Папа до Латинської Америки: слухайте і будьте креативними

Про це пише Vatican News.

«Прислухатися» до голосу народу, щоб почути голос Божий і «переповнитись» місійною креативністю. На цих двох словах наголосив Папа Франциск у Посланні до учасників першої церковної Асамблеї Латинської Америки та Карибського басейну, що розпочалась в Мехіко в неділю 21 листопада 2021 року й триватиме до 28 листопада. Через обмеження, викликані коронавірусною пандемією, зустріч, яка зібрала понад тисячу учасників, проходить як на місці, в столиці Мексики, так і в онлайн форматі. Серед них кардинали, єпископи, священики та миряни, як з Латинської Америки та Карибського басейну, так із Ватикану, зібрані для того, щоб обговорити проблеми цього регіону та шукати на них відповідей.

Перша церковна Асамблея регіону

Йдеться про першу церковну Асамблею, в яку входять країни Карибського басейну і Латинської Америки, що проводиться в контексті синодального процесу, започаткованого в католицькій Церкві, готуючись до Синоду, що відбудеться 2023 року. Йтиме мова також про цілий ряд річниць і ювілеїв: сумне сторіччя вибуху в санктуарії Божої Матері в Ґваделупе, коли в букеті квітів був закладений динаміт, який серйозно пошкодив фундамент храму, а ударну хвилю було чути в кілометрі від місця події. Однак, вибух не ушкодив скло, яке захищає образ Ґваделупської Богородиці; наступного року – 20 річчя канонізації Хуана Дієґо, якому явилась Божа Мати і 30-річчя посвячення каплиці, яка Їй присвячена в базиліці святого Петра у Ватикані.

Під час засідань Асамблеї будуть обговорюватись три ключові слова, які супроводжують приготування до Синоду 2023 року: сопричастя, участь і місія.

Заохочувати надію

Звертаючись до учасників зустрічі, Святіший отець закликав їх бути «учнями-місіонерами та заохочувати надію», як у контексті приготування Синоду, так і підготовки до Ювілею 2031 року – 500-річчя об’явлення Пресвятої Діви Марії в Ґваделупе, та Ювілею Відкуплення 2033 року. Святіший Отець коротко зупинився над двома словами, які мають особливе значення для синодального шляху.

Прислухатися, насамперед, до забутих

Перше слово – це «слухай». За словами Папи, динамізм церковної Асамблеї полягає в процесі слухання, діалогу та розрізнення. Прислухатись полегшує слухання голосу Божого мірою того, як прислухаємось до волання Божого люду, а слухаючи голос, насамперед, найбідніших і забутих, можемо вслухатись в Божий голос, так би мовити, «дихати» Божою волею.

Переповнення

«Переповнення» – це друге слово, на яке вказав Святіший Отець, підкреслюючи, що процес розпізнавання у спільноті вимагає багато молитви й діалогу, щоб спільно знайти Божу волю, а також потребує пошуку шляхів подолання розбіжностей, аби вони не переростали в поділ. «У цьому процесі, – написав він, – я прошу в Господа щоб ваша асамблея була виразом «переповнення, переливання через край» творчої любові Святого Духа, що спонукає нас відважно йти до інших і закликає Церкву ставати дедалі більш євангелізуючою і місіонерською за допомогою процесу пасторального навернення».

Схожі новини:

Поширити новину: