«Емоції, що породжують зміни»: ековиставка на площі Святого Петра

Від 31 жовтня по 8 листопада у Ватикані триватиме фотовиставка під назвою «Емоції, що породжують зміни», присвячена енцикліці «Laudato si’».Про це пише Vatican News.

В неділю 31 жовтня на площі Святого Петра у Ватикані відкривається виставка «Емоції, що породжують зміни». Вона була організована італійською режисеркою й письменницею Лією Бельтрамі та мусульманським фотографом Асафом Уд Даулою з Республіки Бангладеш та проводиться з нагоди «Року Laudato si’» та запуску «Платформи дій Laudato si’». Вона буде експонуватися до 8 листопада, одночасно із самітом COP26 у Ґлазґо.

Виставка складається із 40-а фотографій, але під лівою колонадою базиліки буде представлено лише 26 картин. Надалі всі 40 фотографій, у зменшеному форматі, будуть приготовані для виїзної експозиції в світі. На завершення виставки приготоване відеозвернення Папи Франциска, присвячене шляхові навернення до цілісної екології та всесвітнього братерства, про що йдеться в енцикліках Laudato si’ та Fratelli tutti.

Розпізнати мистецтво екосистем

Ініціатива здійснюється під патронатом Дикастерії сприяння цілісному розвитку людини у співпраці з Архидієцезією Тренто та деякими неприбутковими організаціями. «Мистецтво, – пояснює кардинал Петер Тарксон, префект Дикастерії, – відкриває нам бачення різних світів». Творці цієї виставки пояснюють, що її змістом є не лише те, що «природа сповнена словами любові» (Laudato si’, 225), але й те, що ми можемо діалогувати із творінням, нашим спільним домом, із нашими братами й сестрами та для того, щоб показати глибоке мистецтво наших екосистем».

Погляд, який повертає довіру

Ініціаторка виставки розповідає, що згаданий проект народився у світлі читання та роздумування над енциклікою Laudato si’, разом з Дикастерією цілісного розвитку, а також в результаті поїздки Лії Бельтрамі до Республіки Бангладеш у січні 2020 року. Молодому фотографу Асафові Уд Даулі прийшла ідея перекласти енцикліку в зображення. З художньої точки зору, фотографії представляють короткий зміст Laudato si’. Тут можна побачити кадри творіння та цитати з енцикліки, розміщені під фотографіями.

За словами Бельтрамі, мистецтво може викликати емоції, які можуть вплинути на життєвий вибір. Фотографії допомагають переживати негативні події не з песимістичної точки зору, але показують, що людина може знайти в собі сили радіти дощу, бачити красу квітів чи навіть зрозуміти, як виходити з деяких складних ситуацій. В тому, що стосується стосунків зі створінням, то на думку упорядниці, виставка прагне бути генеративним мистецтвом, тому що, дивлячись на фотографії, ми, безумовно, маємо перед очима екологічні драми. Але, у такий спосіб, можливо, зуміємо повернути довіру до людини, а отже до Бога, бо в результаті побаченого кожен повинен був би відчути, що все є ласкою Бога, і змінити свій спосіб життя, стосунки з ближніми та суспільством.

Міжрелігійний погляд

Щодо співпраці з мусульманським фотографом, Лія розповіла, що вони разом працювали над виставкою, намагалися разом зрозуміти всі нюанси. Бангладеш є однією з країн світу, яка найбільше страждає від зміни клімату та економічних проблем. Отож, замість того, щоб бачити цю реальність лише поглядом західного світу, можна зауважити, як молодий художник з Бангладеш бачить свою землю. Ті, що відвідають виставку, одразу зрозуміють, що означають очі, які вас пронизують. З міжрелігійної точки зору виставка стала досвідом співпраці представників різних релігій. Таким чином, стало можливим заглибитися в суть кожного окремого кадру і для письменниці показати те, що пов’язане з Євангелієм або Laudato si’, а для художника – те, що пов’язано з Кораном або містикою ісламської традиції.

Надалі, упродовж наступних 4-5 років, експозиція буде представлена Дикастерією служіння цілісному людському розвитку як виставка Laudato si’ в університетах та всім, хто бажатиме її оглянути.

Схожі новини:

Поширити новину: