Спеціальні посланці Папи, щоб засвідчити його та всієї Церкви солідарність

Спеціальні посланці Папи, щоб засвідчити його та всієї Церкви солідарність

У Ватикані оприлюднили деякі деталі гуманітарної місії двох посланців Святішого Отця, про яку він особисто повідомив у своєму недільному закликові.

Про це пише Vatican News.

Під час недільної молитовної зустрічі з прочанами, що відбулася опівдні 6 березня 2022 року, Папа Франциск оголосив про те, що відправив двох кардиналів як вираження солідарності зі страждаючим українським народом. Це кардинали Конрад Краєвський, Папський Елемозинарій, та Майкл Черні, в.о. Префекта Дикастерії служіння цілісному розвиткові людини.

Прес-служба Святого Престолу інформує про те, що кардинал Краєвський вже (7 березня) перебуває в дорозі до кордону між Польщею та Україною, де зустрінеться з біженцями і волонтерами, а кардинал Черні прибуде 8 березня до Угорщини, де відвідає осередки прийняття біженців з України. Обоє прямують до України та, відповідно до ситуації, що складеться, мають намір найближчими днями потрапити в країну.

В повідомленні для преси зазначається, що посланці Святішого Отця, як він сам сказав, представлятимуть не лише Папу, але й увесь християнський люд, що хоче виразити солідарність з народом України. Цим жестом Папа також хоче нагадати світові про схожі ситуації в інших частинах світу, як він говорив після молитви «Ангел Господній» 27 лютого: «Із серцем, яке розривається від того, що діється в Україні, – і не забуваймо про війни в інших частинах світу, як у Ємені, Сирії, Ефіопії, – повторюю: нехай замовкне зброя! Бог перебуває на боці миротворців, а не тих, які застосовують насильство».

Кардинал Черні звертає увагу на сумну схожість між стражданням українців і стражданнями, породженими тривалими забутими конфліктами. Крім того, він бажає звернути увагу на те, що вихідці з Африки та Азії, що мешкали в Україні, не повинні зазнавати дискримінації, прохаючи про притулок. Зазначається також, що надходять тривожні сигнали про активізацію кримінальних структур, залучених у торгівлю людьми.

Оскільки більшість втікачів є віруючими, то очільник Дикастерії служіння цілісному розвиткові людини звертатиме увагу на необхідність забезпечити всім духовний супровід, беручи також до уваги екуменічні та міжрелігійні відмінності. Врешті, незважаючи на гідні похвали зусилля для надання гуманітарної підтримки, існує велика потреба в координації, добрій організації та спільній стратегії, аби допомога була якомога ефективнішою.

Схожі новини:

Поширити новину: