Папа: справжній вихователь – це той, хто супроводить, слухає та діалогує

Папа: справжній вихователь – це той, хто супроводить, слухає та діалогує

На важливості динамічного виховання, що передає спадщину минулого, але прямує вперед, наголосив Папа Франциск, приймаючи представників дослідницької спільноти «Global Researchers Advancing Catholic Education Project».

Про це пише Vatican News.

Виховання та освіта не полягають у тому, щоби «наповнювати голову ідеями», формуючи «роботів», а в тому, щоби прямувати вперед разом з особами серед «напруження між ризиком і безпекою». Такими думками Папа Франциск поділився, зустрічаючись перед початком загальної аудієнції в середу, 20 квітня 2022 року, із делегацією «Global Researchers Advancing Catholic Education Project» (Всесвітньої спільноти дослідників з метою сприяння католицькому освітньо-виховному проектові), що згуртувала волонтерів, які ставлять перед собою завдання поширювати цінності католицької освіти в пошані до ідентичності та діалогу.

Вручивши гостям заздалегідь приготовану промову, Святіший Отець вирішив сказати кілька слів експромтом. Він зазначив, що виховувати означає ризикувати у творенні гармонії між головою, серцем і руками, тобто «думати про те, що відчуваю та чиню, відчувати те, що думаю та чиню, чинити те, що відчуваю та думаю». Він закликав учителів у школах і викладачів у вищих навчальних закладах супроводжувати учнів і студентів у виховному процесі. «Неможливо виховувати, якщо не крокувати пліч-о-пліч з особою, яку виховуємо. Це прекрасно, коли зустрічаються вихователі, що прямують вперед разом з хлопцями й дівчатами», – сказав Папа.

Святіший Отець зазначив, що виховувати не означає говорити чисто риторичні речі, але дбати про те, щоби те, що говориться, зустрічалося з дійсністю. Вихованці «мають право помилитися», завданням вихователя є супроводити таким чином, аби ці помилки не стали небезпечними. «Справжній вихователь, – сказав Папа, – ніколи не лякається помилок. Він супроводжує, бере за руку, вислуховує, діалогує. Він не лякається та вміє чекати».

Наступник святого Петра також знову наголосив на важливості діалогу між молоддю та похилими віком, бо «дерево для того, щоб рости, потребує міцного зв’язку з корінням». Водночас, Папа відкидає «холодний і заскорузлий традиціоналізм», стверджуючи, що справжня традиція означає «черпати з минулого і прямувати вперед». «Традиція не є статичною. Вона – динамічна, спрямована рухатися вперед», – сказав він.

Схожі новини:

Поширити новину: