Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Єпископ Кривицький про душпастирство у час війни: розпізнавати знаки часу

Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB поділився своїми роздумами про життя та служіння св. Йоана Марії Віаннея, спомин якого ми нещодавно відзначали.

«Святий Йоан Віанней є прикладом священника, який розпізнав своє покликання і через терновий шлях дійшов до священства, про яке мріяв. Людською мовою кажучи, отримав парафію – найгіршу з можливих, але дякуючи власним «зв’язкам з Богом», не дивився на неї по-людськи. Довго молився і розпізнавав форму пастирства, властиву саме для цієї парафіяльної спільноти. Ревно і жертовно виконував свої обов’язки і Господь дав йому побачити переміну затверділих сердець. Змагався навіть з дияволом і переміг його тому, що у служінні цього пастиря не було пошуків власної користі та життєвого комфорту, а тільки щоденна боротьба у служінні Богу та задля спасіння Його дітей.

Молімося сьогодні за всіх наших душпастирів. Щоб розпізнавали знаки часу і втілювали у життя те, що прагне Христос – Добрий Пастир. Нашим спільнотам, розпорошеним жахом війни, це потрібне тепер, як ніколи. І буде потрібне через місяць, через десятиліття … Бо сенс людського життя, між іншим, полягає у тому, щоб навчитися міркувати не людськими, а Божими мірками. Навчитися та навчити цьому інших.

Якщо хтось знає юнаків, які у цьому часі розпізнають своє покликання у Божому Слові, поділіться з ними інформацією про реколекції у Вищій духовній семінарії, що у Ворзелі. Раді будемо послужити тим, хто можливо у своєму часі, послужить порятунку та наверненню багатьох. І за них також прошу молитися», – написав єпископ на своїй сторінці Facebook.

Поширити новину: