Кардинал Черні в Україні: Папа передає українцям молитву, обійми і надію

Кардинал Черні в Україні: Папа передає українцям молитву, обійми і надію

Перебуваючи у Словаччині з місією солідарності, кардинал Майкл Черні побував також в Ужгороді, де відвідав греко-католицький катедральний собор, зустрівся із семінаристами, та побачив, як організували прийняття біженців на Закарпатті та в Словаччині.

 Про це пише Vatican News.

За дорученням Папи Франциска, кардинал Майкл Черні, в.о. Префекта Дикастерії Служіння цілісному людському розвиткові, вже вдруге вирушив до кордонів України, аби зустрітися з біженцями й тими, хто їм допомагає, а також висловити солідарність з усіма, хто страждає від війни. Після візиту до Угорщини, що тривав від 8 до 10 березня, кардинал Черні вирушив до Словаччини, куди прибув у середу, 16 березня.

У місті Кошице кардинал зустрівся з греко-католицькими та латинськими єпископами східної Словаччини. У супроводі архієпископа Циріла Васіля SJ, Єпарха Кошицького Греко-Католицької Церкви Словаччини, кардинал Черні відвідав кордон між Словаччиною та Україною у Вишне-Німецькому, де розташовані перші приймальні пункти для біженців.

Перетнувши кордон, ієрархи прибули до Ужгорода. Тут вони відвідали Хрестовозджвиженський катедральний собор Мукачівської греко-католицької єпархії, де зустрілися з вірними та духовенством та помолилися за мир. «Я прибув для того, аби від імені Папи Франциска та всієї Церкви принести вам молитву, обійми і надію», – зазначив кардинал Черні, звертаючись до присутніх. Він нагадав про заклик Папи Франциска, щоб припинилося насильство і кровопролиття. Вказавши на свій нагрудний хрест, зроблений з дерева човна, на якому африканські мігранти плили Середземним морем до берегів Європи, ієрарх заохотив вірних молитися також і за інших, «бо, на жаль, в цей час це не єдина війна на землі».

Опісля кардинал Майкл Черні та архієпископ Ціріл Васіль відвідали греко-католицьку семінарію, яка також стала місцем притулку для багатьох біженців. Передавши семінаристам та місцевому духовенству вітання від Святішого Отця, він зазначив: «Папа покладає на вас завдання доносити Христа людям у цих жахливих умовах».

Журналіст Радіо Ватикану – Vatican News отець Петр Вацік SJ, який цими днями супроводжує кардинала Черні у його місії, зазначив, що зустрічаючись з біженцями з України, ієрарх передавав підтримку Папи, запевняв у молитві та старався підбадьорити їх. «На обличчі людей, що слухають його, можна побачити сліди страху, жаху невизначеності, але також і надії», – написав журналіст. Коментуючи цей візит спеціального посланця Папи, архиєпископ Ціріл Васіль зазначив, що це є «свідченням великодушності та солідарності Святішого Отця». «Всі українці – віруючі і невіруючі, україномовні і російськомовні – з якими зустрічався кардинал, – додав владика Ціріл, – вбачали в його особі свідчення того, що поруч з ними – цивілізований світ, Католицька Церква та люди, які їх приймають».

Схожі новини:

Поширити новину: