Синод: запрошення подбати про екуменічний вимір

У листі, адресованому єпископам, відповідальним за екуменічний діалог, Генеральний Секретар Синоду Єпископів та Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами заохочують залучати до синодального процесу представників інших конфесій.

Про це пише Vatican News.

Подбати про екуменічний вимір синодального шляху, оскільки синодальність та екуменізм – це процеси, що означають спільне прямування вперед. Із таким заохоченням кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду Єпископів, і кардинал Курт Кох, Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами, звертаються у спільному листі, скерованому до єпископів, відповідальних за екуменізм.

Слухання – ознака синодальної Церкви

Автори листа нагадують, що Католицька Церква 9-10 жовтня розпочала «безпрецедентний синодальний процес», в якому триває його перший, тобто, дієцезальний процес. З цього випливає заохочення приступити до слухання всіх тих, «які мають привілей носити ім’я християн», тобто, всіх охрищених, пам’ятаючи про те, що «синодальною Церквою є Церква слухання». Більше того, кардинали підкреслюють, що «діалог між християнами різних конфесій, поєднаних єдиним хрищенням, займає особливе місце на синодальній дорозі».

Обмін дарами

У цьому контексті звертається увагу на те, що оскільки «екуменізм можна сприймати як обмін дарами», то «одним із дарів, який католики можуть отримати від інших християн є, властиво, досвід і розуміння синодальності». Як писав Папа Франциск у Апостольському напоумленні «Evangelii gadium», в діалозі з православними католики можуть дечого навчитися про значення єпископської колегільності та з їхнього досвіду синодальності. Кардинали Ґрек і Кох нагадують також про те, що «участь братніх екуменічних делегатів у синодальному процесі стала усталеною практикою» не лише в рамках Синоду Єпископів у Ватикані, але й також у дієцезальних синодах. І це представляє «нагоду ще більше розвивати екуменічні стосунки на всіх рівнях Церкви».

Активна участь у синодальному процесі

Спільний лист подає певні пропозиції, які, після належного пристосування до місцевих контекстів, можуть привести до реалізації екуменічного виміру синодального процесу в лоні дієцезій та єпископських конференцій світу. Зокрема, заохочується до кінця листопада надіслати листа, або ж особисто відвідати провідників головних християнських спільнот, присутніх на території, щоби поінформувати їх про синодальний процес, запросити на засідання, заохотити написати на письмі свої рефлексії що питань, вміщених у опитувальнику, який є частиною Підготовчого документа Синоду.

Єпископів, що відповідають за екуменізм на рівні єпископських конференцій, заохочується до квітня 2022 року написати листа до представників інших християнських Церков та до національних рад Церков, запросивши взяти участь у засіданні єпископату, що буде присвячене синодальному процесові, представивши свої зауваження. Таким чином, підсумовують Генеральний Секретар Синоду Єпископів і Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами, «екуменічний вимір синодального процесу сприятиме як синодальності, так і єдності християн».

Три етапи XVI Асамблеї Синоду Єпископів

Як вже повідомлялося, XVI Звичайна Загальна Асамблея Синоду Єпископів має тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». Її кульмінацією стане асамблея єпископів у Ватикані в жовтні 2023 року, до якої приведуть дієцезальний етап, який розпочався 17 жовтня й триватиме до 15 серпня 2022 року, та континентальний етап, що до березня 2023 року розглядатиме Робочий документ, який буде плодом першого етапу. Зібравши зауваги континентального рівня, Генеральний Секретаріат Синоду приготує другий Робочий документ, призначений для «вселенського етапу» в жовтні 2023 року.

Схожі новини:

Поширити новину: