторів

Паоло Руффіні: актуальна «криза сенсу» є викликом для комунікаторів

У день конференцій і дебатів, організований Фатімським санктуарієм, Префект Дикастерії у справах комунікації Апостольського Престолу запросив наново відкривати вимір стосунків перед обличчям цифрової революції. «Залучення людей до спілкування, сопричастя, – зауважив він, – це єдина істинна відповідь на потреби людей».

Про це пише Vatican News.

Префект ватиканської Дикастерії у справах комунікації, виступаючи 28 квітня 2022 року у Фатімі, запросив наново відкривати «силу міжлюдських зв’язків, силу спільноти» перед обличчям цифрової революції та змін у медіакомунікаціях. «Найбільшою актуальною сьогодні кризою є криза сенсу, і тому існує потреба в нашій роботі як комунікаторів», – сказав Паоло Руффіні, промовляючи перед десятками учасників, які зібралися у Душпастирському центрі Павла VI з нагоди ІІІ Дня комунікацій, організованого Фатімським санктуарієм у Португалії.

Цифрова революція та сенс спільноти

Префект підкреслив «прискорення», яким позначає сучасне суспільство та виклики, які повинні долати католицькі ЗМІ, щоб вийти за рамки «алгоритмів» та презентувати критерії «спільного блага». «Ми не можемо залишатися застряглими у статичному баченні комунікації», – попередив він і процитував Папу Франциска, який говорить про «зміну епохи», яка несе в собі завдання відновлення сенсу спільноти та приналежності до неї. «Цифрова революція не може і не повинна нас лякати», – підкреслив Руффіні, вказуючи на нові можливості зближення з читачами через соціальні мережі та цифрові медіа, які вимагають оволодіння «мовою цього часу». «Інтернет не означає смерть традиційних медіа», – зазначив він.

Комунікація, яка породжує стосунки

Префект Дикастерії у справах комунікації вказав на необхідність «відновлення християнського гуманізму» у сфері різноманітних католицьких публікацій. Роздуми продовжувалися, підкреслюючи необхідність просування «журналістики миру», навіть перед обличчям поточних сценаріїв війни, «не відвертаючись у інший бік». «Рішення миру можна і потрібно знайти, щоб вийти з війни, як каже Папа», – наполіг він. Вказуючи на Всесвітній день молоді, який відбудеться в Лісабоні 2023 року, Руффіні закликав цінувати присутність молоді, що здатна до спілкування, яке спонукає до дії та породжує стосунки. «Чого нам справді сьогодні не вистачає, то це стосунків у перспективі зустрічі. Єдиною справжньою відповіддю на потреби людей є будування сопричастя між ними», – сказав він.

Зусилля для передавання фатімського послання

День комунікації на тему «Світ, як його видно з Фатіми» цього року проходив у контексті сторіччя газети «Voz da Fátima» (Голос з Фатіми), найстарішого регулярного видання Фатімської святині. Для настоятеля отця Карлоса Кабесіньяса, тема комунікації є «природньою» для Фатіми, що спонукало санктуарій від самого початку створити «власні засоби» для цього. Отець настоятель привітав «надзвичайну довголітність» видання, яке передбачає місію «поширювати відомості про Фатіму та її послання», з «чітко визначеною» орієнтацією, розповідаючи про те, що відбувається в Марійській святині, і про подію, «з якої вона виникла». Програма Дня комунікації передбачала конференції та дебати про внесок натхненної християнством преси в розбудову суспільства, про виклики, пов’язані з цифровим переходом, і про важливість журналістики близькості.

Схожі новини:

Поширити новину: