Папа Римський освятив статую св. Михаїла Архангела для київської парафії

Папа Римський освятив статую св. Михаїла Архангела для київської парафії

25 квітня 2022 року Папа Римський Франциск освятив статую Михаїла Архангела з Гаргано, яку отримає римсько-католицька парафія св. Миколая в Києві, святиня якої до 1 червня 2022 року, згідно з меморандумом, укладеним між МКіІП та парафіяльною громадою, має перейти у постійне користування вірян.

Статую для папського благословення до Ватикану привезли з санктуарію Михаїла Архангела у Гаргано, провінції Фоджіа, з регіону Апулія в Італії. Згідно з традицією, саме там у V столітті Архангел Михаїл об’явився в печері і повів жителів цього регіону до перемоги в битві з язичниками. Тоді він сказав такі слова: «Я – архангел Михаїл, що завжди стою перед Божим обличчям. Цей грот присвячений мені; я його стережу. Там, де розверзеться скеля, будуть пробачені гріхи людей. Молитви, які ви тут вознесете до Бога, будуть вислухані», – почув єпископ дієцезії, на території якої розташоване Гаргано. Архангел Михаїл і Святий грот на півострові Гаргано до сьогодні притягують тисячі паломників, які прибувають звідусіль, щоб потрапити до місця, яке один із архангелів відвідав особисто. Гаргано відвідувало багато святих, Папи Римські, імператори, князі і царі, зокрема римський кесар Оттон ІІІ, св. Франциск з Асізі, св. Йоан Павло ІІ.

Папа Римський освятив статую св. Михаїла Архангела для київської парафії

Біла статуя, що перебуватиме в храмі св. Миколая в Києві, такого самого розміру, як і оригінальна, яку створив Андреа Сансовіно у 1507 році. Вона представляє архангела Михаїла, який лівою ногою топче сатану, правою рукою підіймає меч, а мізинцем лівої руки, однією ланкою ланцюга, повністю контролює рухи володаря пекла і не дозволяє йому поворухнути головою. Той, хто «завжди стоїть перед Божим обличчям», тримає сатану мізинцем!

Настоятель київської парафії св. Миколая о. Павло Вишковський ОМІ згадує: «У Гаргано я побував декілька разів. Мене вражала завжди велика кількість паломників, які прибувають туди, а також особлива святість, відчутна у місці об’явлень. Святий Архангел Михаїл зображений у гербі міста Києва, тому відразу після того, як мене призначили настоятелем київської парафії, я мріяв, щоб статуя Михаїла Архангела з Гаргано була в нашому храмі. Адже тут понад 30 років йде духовна боротьба за те, щоб ця святиня стала знову домом Бога. Тепер у нашій країні триває широкомасштабна війна, і всі християни, повинні усвідомлювати і вести боротьбу з гріхом, а не з людьми, тому потрібно молитися за заступництвом Михаїла Архангела і просити його допомоги у найскладніших справах, зокрема в боротьбі з сатаною. Михаїл Архангел – це лицар, що бореться з гріхом і злими духами. Він не погрожує людям, меч у його руці спрямований проти сатани. Той, чиє завдання приводити душі до Бога, найкраще подбає про те, щоб стан наших душ нічим не ображав Бога. Ми не знаємо, чи 1 червня Папа Франциск зможе приїхати до Києва особисто, але я вдячний Богові, що він поблагословив цю статую для нашого храму, яку урочисто установимо в день повернення нам святині, тобто 1 червня 2022 року».

Михаїл, ім’я якого означає «хто, як Бог?» або «хто рівний Богові?», є вождем Небесних сил. Тричі його згадано в Книзі Даниїла (10,13; 10,21; 12,1). В Одкровенні св. Йоана він постає як верховний командувач Божого війська супроти нечистих сил, яких перемагає в битві (Одкр 12,7).

У християнській традиції Михаїл Архангел є покровителем військових та лицарів. Його часто зображають як воїна з мечем в руках, що перемагає сатану, адже сатана, скинутий з неба, ніколи не втихомирюється. Незважаючи на те, вірять люди у духовний світ чи ні, – він існує. Як і постійна боротьба за наші душі: «Адже вся історія людей пройнята запеклою боротьбою проти сил темряви – боротьбою, що розпочалася від сотворення світу і, за словами Господа, триватиме до самого останнього дня. Вступивши в цю боротьбу, людина має постійно змагатися за те, щоб триматися добра й дійти внутрішньої згоди із собою, а цього вона зможе досягти тільки своєю наполегливою працею та з поміччю Божої благодаті» (II Ватиканський Собор, Душпастирська конституція Gaudium et spes, 37).

Схожі новини:

Поширити новину: