У РІЗНИХ ПОТРЕБАХ

«Просіть – і дасться вам; шукайте – і знайдете; стукайте – і відчинять вам. Адже кожний, хто просить, – отримує, а той, хто шукає, – знаходить; і тому, хто стукає, – відчинять. Чи ж є з-поміж вас хтось такий, котрий, коли в нього син попросить хліба, подасть йому камінь?» (Мт 7, 7-9).

Навчи мене, Господи, ревно молитись до Тебе з увагою і любов’ю. Нехай не принесу Тобі недбалої молитви й не впаду в гріх.

Прохання про благодать молитви

Господи, навчи мене молитися. Дай мені усвідомлення Твоєї сповненої любові присутності. Вчини, щоб я пізнав Твоє прагнення налагодити особистий зв’язок зі мною і почув, як Ти кличеш мене особисто, на ім’я.
Дай мені пізнати, що без Тебе я нічого не можу вчинити, що я повністю залежний від Твоєї любові. Допоможи мені зрозуміти, що Ти – сповнення мене самого і мого майбутнього, що сенс мого життя полягає в Тобі. Ісусе, навчи мене молитися, навчи моє серце, де воно має Тебе шукати. Покажи, де я можу Тебе знайти. Дай, щоб я пізнав радість перебування з Тобою. Амінь.

Молитва про зосередженість

Зосередь мій неуважний розум, Господи, і серце закам’яніле сокруши; як Петру, дай покаяння; як митарю – волання; як блудниці – сльози, щоб звернутися до Тебе: Боже, спаси мене, бо Ти один благий і чоловіколюбний. Амінь.

Веди мене, Боже

Ти, який є одним із нас, Ти, сущий у нас! Нехай я побачу Тебе в моїх ближніх, нехай також і інші побачать Тебе в мені. Вчини так, щоб я міг приготувати шлях Тобі, дякувати Тобі за все, що випаде на мою долю.
Нехай я не забуду про потреби інших людей. Хай любов Твоя огорне мене так, як Ти хочеш, щоб я любив інших людей.
Хай усе, що є в мені, обернеться на славу Твою. Хай не спіткає мене відчай, бо я – в руках Твоїх, а Ти сам – повнота сили і доброти.
Даруй нам серце чисте, щоб ми могли споглядати Тебе; серце смиренне, щоб ми могли слухати Тебе; серце сповнене любові, щоб ми служили Тобі; серце сповнене віри, щоб ми могли жити Тобою. Амінь.

(Даг Хаммаршельд)

Про волю творити добро

Всемогутній, милосердний Боже, даруй мені благодать ревно прагнути, мудро шукати і досконало виконувати все те, що угодне Тобі. Веди мене прямим шляхом через світ до слави Твого Імені. Прошу Тебе: даруй мені передбачливість, добру волю і вміння, аби все, чого Ти бажаєш від мене, я виконував так, як виконати повинен. Хай мій шлях до Тебе буде прямим, упевненим і звершеним до кінця. Дай мені, о Господи, сильне серце, щоб жодне пожадання не захопило його, щоб жодне нещастя не похитнуло його. Дай мені серце праведне, щоб не звели його з правильної дороги марні бажання. Даруй мені також, о Господи, розум, щоб я міг пізнати Тебе; ревність, щоб я слухав Тебе; вір- ність, щоб наприкінці мого життя я міг з’єднатися з Тобою. Амінь.

(св. Тома Аквінський)

Прохання про внутрішню свободу

Боже, збуди в мені прагнення:
– Свободи від пихи, егоїзму, самозакоханості, пошуку свого, мислення і мовлення про себе, від користолюбства, нетерпеливості, незадоволення, гніву, примх…
– Свободи від прив’язаності до людей, місць, ситуацій, від грішних звичок, пристрастей, поганих нахилів, від симпатій і антипатій, жадібності, від пожадання, поганих думок, від знеохочення, недоброзичливості, заздрості, осуду, образ і упереджень стосовно ближніх…
– Свободи від догоджання своїм чуттям, особливо очам, піднебінню, від прив’язаності до грошей, речей, будь-якої власності…
– Свободи від страху, ляку, збентеження, недовіри до Тебе і до людей, від боягузтва і підозрілості, від браку співчуття і милосердя, але також від самовпевненості, покладання на свої таланти і чесноти, на уподобання людей…
– Свободи від песимізму і розпачу в хворобі, від смутку і пригноблення в стражданні, від бунту і опору мудрості Божої волі…
Боже, наділи мене даром:
– Смиренної свободи, відкритої до Тебе і Твоєї благодаті, до Христа і Його Відкуплення, до Святого Духа і Його натхнення…
– Свободи для Божого Царства і Церкви, для безсмертних душ та їхнього спасіння, для ревної душпастирської праці, для любові та милосердя до грішників…
– Свободи для охочого прийняття страждань, болю, хвороби, мук, життєвих перешкод як вираження Божої волі і доброти Отця…
– Свободи, що визволяє усмішку, радість, добрий настрій, оптимізм і задоволення, гідне учня Розп’ятого і Воскреслого Спасителя, учня, який чекає на блаженну надію радіти з Богом у вічному щасті. Амінь.

Про розсудливу любов

О Святий Духу, прийди до мого серця. Живий Боже, Твоєю святою силою притягни моє серце до себе. Благоволи вділити мені розсудливої любові і дару боязні Божої. Збережи мене від всякої поганої думки. Нехай Твоя любов буде для мене жаром і світлом, щоб кожний тягар став для мене легким. Святий мій Отче і солодкий мій Господи, допоможи мені в кожному служінні Тобі. Дай мені Твою любов! Амінь.

(св. Катерина Сієнська)

Про любов

Розпали, просимо, Господи, наші серця Духом Твоєї любові, щоб наші помисли завжди були гідними Твоєї величі й Тобі угодними, і щоб ми в наших братах змогли щиро Тебе любити. Через Христа, Господа нашого. Aмінь.
Господи, вчини, щоб я…
– Зміг усміхатися в монотонності щоденної праці.
– Міг мовчати, коли побачу, що комусь щось не вдалося.
– Хвалив брата, який зробив щось добре.
– Сердечно потиснув руки засмученому ближньому.
– Лагідно розмовляв з нещасними і нетерплячими.
– З ніжністю ставився до стражденного.
– Виправляв скоєне зло. Амінь.

Прохання про Боже світло

Господи, допоможи мені занести сяйво Твого світла повсюди, куди піду. Вчини, щоб моя душа наповнилась Твоїм Духом і Твоїм життям.
Проникни в мене і володій всією моєю істотою до самого кінця – так, щоб моє життя було нічим іншим, як тільки віддзеркаленням Тебе. Вчини, щоб Твоє світло проникало крізь мене і з мене сяяло так, щоб кожен, з ким зустрінусь, відчув у мені Твою присутність. Дозволь мені проголошувати Тебе не проповідями і не словами, а прикладом власного життя, силою, яка наповнює мене, доброчинним впливом моїх учинків і любов’ю до Тебе, якою переповнене моє серце. Амінь.

(бл. кардинал Ньюмен)

Молитва про духа розсудливості

Боже, даруй мені духа розсудливості, щоб я умів погодитися з тим, на що не можу вплинути. Даруй мені відвагу, щоб я міг змінювати те, на що я можу вплинути. Даруй мені мудрість, щоб я міг відрізнити перше від другого.

Про смирення

Боже, Ти противишся гордовитим, а покірним даєш благодать, уділи мені чесноти істинної покори. Вчини, щоб наслідуючи смирення Твого Єдинородного Сина і мого Господа та Спасителя Ісуса Христа, ніколи не образив Тебе пихою. Уділи мені благодаті щораз повнішого розуміння важливості покори в житті учня Ісуса Христа. Амінь.

***

Боже, Ти знищив гординю стародавнього ворога – сатани – смиренням та послухом свого Єдинородного Сина; дай нам, просимо, з благоговінням роздумувати над стражданнями, які Він переніс із любові до нас, і за Його прикладом, у спокої духа, переносити всілякі негаразди.
Просимо Тебе, Господи: підтримуй нас завжди і всюди та уділи нам дару істинного смирення. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва про радісне серце

Отче, Ти бажаєш, щоб ми жили в радощах і ставилися до Тебе, як щасливі діти, бо Ти сам – радість. Вчини мене радісним, звільни мою душу від усякої печалі та смутку. Влий в моє серце Твою радість, щоб воно захоплювалося кожною квіткою, кожним променем сонця, кожною людиною, щоб навіть обов’язок і страждання були для мене задоволенням. Вчини так, щоб доброта Твоя і благодать Твоя завжди були для мене джерелом радості – нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

У печалі й на самоті

Ісусе, Учителю, помилуй мене. Господи, вияви своє милосердя. Господи, порятуй, бо гину. Господи, згадай про мене, як увійдеш до свого Царства. Прийди, Господи Ісусе! Боже мій, Боже мій, чом Ти мене покинув? Aввa, Отче! Для Тебе можливе все! Забери цю чашу від мене! Але хай буде не те, що я хочу, але те, що Ти!
Шукаю Тебе, але не знаходжу. Кличу до Тебе, але не чую відповіді. Мій Господи і Боже мій, зміцни мене цієї години. Помилуй мене і не допусти, щоби спокуси подолали мене. Господи, падаю без сил, вияви свою милість, я довіряю Тобі. Господь дав, Господь взяв, як було Богу угодно, так і сталося. Нехай Ім’я Господнє буде благословенне!
Немає в мене жодного помічника. Лише до Тебе молюся, бо Ти розумієш мої турботи і проблеми. Відчай і печаль мене огортають, i не бачу виходу. Я повалений на землю, а мені самому підвестися несила. Якщо це Твоя воля, звільни мене від цієї немочі. Дай мені пізнати, що Ти сильніший за неміч і біду. Господи, я знаю, що Ти мене не залишиш.
Боже, Ти – така велика любов, що полюбив світ і Сина свого за нас віддав. У Ньому мене любиш i за мене піклуєшся. Ти хочеш, щоб я любив Тебе і ближнього, i все, що Ти створив. Дай мені Твого Духа Святого і допоможи жити у Твоїй любові. Амінь.

Про захист перед ворогами

Просимо Тебе, Господи, знищ пиху наших ворогів і подолай їх силою своєї десниці. Господи, нехай Твоя благодать, про яку просимо, очистить нас від всяких гріхів і визволить від ворожих підступів.
Поглянь, Захиснику наш, Боже, i борони нас від небезпек, які загрожують нам з боку ворогів наших, щоб ми, вільні від усяких страхів, могли Тобі служити в свободі духа. Через Христа, Господа нашого. Aмінь.

Молитва за неприятелів

Боже, джерело любові та спокою! Даруй усім нашим недругам мир і злагоду, відпусти їм усі гріхи, а нас захисти від їхніх підступів.
Господи, навчи нас бути смиренними й ніколи не відповідати злом на зло. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

За тих, хто нам спричиняє біль

Боже, Ти повелів нам виявляти щиру любов до тих, хто спричиняє нам біль, вчини, щоб ми згідно із заповіддю Нового Завіту за зло платили добром і допомагали ближнім носити їхні тягарі. Через Христа, Господа нашого. Aмінь. 

Про відкинення поганих думок

Всемогутній і милосердний Боже, поглянь на наші прохання і звільни наші душі від спокус поганих думок, щоб ми могли бути гідною оселею Святого Духа.
Господи, уклінно Тебе просимо, щоб Ти звільнив наші душі від нечистих і поганих думок та зберіг їх чистими і осяяними благодаттю Святого Духа.
Боже, котрий просвітлюєш кожну людину, яка приходить на цей світ, осяй наші серця променем Твоєї благодаті, щоб ми завжди підтримували в собі думки чисті та милі Тобі, а також щиро Тебе любили. Через Христа, Господа нашого. Aмінь.

Про людяність

Боже, дай мені бути людиною, яка не лише вірить у Тебе і Твоє Об’явлення, але такою людиною, яка дедалі досконаліше пізнає Тебе і Твою істину, переживає та споглядає її у своєму серці. Вчини, щоб я своїм ставленням до ближніх свідчив про глибоку любов до Тебе. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

В будь-якій потребі

Боже, прибіжище моє й сило, найкращий Отче, вислухай милостиво прохання, з яким до Тебе звертаюся, i вчини, щоб я отримав те, про що Тебе з вірою та упованням прошу. Через Христа, Господа нашого. Aмінь.

***

Всемогутній і милосердний Боже, поглянь милостиво на нашу стурбованість, зміцни віру своїх дітей і полегши їхній тягар, щоб вони завжди без тіні сумніву уповали на Твоє батьківське Провидіння. Через Христа, Господа нашого. Aмінь. (Месал)

***

Боже, знаючи людську слабкість, Ти рятуєш нас від усіх небезпек, в які ми потрапляємо; дай нам здоров’я душі і тіла, щоб те, від чого ми страждаємо через наші гріхи, за Твоєю допомогою було переможене. Через Христа, Господа нашого. Aмінь. (Месал)

***

Всемогутній і милосердний Боже, Ти – відпочинок від трудів, сила в слабкості, утіха в розпачі; почуй молитви, які ми, свідомі своєї гріховності, підносимо до Тебе. Звільни нас від печалі і даруй надійний притулок у Твоє- му милосерді. Амінь.

***

Господь мій і Бог мій, віддали від мене все те, що віддаляє мене від Тебе.
Господь мій і Бог мій, дай все те, що наблизить мене до Тебе.
Господь мій і Бог мій, володій мною неподільно. Амінь.

Про згоду

Боже, досконала єдносте та істинна любове, дай своїм вірним мати одне серце і душу, щоб тіло Твоєї Церкви було згодою сильне, і, основане на сповідуванні істини, нехай воно триває у непохитній єдності. Через Христа, Господа нашого. Aмінь. (Месал)

Молитва про примирення

О Боже, Отче всіх людей, Ти прагнеш, щоб ми несли любов туди, де принижують вбогих, радість – туди, де страждає Церква, примирення – туди, де люди ворогують. Тож допоможи нам примирити отця з сином, матір із дочкою, чоловіка з дружиною, а віруючого з тим, хто не може увірувати. Допоможи нам також примирити християн, що не люблять одне одного. Відкрий нам дорогу примирення і допоможи, щоб Церква, зранене Тіло Христове, стала закваскою справжньої спільноти для вбогих цієї землі і для всієї людської родини. Амінь.

(св. Тереза з Калькутти)

Про дар миру та свободи

Боже, це Ти надихаєш нас на святі прагнення, праведні задуми і добрі вчинки, обдаруй своїх слуг миром, який тільки Ти дати можеш. Нехай наші серця будуть покірні Твоїй волі, а часи, в які ми живемо, нехай з милості Твоєї будуть мирними і вільними від усяких небезпек. Амінь.

Молитва про мир (за текстом св. Йосифа Більчевського)

Господи Ісусе Христе, Ти з любові до нас помер на хресті, щоби дати мир кожній душі, яка в Тебе вірує, на Тебе уповає і Тебе любить. Ось ми припадаємо до Твоїх ніг, благаючи: нехай припиниться між нами всяка ненависть і незгода, нехай запанують справедливість і свята любов. Нехай зі справедливістю та любов’ю настане мир Твій – мир між вівцями та пастирями, мир між батьками та дітьми, мир між керівниками і підлеглими, мир між бідними і багатими, мир у суспільстві та між народами, мир у кожній сім’ї.
Обдаруй також нашу країну щедротами своїх благодатей і доброю долею; нехай наш народ завжди буде вірним Тобі і Твоїй Церкві. Амінь.

Про навернення

Господи Боже, у Трійці Святій єдиний, Ти – сама Святість. Стаю перед Тобою, щоб навернутися. Знаю, що я людина грішна, i через свою пиху я віддалився від Тебе. До цього часу я хотів жити на власний розсуд, у свій спосіб. Я керувався егоїзмом, відкидаючи Твою любов. Сьогодні хочу це змінити. Дякую Тобі, Добрий Боже, за благодать усвідомлення цього стану. Прагну наново стати Твоєю дитиною. Будь прославлений, Господи Боже, за Твою безмежну милосердну любов, яку Ти об’явив у Твоєму Сині, моєму Спасителі, Ісусі Христі. Прошу Тебе, Духу Святий: керуй моєю молитвою. Наповни мене Твоєю силою, щоб я вистояв у своєму рішенні навернутися. Освітлюй мене своїм світлом, щоб я уникав гріха і всіляких обставин, які ведуть до нього.
Триєдиний Боже, дякую Тобі, що Ти покликав мене до себе. Допоможи мені вистояти в доброму і зміцнюй мене у хвилини слабкості й спокус. Aмінь.

Про захист людського життя

O Mаріє, Зоре світанкова нового світу, Mати живих, Тобі довіряємо справу захисту життя. Поглянь, o Maти, на численних дітей, яким не дозволяють прийти на цей світ, на убогих, які борються з труднощами життя, на чоловіків і жінок – жертв насильства, на старих і хворих, убитих байдужістю або вдаваним співчуттям. Вчини, щоб усі, хто вірує у Твого Сина, зуміли відкрито i з любов’ю проповідувати людям наших часів Євангеліє життя. Дай нам разом з усіма людьми доброї волі будувати цивілізацію правди і любові на честь і славу Бога Творця, Подателя життя. Амінь.

(св. Йоан Павло ІІ)

Про примирення з важкими обставинами життя

Господи мій і Боже в Трійці Святій єдиний, незбагненний і безмежний у любові до свого створіння – людини! Хоча Ти сотворив мене на свій образ, я – лише «порох і листя на вітрі», негідне Твоє дитя. Tи, Господи Боже, дав свого Сина, щоб Він за мене помер, віддав життя.
A я? Я нарікаю на свою долю та обурююся, недооцінюючи те, що кожного дня отримую від Тебе: життя, здоров’я, віру… Обурений, бо інші мають більше… Забуваю про те, що в житті найважливішим є не «мати», а «бути». Христос є Дорогою, Правдою і Життям. Допоможи мені, Боже, приймати життя таким, яким є, бо воно походить від Тебе і тому не може бути поганим чи безглуздим. Ісус попереджав, що наслідування Його не буде легким, але також сказав, що той, хто буде Йому вірний, отримає нагороду: «Хто піде за Мною, той не ходитиме в темряві, але матиме світло життя» (Йн 8, 12). Боже мій, навчи мене приймати те, що Ти мені даєш, із великою покорою та довірою дитини, яка безмежно покладається на свого батька та розуміє, що сповнене любові серце Отця до своєї дитини завжди знає, що їй потрібне. Aмінь.

Про вірність Істині

Господи Боже, Ти – найвища Істина, допоможи мені пізнати Правду і бути вірним її свідком. Приходжу до Тебе, Отче, від світу, в якому проповідуються різні псевдоправди. Хочу знайти істину, яка походить від Тебе. Твій Син, а наш Господь і Спаситель, сказав, що Він сам – Правда. Він найповніше об’являє Тебе, Боже. Хочу бути слухняний Його словам, бо вони ведуть до Правди, яка робить мене вільним. Благаю Тебе за людей, які помиляються, живучи псевдоправдами.
Духу Святий, освітлюй моє серце і мій розум, щоб я, наповнений Твоєю мудрістю, був виразною іконою Бога-Любові. Надихни серця та уми всіх людей, щоб, пізнавши Правду, вони були їй вірними в усіх обставинах життя. Будь прославлений, Господи, за те, що можемо Тебе пізнавати і прямувати за Тобою, щоб не загинути, але мати вічне життя. Нехай кожна людина зберігає в своєму серці слова: «Пізнаєте істину, а істина вас вільними зробить!» (Йн 8, 32). Aмінь.

Про вірність цінностям

«Господи, до кого ми підемо? Ти маєш слова вічного життя» (Йн 6, 68). Як часто я забуваю про те, що лише Ти, Боже, є Мудрістю, і блукаю у світі, що заманює нас псевдоцінностями, обітницями кращого, барвистого життя. Усвідомлюючи це, стаю сьогодні перед Тобою скрушений, мій Сотворителю, i дякую Тобі за те, що я знайшов Тебе наново – Тебе, який є пребагатою скарбницею всіляких чеснот.
Духу Мудрості, Духу Розуму, прошу Тебе про світло для розпізнання істинних цінностей і про силу зберегти їм вірність. Нехай я не піддамся моді, що панує в цьому зіпсованому і споживацькому світі – моді, яка обмежує мою свободу і принижує мою гідність Божої дитини.
Прагну, Господи Ісусе, крокувати за Тобою і відважно захищати християнські цінності. Допоможи мені, Господи, поводитися згідно з Декалогом i заповіддю любові до Бога і ближнього. Нехай кожен мій учинок буде на Твою славу. Амінь.

Про вихід із секти

Господи Боже, Ти є Істиною і джерелом усякої правди, – будь прославлений! Прошу Тебе про світло і силу, а також про мудрість, щоб я міг звільнитися від впливу секти, яка мене поневолює, обмежує i принижує. Вступаючи до секти, я не шукав істини, не шукав Тебе, Господи, але себе самого. Це була втеча від проблем, а саме – від самого себе. Хочу заново стати віль- ною людиною. Хочу тільки Тобі віддавати честь і поклоніння, як Твоє створіння, як дитина. Нехай світло Духа Святого веде мене через життя до Тебе, Боже, бо тільки Ти є справжньою істиною і любов’ю. Амінь.

Про чистоту серця

Господи Боже, не надіючись на свою праведність, а покладаючись повсякчасно лише на Твого возлюбленого Сина, мого Відкупителя, Ісуса Христа, прошу Тебе: заради Нього прости мої гріхи. Серце чисте дай мені і дух праведний віднови в мені. Очисти мій розум від усяких злих бажань. Вижени з мого серця всю жадібність і заздрість, всю злість і ненависть, усю гордість і марнославство. Сповни мою душу любов’ю до Тебе і духом служіння усім людям. Даруй мені сили чинити опір спокусам і їх перемагати. Зодягни мене в шати праведності, які Ісус вистраждав для мене на Голгофі. Спонукай мене зростати в благодаті перед Тобою і примножувати добрі діла впродовж усього мого життя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Про витривалість у чистоті

Господи Боже, Ти є абсолютною досконалістю, будь прославлений! Приходжу до Тебе із бруду цього світу, щоби просити про дар чистоти і благодать витривалості в ній. Ти знаєш, як важко перебувати в чистоті думок, прагнень і вчинків, коли навколо нас процвітає гріховне життя. Світ каже, що людина є вільною і може робити, що їй подобається. Проте це пряма дорога до того, що можна потрапити в рабство власних пристрастей. Так не повинно бути, бо кожна людина була сотворена на Твій образ, щоб уподібнюватися до Тебе. Святий Господи, благаю Тебе: допоможи мені визволитися з гріхів нечистоти. Духу Святий, освіти мій розум і розпали моє серце, щоб умів я вибирати те, що гарне й чисте. Вчини, щоб моє серце було чисте, щоб воно було гідним житлом для Тебе. Господи Ісусе Христе, через Твої Страсті та смерть прошу Тебе: допоможи зберегти чистоту думок, прагнень і вчинків усім подружжям, особам, покликаним до служіння Тобі та ближнім, а також самотнім людям, молоді та дітям. Вчини, щоб усі ми живили свою душу щоденною молитвою і святими Таїнствами. Допоможи нам жити в чистоті. Амінь.

Про добре проведення часу

Oтче, який даєш мені вільний час, аби я міг набратися сил для кращого виконання своїх обов’язків, допоможи мені, щоб я якнайкраще використав кожну хвилину свого життя, па- м’ятаючи, що мені доведеться колись перед Тобою звітувати за проведений час. Через Христа, Господа нашого. Aмінь.

Про освячення людської праці

Боже, Ти людською працею постійно вдосконалюєш дивовижне діло створіння і ним керуєш; вислухай прохання благаючого люду і вчини, щоб усі люди, виконуючи гідну працю, покращували умови власного життя і спільними зусиллями спричинялися до поступу своїх братів. Через Христа, Господа нашого. Aмінь. (Месал)

Молитва людини праці

Господи і Боже мій, найкращий Отче! Ти покликав мене, щоб я своєю працею вдосконалював навколишній світ. Дякую Тобі за це завдання, можливості й таланти. Допоможи мені щодня служити Тобі ретельною працею, доброзичливістю та добрими стосунками зі співробітниками. Добротою і теплим словом я хотів би усувати чвари, незгоду та підозри. Тож підтримай мої устремління, Господи, аби я з Твоєю допомогою змінював світ на краще і був для ближніх апостолом Твоєї любові. Через Христа, Господа нашого. Aмінь.

Про добре виконання праці за заступництвом св. Станіслава Костки

Боже, Ти посеред багатьох чудес своєї мудрості обдарував св. Станіслава Костку вже в юному віці благодаттю зрілої святості, вчини, просимо Тебе, щоб ми за його прикладом використовували час на старанну працю та з Божою радістю прямували до вічності.
Просимо Тебе, Господи: випереджуй всі наші справи своїм натхненням та допомогою, щоб кожна наша молитва і труд від Тебе брали початок і в Тобі знаходили завершення. Через Христа, Господа нашого. Aмінь.

Молитва безробітного

Дорогий Отче на небесах, усього добра Подателю, дякую Тобі за те, що Ти створив мене і піклуєшся про мене. Ти знаєш усі мої потреби і страхи через моє теперішнє безробіття. Молюся до Тебе: утіш і зміцни мене, і допоможи мені завжди мати надію та мужність.
У Твоєму Слові чітко сказано, що праця – це обов’язок людини і є для неї благословенням, та все ж таки я не знайшов роботи, яка мені потрібна і яку я шукаю. Допоможи мені, Господи, цілковито довіритися Твоєму Провидінню у пошуках відповідної роботи.
Молюся до Тебе, Господи: дай мені змогу заробити на мій насущний хліб. Допоможи мені промовляти з серцем, сповненим віри: «Очі всіх надіються на Тебе, і Ти даєш їм поживу своєчасно: розкриваєш свою долоню і усе, що живе, годуєш досита» (Пс 145, 15-16).
Господи, піклуйся про мене і про моїх домашніх відповідно до Твоєї обітниці. Амінь.

Про благословення у навчанні

Духу Правди, веди мене до кращого пізнання світу і себе самого, а також до пізнання сенсу існування. Дай мені гаряче полюбити правду, радісно здобувати її та мужньо визнавати. Христе, Ти – дорога. Вчини, прошу, щоб усі стежки і дороги мого життя зрештою привели мене до Тебе, i щоб я разом із Тобою дійшов до дому Отця. Благослови мене і дай мені витримку у здобуванні знання i належного його розуміння, щоб воно наближало мене до Тебе і служило Твоїй Церкві. Aмінь.

Молитва до Святого Духа перед навчанням

Святий Духу, який освітлюєш наші серця і наш розум, додай нам сил і талантів, щоб це навчання було для нас корисним тепер і для життя вічного. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва після навчання

Дякую Тобі, Боже, за світло пізнання. Прошу, щоб я, просвітлений ним, міг завжди прославляти Тебе і виконувати Твою волю навіки. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва за ближніх, які просили про молитву

Наймилостивіший Ісусе! Благаю Тебе за всіх тих, хто просив мене про молитву, доручаю Твоєму Божественному Провидінню їхні потреби і турботи. Піклуйся про них, благослови їх у праці, утішай і рятуй у небезпеці. Хай усі вони радісно прославляють на небі Твою доброту, o Боже безкінечно добрий і милосердний. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Aмінь.

Молитва за урожай

Всемогутній вічний Боже, Ти сотворив землю і наказав людині підпорядковувати її собі. Просимо Тебе: споглянь милостиво на наші труди і благослови все посіяне і посаджене на наших полях, городах та садах. Дай добру погоду, збережи від всякого лиха і вчини, щоб ми, зібравши у відповідний час щедрий урожай, могли щирим серцем славити Твою доброту і дякувати Тобі. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва господаря за урожай

Господи Боже, Отче небесний, Ти сказав нашому праотцю Адаму: «У поті лиця твого їстимеш хліб твій» (Бут 3, 19). Скоряючись Твоїй святій волі, я працюю з молитвою на устах і прошу Тебе: допоможи мені і благослови мою працю. Нехай моя нива примножиться урожаєм – мені та моїм рідним на пожиток, а Тобі, Господи, на славу. Амінь.

Після збору врожаю

Господи, добрий Отче, Ти ввірив землю турботі людини; вчини, щоб зібраними плодами ми змогли забезпечити собі прожиток, і допоможи так їх використати, щоб вони на славу Твою та на користь усіх послужили. Через Христа, Господа нашого. Aмінь. (Месал)

Під час голоду або за людей, що страждають від голоду

Боже Всеблагий і Всемогутній, Ти дбаєш про все творіння; дай нам істинну любов до братів, які потерпають від нестачі поживи, щоб, із нашою допомогою подолавши голод, вони змогли Тобі служити у свободі та безпеці. Через Христа, Господа нашого. Aмінь.

***

Боже, Ти не сотворив смерті, а даєш поживу усім своїм творінням; втамуй милостиво голод Твоїх слуг, щоб наші серця могли радісніше та охочіше Тобі служити. Через Христа, Господа нашого. Aмінь.

За керівників держави

Всемогутній віковічний Боже, в Твоїх руках людські серця і закони народів; поглянь милостиво на наділених владою, котрі нами керують, щоб з Твоєї милості вони по всій землі поширювали добробут народів, безпеку миру і свободу релігії. Через Христа, Господа

За верховного правителя народу

Боже, перед Тобою преклоняється вся людська могутність; яви слузі своєму (ім’я) Твоє благовоління, щоб у боязні перед Тобою він прагнув лише Тобі подобатись, і народові, який йому довірено, запевнив лад і свободу. Через Христа, Господа нашого. Aмінь. (Месал)

За рідних та благодійників

O Господи, Ти з рідними пов’язав мене узами крові і любові, через благодійників просвітив мене і показав дорогу спасіння. Прошу Тебе покірно, вияви рідним і тим, хто мені робить добро, своє велике милосердя. Aмінь.

Молитва за святу Церкву

О Божественний Спасителю, Ти полюбив свою Церкву аж до смерті, і то смерті хресної; Ти обіцяв залишитися з нами до самого кінця. Зміцнюй постійно свою Церкву і даруй їй сили вистояти у випробуваннях.
Господи, Ти сказав, що разом ростуть пшениця і кукіль; вчини, щоб слабкість Твоїх учнів не взяла гору над святістю в Церкві. Даруй благодать робітникам виноградника, всім Твоїм вірним, щоб у спеку і в турботах вони трудилися заради примноження Твоєї слави і для блага всіх людей. Хай зерно Слова Божого впаде на родючий ґрунт і принесе стократний плід. Кожний, хто сповідує Тебе, нехай гідно виконує свої обов’язки всюди, де його скерує Твоє Провидіння, а всі хай прагнуть єдиної мети – спасіння всіх людей.
Господи, вчини, щоб усі християни, попри відмінності в обрядах і традиціях, були для світу свідками Твоєї безмежної любові і щоб «перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і наземних, і підземних; і щоб кожною мовою визнано було, що Ісус Христос – цє Господь, Богу Отцеві на славу» (Флп 2, 10-11). Амінь.

***

Просимо Тебе, Господи: невтомно бережи Твою Церкву, щоб вона, оточена Твоїм піклуванням, була вільна від усяких протиріч та конфліктів і добрими вчинками здобувала славу Твоєму Імені.
Боже, надіє наша й сило! Вислухай наші смиренні благання про потреби Церкви і вчини, аби ми отримали все, про що Тебе з довірою просимо. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва про нових християнських місіонерів

Всемилостивий Господи Ісусе Христе, який своєю Кров’ю відкупив світ! Просимо: милостиво поглянь на ту частину людського роду, яка все ще перебуває далеко від Бога, і вчини так, щоб і над нею засяяло світло Твоєї істини. Примнож, Господи, проповідників Твого Євангелія, допоможи їм своєю святою благодаттю, щоб їхній запал і праця були плідними. Нехай усі народи землі визнають Тебе своїм Творцем і Спасителем та прийдуть до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки. Амінь.

Молитва за Папу Римського

Боже, Пастирю і Володарю всіх вірних, поглянь милостиво на свого слугу Н., котрого Ти схотів установити пастирем своєї Церкви; просимо Тебе: дай йому словом і прикладом зміцнювати тих, кому він служить, щоб разом із довіреною йому паствою він увійшов у вічне життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

За Церкву

Ісусе Христе, Ти заснував Церкву, щоб продовжувати жити в ній і довершувати діло спасіння. Ти її вчинив хранителькою Твоєї істини і розпорядницею Твоїх милостей. Ти побажав, щоб була вона великою, єдиною і святою спільнотою дітей Божих, поширеною до краю землі. Ти заклав міцний камінь в основу Церкви, сказавши главі своїх апостолів: «Я тобі кажу, що ти є Петро – скеля; і на цій скелі Я збудую свою Церкву, і брами аду не здолають її» (Мт 16, 18).
Господи, усім серцем дякую Тобі, що Ти покликав мене у свою Церкву. Хочу завжди старанно допомагати їй, захищати і оберігати її. Прийди в силі своїй на допомогу Святішому Отцю, Твоєму Наміснику, щоб він керував Церквою згідно з Твоєю волею. Дай усім християнам Твій захист і щедру милість, щоб ми вистояли в небезпеках, які нам зусібіч загрожують. Обдаруй нас духом перших християн, мужністю в стражданні, ревністю в служінні та любов’ю, що всіх об’єднує в Твоє Ім’я. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Молитва за єдність християн (на тиждень молитов за єдність Церкви)

Підтримай, Отче, силою Святого Духа Церкву в її служінні і скеруй наші стопи на шлях миру, щоб ми сповіщали Христа всім нашим життям, завжди прямуючи в наших земних мандрівках до Міста світла.
Нехай учні Христові сяють любов’ю до бідних і пригноблених; нехай будуть вони солідарні з нужденними і щедрі у ділах милосердя; нехай будуть терпеливі до братів і сестер.
Хвала і слава Тобі, Пресвята Трійце, єдиний Всевишній Боже!
Вчини, Отче, щоб учні Твого Сина, не пам’ятаючи зла і усвідомивши власну провину, стали одне, аби світ увірував. Нехай шириться діалог між послідовниками різних релігій, щоб усі люди відкрили для себе радість буття Твоїми дітьми.
Нехай до голосу Діви Марії, Матері народів, приєднаються в молитві голоси Апостолів, Мучеників і праведників усіх народів і часів, щоб рік, який настав, для кожної людини і всієї Церкви став спонукою до оновленої надії і до тріумфування у Святому Дусі.
Хвала і слава Тобі, Пресвята Трійце, єдиний Всевишній Боже! Амінь.

Молитва св. Йоана Павла II за єдність християн

Господи, Отче кожної людини, просимо Тебе: вчини, щоб усі були одне, щоб усі християни давали приклад служіння Твоєму Царству. Нехай усі християнські спільноти з’єднаються в пошуку цілковитої єдності. Нехай втілюється в життя досконала єдність усіх християн так, аби всі люди у Христі Господі прославляли Бога. Нехай усі народи землі подолають конфлікти й егоїзм і досягнуть повної єдності та миру в Божому Царстві. Господи, згадай про Твій народ, збережи його від усякого зла; зроби його досконалим у Твоїй любові, освяти його і збери з чотирьох сторін світу в Твоєму Царстві, яке Ти для нього приготував, бо Твоя сила і слава навіки. Амінь.

Молитва про об’єднання всіх християн

Господи Ісусе, Ти напередодні своєї смерті молився про те, щоб усі Твої учні були одне, як Ти в Отці, а Отець – в Тобі. Вчини, щоб ми глибоко відчули, якою величезною невірністю Тобі є розділення всередині християнства. Дозволь нам пізнати і мужньо визнати, що в нас ще живуть недовіра, байдужість і навіть взаємна неприязнь. Даруй нам благодать, щоб усі ми могли зустрітися в Тобі, щоб вуста наші невпинно возносили молитву про об’єднання всіх учнів: об’єднання, якого Ти бажаєш, у вибраний Тобою час. О Ти, який є Любов’ю, дозволь нам знайти в Тобі шлях, що провадить до єдності в послуху Твоїй Любові та Істині. Амінь.

***

Господи Ісусе Христе, наш Спасителю і Найвищий Учителю! Щиро благаємо Тебе за весь світ та за народи світу цього. Нехай не буде вже серед нас неправди, ворожнечі, кровопролиття, нехай запанує в усьому світі Твоя свята правда і Твоє вчення, нехай всі відгукнуться на заклик до згоди, рівності, братерства та єднання. Згадай, Спасителю наш, і про Твою Церкву, яку Ти своєю святою Кров’ю здобув і освятив, а люди у своїй гордині свавільно розділили, роз’єднали та зневажили. Нехай об’єднаються в єдине святе Тіло Твоє всі, хто в Тебе, єдиного Бога, вірує, та молитвами і побожними ділами Тебе прославляє. Нехай усі славлять пресвяте Ім’я Твоє, в Трій- ці єдиного Бога, Отця і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва за дієцезію

Мати Спасителя світу і наша Мати, випроси нам у Твого Сина, Ісуса Христа, велику благодать, щоб ми зберегли безцінний скарб святої віри та нашої єдності зі Спасителем світу і Його святою Церквою назавжди, тепер і в усіх наступних поколіннях, що житимуть на цій землі. Випроси нам духа релігійної єдності, щоб ми жили побожно, керуючись моральними принципами нашої святої християнської віри.
Віддаємо під Твою материнську опіку всю нашу дієцезію, наших єпископів і священиків, ченців і черниць, семінаристів та всіх вірних, а особливо дітей і молодь. Прийми нас усіх як свою власність, як своїх дітей, що палко Тебе люблять, і веди нас до Твого Сина – Ісуса Христа, з яким ми хочемо бути з’єднані в усьому нашому земному житті, щоб заслужити вічне споглядання на небі Бога єдиного в Пресвятій Трійці і Тебе, наша Мати, разом з усіма Святими. Амінь.

Молитва за єпископа

Всемогутній вічний Боже! Помилуй Твого слугу, нашого єпископа Н.; милостиво веди його дорогою вічного спасіння. Допоможи йому своєю благодаттю, щоб він чинив лише те, що угодне Тобі. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

За нашу парафію

Господи Ісусе Христе, Пастирю добрий! Поглянь милостиво з небесних висот на нашу парафію, на це маленьке стадо у Твоїй великій вівчарні – Церкві. Заступаємось перед Тобою за всіх членів нашої церковної спільноти, за старших і молодих, за добрих і злих, за здорових і хворих. Вбережи дітей нашої парафії від усяких спокус та допоможи їм вирости на Твою славу і на втіху рідним. Вбережи нашу молодь, передусім від гріхів нечистоти, дай їй зростати в чеснотах, а кращих з-поміж неї поклич до священицького і чернечого життя. Благослови батьків, щоб своїм словом і прикладом належно виховували молодь. Укріпи хворих, просвіти тих, які в сумнівах, розпали байдужих, наверни грішників та потіш зажурених. Бережи нашу парафію не тільки від невір’я, а й від усіх тяжких гріхів, які ранять Твоє сповнене любові Серце. Подай нашим парафіянам розуміння і любов до досконалості, благослови тих, хто щоденно приступає до Твоїх святих таїнств, дай розвиток нашим церковним братствам і благослови працю наших душпастирів, щоб ми всі, під їхнім проводом, осягнули вічне щастя. Амінь.

Молитва за парафіяльну спільноту

Господи Ісусе Христе, Пастирю наших душ, просимо Тебе за нашу парафіяльну спільноту. Збережи її у святій благодаті й любові Твоїй, нехай вона невпинно черпає в Тобі нове життя. Благодать Твоя нехай вчинить її спільнотою Твоїх дітей, які Тебе люблять. Хай наша парафія зростає і освячується.
Просимо Тебе, Господи, за всіх тих, хто служить нашій парафії. Просимо за священиків, пастирів наших душ. Хай вони будуть для нас прикладом справжньої віри. Поблагослови всілякий їхній добрий почин, кожну справу, виконану з любові. Візьми під свою опіку всіх батьків родин, щоб вони були прикладом віри. Благослови матерів, щоб вони учили прекрасної любові. Опікай нашу молодь, даруй їй любов до істини, цнотливість і вірність християнському покликанню.
Просимо Тебе про тих, хто сумний або страждає, про всіх хворих, інвалідів, вдів і сиріт. Ти сам, Господи, утіш самотніх і бездомних, дай надію тим, хто при смерті, а з тими, хто відступив від Тебе, дозволь нам відновити єдність у вірі, надії та любові. Господи, залишися з нами і зі всією Твоєю Церквою.
Маріє, Мати Церкви, молись за нас до Сина Твого. Будь нам Матір’ю на всіх шляхах нашого життя. Амінь.

За наших душпастирів

Божественний Спасителю наш, Пастирю добрий! Ти віддав нашу парафію під духовний провід наших душпастирів. Тим самим Ти доручив їм відповідальне діло спасіння й освячення наших душ. Тому благаємо Тебе гаряче: подай нашим душпастирям світло, силу й терпеливість, щоб вони могли навчати парафіян за Твоєю святою волею. Передусім наділи їх святістю життя, щоб вони вчили нас своїм власним добрим прикладом. Відтак благослови їхню працю в сповідальниці, щоб вони вміли сокрушати серця закам’янілих грішників. На амвоні запали їх тим святим вогнем, яким палає Твоє Пресвяте Серце, щоб їхнє слово приносило стократний плід. Допомагай їм у керівництві душами, які прагнуть досконалого життя. Вбережи наших душпастирів від журби, невдячності з боку парафіян, додай їм сил і терпеливості у їхньому служінні та допоможи їм провести нас пустелею цього земного життя до обіцяної радості на небі. Амінь.

За катехетку (катехета)

Господи Ісусе, просимо Тебе за нашу сестру катехетку (нашого брата катехета) Н. Вона (він) навчає наших дітей істин віри, щоб вони могли всім серцем Тебе любити, тож наповни її (його) мудрістю, добротою та терпеливістю. Вчини, щоб вона (він) була (був) для своїх вихованців взірцем християнських чеснот і неустанно обдаровуй її (його) необхідними благодатями. Амінь.

За органіста (органістку)

Господи, дякуємо Тобі за нашого (-шу) органіста (-ку). Він (вона) наповнює Твою святиню молитвою мелодій і співом. Нехай орган і хори стануть для нього (неї) вівтарем, на якому він (вона) щоденно приносить Тобі свої здібності, труд і любов до краси. Господи, благослови його (її) працю, обдаровуй його (її) натхненням і неустанно обдаровуй його (її) потрібними благодатями. Амінь.

За міністрантів

Господи Боже, благослови міністрантів нашої парафії. Як колись юнак з Євангелія приніс Ісусові хліб та рибу, так і сьогодні вони приносять Тобі хліб та вино. Господи, вчини, щоб наші міністранти вірно і радісно служили Тобі та були для всіх прикладом християнських чеснот. Просимо Тебе, Боже: благословляй і супроводжуй їх на життєвих дорогах, допомагай у труднощах, оберігай від усякого зла, а тих, кого Ти найбільше вподобав, обдаруй благодаттю покликання. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

***

Господи, ми пам’ятаємо хлопця з Євангелія, який мав п’ять хлібів і дві рибини. Ти взяв їх у нього і звершив чудо помноження хлібів. Ці міністранти, які біля вівтаря подають священикові хліб і вино, нагадують нам того хлопчину. Господи, Ти знову словами священика перетворюєш і помножуєш хліб. Допоможи міністрантам у навчанні. Нехай вони будуть прикладом у школі, вдома та в іграх. Обдаруй тих, кого Ти найбільше вподобав, благодаттю покликання, щоб вони в майбутньому заступили священика, який звершує Святу Месу. Амінь.

За недужих у парафії

Боже нескінченної доброти! Прийми мою молитву, яку я заношу перед Твій небесний престол за недужих нашої парафії. Ти, Господи, допустив їхні недуги, і тільки Твоя Божа сила може їх вилікувати. Їхні муки й болі прийми, Владико, задля прощення провин та гріхів світу, і, як колись одним своїм словом Ти повертав недужим здоров’я, так змилосердься, Спасителю наш, і над тими хворими, яких доручаю Твоєму милосердю. Всемогутній Боже, у Трійці Пресвятий, оздоров, зціли, поверни хворим здоров’я, уділи їм терпеливості в болях і стражданнях, пом’якшуй їхні серця і дай їм благодать зі щирим жалем каятися за всі свої гріхи й беззаконня. Допоможи їм Твоєю благодаттю пізнати духовну цінність страждання, єднати його із Твоїми Страстями і смертю на хресті, жертвувати його за навернення грішників і спасіння душ. Примнож у них віру, надію, любов до Тебе – єдиного найвищого нашого блага, щоб вони прославляли Ім’я Твоє святе сьогодні, завжди і на віки вічні. Амінь.

За навернення грішників нашої парафії

Милосердний Боже! Ти сам сказав, що не хочеш смерті грішника, але щоб він навернувся і жив. Ти проникаєш у серця всіх людей, Ти знаєш також гріхи закам’янілих грішників нашої парафії.
Прошу тебе: заради Твоєї Пресвятої Крові і смерті на хресті сокруши їхні серця. Не відкидай їх, а у своїй милості вчини, щоб вони пізнали огиду своїх гріхів, покаялися в них і скрушеним серцем визнали свої провини у таїнстві Покаяння. Зміни їхнє життя так, щоб вони вийшли на дорогу Твоїх заповідей і жили за Твоєю святою волею. А Ти, Маріє, Прибіжище грішників, постійно заступайся за нас перед своїм Сином. Котрий живе і царює на віки вічні. Амінь.

За невіруючих

Господи Ісусе Христе, Ти на хресті молився: «Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять!» (Лк 23, 34). Ще й сьогодні ці слова актуальні для багатьох людей: вони не знають того, що повинні були б знати, або забули те, що колись знали. Вони заперечують, що є єдиний Бог, і не знають, що роблять. Вони сміються над радощами неба і муками пекла – і не знають, що роблять. Вони відрікаються від віри в Тебе, Спасителя людей, зневажають Твої слова і таїнства, хулять і ганьблять Твою святу Церкву і її служителів – вони не знають, що роблять. Вони збивають зі шляху, залякують слабких і гублять юних – вони не знають, що роблять. Ще інші мають потребу в релігії, але приймають помилку за істину, слідують за власними вигадками, спокушають інших і відводять їх від Тебе – вони не знають, що роблять. Але Ти можеш відкрити їм істину. О Боже, просимо Тебе словами Твоїми: «Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять!» (Лк 23, 34). Виправ їхні згубні помилки і дозволь їм скуштувати води живої, про яку Ти сказав: «Хто питиме воду, яку Я йому дам, не матиме спраги повік» (Йн 4, 14).

(бл. кардинал Ньюмен)

Молитва за ченців та черниць

Всемогутній вічний Боже! Ти покликав своїх слуг і слугинь служити Твоєму Синові у чернечому житті. Вчини, щоб вони вірно жили Євангелієм, даючи гідний приклад іншим. Зміцни в них любов до Тебе і до ближніх. Нехай із Твоєю допомогою вони назавжди залишаться вірними своїм обітам. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

У день народження

Господи Боже, Владико всього видимого і невидимого! Від Твоєї святої волі залежать усі дні й літа мого життя. Дякую Тобі, милосердний Отче, що Ти дозволив мені прожити ще один рік; знаю, що з приводу гріхів моїх я не гідний Твоєї милості, але Ти даруєш мені її з невимовного людинолюбства Твого.
Прошу Тебе: і надалі обдаровуй мене, грішного, своїми благодатями, щоб я міг вести своє життя у чеснотах, у здоров’ї, у мирі та злагоді з усіма родичами і ближніми. Уділяй мені достатку земних плодів і всього необхідного для життя. Укріпи мене на шляху спасіння, щоб я, прямуючи ним, після довгого і щасливого життя удостоївся стати спадкоємцем Твого Небесного Царства. Господи, благослови цей черговий рік, який я розпочинаю, і всі дні мого подальшого життя. Амінь.

Молитва про розпізнання Божої волі

О Всевишній Преславний Боже! Розсій темряву мого серця. Дай мені, Господи, істинну віру, міцну надію, безмежну любов і допоможи розпізнати Твою святу і безпомилкову волю. Амінь.

(св. Франциск Ассізький)

Молитва перед читанням Святого Письма

До Тебе, Господи неба і землі, простягаємо свої руки і перед Тобою відкриваємо наші серця. Просимо Тебе: зішли Святого Духа й обдаруй нас благодаттю пізнання Твого Слова, щоб ми не тільки вірно його зрозуміли, але й втілювали його у своєму житті. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва про Боже благословення для дому

Боже, єдиний у Святій Трійці, благослови цей дім і всіх його мешканців. Нехай тут завжди з пошаною промовляється пресвяте Ім’я Ісуса, бо лише в ньому наше спасіння. Тобі, о найсолодший Ісусе, віддаємо все наше життя і нашу вічність. Зішли нам, о добрий Спасителю, Святого Духа. Нехай Він обдаровує мешканців цього дому любов’ю, миром та радістю. Божі Ангели, оберігайте нас від підступів злого духа і приведіть до Небесного Царства. Мир і благословення Всемогутнього Бога  Отця, і Сина, і Святого Духа нехай зійде на нас і залишиться завжди з нами. Амінь.

Молитва водія

Боже, дай мені впевнену руку і уважне око, щоб я нікому на дорозі не вчинив ніякої шкоди. Не дозволь, щоб я став причиною смерті або каліцтва тих, кому Ти дав життя. Збережи, Господи, від нещастя і аварій людей, які разом зі мною. Навчи мене користуватися автомобілем для блага інших і стримай від спокуси надмірної швидкості. Прошу Тебе, Господи: супроводжуй мене на всіх дорогах мого життя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Коли вирушаємо в дорогу

Господи Всемогутній, Господи милосердний, веди нас шляхом миру, і нехай супроводжує нас у дорозі Твій архангел Рафаїл, щоб ми щасливо, у мирі та радості, повернулися додому.
Почуй, о Господи, прохання наші і милостиво оберігай Твоїх слуг, які вирушають у дорогу. А оскільки Ти всюдисущий, то повсюди даруй нам повноту Твого милосердя і збережи нас від усякого нещастя, щоб ми могли завжди дякувати Тобі. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Перед важливою зустріччю

Господи, пошли мені Духа Твого, щоб Він освітив мій розум і відкрив його для істини, щоб я слухав інших з увагою, доброзичливістю і смиренням, а відповідав з повагою, спокоєм і щирістю. Прошу Тебе: вчини, щоб відмінності у поглядах не стали перешкодою в любові і пошані до ближнього. Амінь.

Молитва за медиків

Господи Ісусе Христе, Ти, під час свого земного життя, зцілюючи душі і тіла хворих, залишив нам приклад істинної любові, просимо Тебе: обдаруй своїми благодатями всіх покликаних до служіння хворим. Вчини, аби вони пам’ятали, що їхня праця – це служіння Тобі. Наповни серця медиків щирою любов’ю та співчуттям до всіх стражденних, дай їм своє світло, простягни їм свою руку у важку хвилину. Господи, вчини, щоб, виявляючи милосердя до хворих і допомагаючи їм нести хрест, вони удостоїлися Твого безмежного милосердя. Амінь.

Молитва медика

Господи Ісусе Христе, Тебе Небесний Отець послав у світ, щоб його відкупити. Ти на землі зцілював людей від душевних і тілесних недуг. Прошу Тебе: зціли мене, якщо на це Твоя воля, і допомагай мені в боротьбі з хворобами моїх братів і сестер. Дай мені смирення і співчуття до ближніх, дай мудрість у прийнятті рішень, дай силу не просто виконувати свій обов’язок, а щиро допомагати нести хрест своїм ближнім. Дай мені доброту і терпеливість, щоб через моє служіння хворі могли пізнати Твоє милосердя.
Свята Маріє, Зцілення хворих, і святий Луко, покровителю медиків, моліться за мене. Амінь.

Духовне усиновлення зачатої дитини

Потрібно молитися за зачату дитину, щоб урятувати її від убивства. Вона кличе на допомогу також і тебе.
Це молитва за дитя, ім’я якого знає лише Бог. Молитва ця триває 9 місяців і полягає в щоденному промовлянні однієї таємниці Розарію (одне «Отче наш…», десять «Радуйся, Маріє…», одне «Слава Отцю…»), а також такої молитви:

Господи Ісусе, за заступництвом Твоєї Матері, Пресвятої Діви Марії, яка з любов’ю Тебе породила, а також за заступництвом святого Йосифа, якому Тебе довірили і який був Твоїм Опікуном після народження, прошу за цю дитину, котру я духовно усиновив (-ла), яка ще не народилася і зараз перебуває під за- грозою загибелі.
Прошу Тебе, Господи Ісусе: даруй батькам цієї дитини любов і відвагу, щоб вони залишили своїй дитині життя, яке Ти сам для неї призначив.

Можна також ще додати добровільну постанову, наприклад, частіше сповідатися й приймати святе Причастя; постити на хлібі та воді; допомагати нужденним. Духовне всиновлення зачатої дитини розпочинається обітницею, яка складається в храмі або вдома перед хрестом чи іконою, і має такий зміст:

Пресвята Діво Богородице Маріє, всі Ангели та Святі! Прагнучи нести допомогу ненародженим дітям, твердо постановляю та обіцяю, що від сьогодні духовно усиновлюю одну дитину, ім’я якої знає тільки Бог. Хочу впродовж дев’яти місяців щоденно молитися про її порятунок і щасливе народження, а також про її праведне життя. Господи, допоможи мені виконати цю постанову, а ту дитину, ім’я якої знаєш лише Ти, оберігай своєю могутньою опікою. Амінь.

Суплікація

Святий Боже, Святий кріпкий, Святий
безсмертний, помилуй нас. (тричі)

Від мору, голоду, вогню і війни
врятуй нас, Господи.

Від наглої та несподіваної смерті
вбережи нас, Господи.

Ми, грішні, Тебе, Бога, просимо:
вислухай нас, Господи.

Молитва захисника України

Богородице,
Ти стояла поруч зі своїм Сином,
коли Він боровся на хресті
за спасіння світу.
Вірю, що також тут і зараз
Ти є поруч зі мною,
коли з любові стаю
до захисту рідної землі.
Благаю, Улюблена Мати,
випроси для мене на цей день
відвагу і силу,
врятуй від ворогів,
укріпи в стражданнях,
поверни додому живим,
а коли настане моя година –
зустрінь мене у Царстві
Твого Сина, Ісуса Христа. Амінь

Молитва за Батьківщину

Отче наш, Всемогутній Боже! Просимо Тебе: піклуйся про нашу Батьківщину. Нехай наша країна розвивається в щасті й мирі, а наш народ досягне всього, що потрібне для гідного життя. Господи, допоможи нам позбутися наших недоліків, навчи нас бути працьовитими й терпеливими, щоб ми могли спільно будувати краще майбутнє й не марнували суспільні блага. Благослови наших земляків в усьому світі. Допоможи нам жити у злагоді та братерській єдності. Навчи нас бути корисними нашій Вітчизні й сприяти її всебічному розвиткові. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
Святий Володимире, молись за нас!
Свята Ольго, молись за нас!

***

Всемогутній і Милосердний Боже, через Пресвяту Діву Марію Ти посилаєш нашому народові чудесну допомогу та захист. Просимо Тебе: прийми наші молитви, які возносимо до Тебе. Маріє, Божа Мати, з довірою благаємо Тебе заступатися за нашу Батьківщину перед Богом. Амінь.

Молитва за Батьківщину за заступництвом свв. Володимира і Ольги

Боже, Владико і Царю народів! Просимо Тебе за заступництвом святого Володимира і святої Ольги, покровителів нашої Батьківщини: наповни нас силою Твого Духа. Даруй нашим серцям мир, укріпи нас в надії на Твою любов. Пробуди в нашому народі прагнення до миру й свободи. Зроби нас здатними творити наше спільне майбутнє.
Боже! Нехай Святий Дух змінює обличчя нашої землі та зміцнює Твій народ; нехай Він допомагає нам зберегти Твоє Царство в особистому й родинному житті кожної людини, в житті суспільства й держави.
Убережи нас від егоїзму, не дозволь, щоб сильніші зневажали слабких. Захисти нас від ненависті та упередженості до людей, які мають інші погляди.
Навчи нас боротися зі злом і допоможи нам у кожній людині, навіть грішній, бачити брата. Навчи кожного з нас помічати власну провину, а не шукати скалки в оці ближнього.
Навчи нас бачити добро всюди, де воно є; надихни нас ревно оберігати його, підтримувати й відважно захищати. Вбережи нас від брехні, яка губить світ. Дай нам мужність жити в правді.
Даруй нам хліб насущний. Благослови наші труди, Боже, Владико і Царю народів! Амінь.

За Батьківщину або місто

Боже, Ти у своїй чудесній мудрості правиш усім світом; прийми милостиво молитви, які ми возносимо за нашу Батьківщину (наше місто), щоб завдяки розважливості влади й сумлінності громадян укріплялись в ній (ньому) згода і справедливість, і щоб в ній (ньому) завжди панували мир та добробут. Через Христа, Господа нашого. Амінь. (Месал)

Молитва під час засухи

Небесний Отче! Ти в превеликій своїй доброті й милосерді до людського роду ведеш нас до покаяння та навернення. Молимо Тебе: поглянь на нас, що припадаємо до Твого святого престолу і з глибини розкаяного серця кличемо до Тебе. Не дай нам загинути, Господи, за безліч наших гріхів, а вчини з нами як безкінечно добрий і милосердний Отець! Ти змилосердився над своїм народом у пустелі та рукою Твого слуги Мойсея видобув воду зі скелі. Боже, вислухай наше прохання, як вислухав прохання пророка Іллі: подай проливний дощ на ниви розкаяного народу. Змилосердься над нами, Господи, бо Ти наш Бог, і Тобі належить право милувати і спасати, отож віддаємо славу Тобі, Отцеві, Синові і Святому Духові, на віки вічні. Амінь.

Молитва під час довгої зливи

Всемогутній Владико світу! В найглибшій покорі згинаємо перед Тобою коліна і благаємо Тебе про помилування. Премилосердний Боже: не дай нам загинути, а вияви нам Твою доброту й милосердя. Помилуй нас, Господи, і як Ноєві, Твоєму слузі, послав Ти з голубом зелену гілку, що сповістила йому про кінець потопу, так і нам, Всемогутній Боже, зішли сонячне проміння й відроди наново плодовитість землі.
Вислухай, Господи, гарячі молитви бідного народу, поглянь на наші сльози й потіш наші сумні серця. Вчини, милосердний Господи, щоб ми якнайшвидше могли вдячним серцем радісно прославляти Тебе, в Трійці єдиного Бога, тепер і на віки вічні. Амінь.

Вислухана молитва

Боже, незбагненний у своїх рішеннях!
Я просив Тебе про силу й міць, щоби досягти успіху, а Ти вчинив мене слабким, щоб я навчився покірного послуху.
Я просив Тебе про здоров’я, щоби здійснити великі діла, а Ти дав мені каліцтво, щоб я робив кращі речі.
Я просив Тебе про багатство, щоби бути щасливим, а Ти дав мені вбогість, щоб я був розсудливий.
Я просив Тебе про владу, щоби люди мене поважали, а Ти дав мені неміч, щоб я відчував потребу в Тобі, люблячому Отці.
Я просив Тебе про товариша, щоби не жити самотньо, а Ти дав мені серце, щоб я міг любити всіх людей.
Я просив Тебе про радість, а отримав життя, щоб міг тішитись усім.
Нічого я не отримав із того, що просив у Тебе, але Ти дав мені те, чого я не сподівався.
Мої молитви, не завжди вдало складені, Ти вислухав у свій божественний спосіб.
Будь прославлений, Боже, за Твою любов і незбагненні Твої рішення. Амінь.

Молитва міністранта

Господи Ісусе Христе, Ти покликав мене, щоб слідуючи за Тобою, я дійшов до Отця. Я хочу йти з Тобою, я хочу жити Тобою. Будь сяйвом, яке освітлює мене. Будь силою, яка сповнює мене. Будь моїм Учителем, якого я люблю і якого наслідую. Викарбуй глибоко у моєму серці Твоє слово, Навчи мене брати з Тебе приклад.
Наповни мене своїм життям, щоб я прославляв Отця і служив братам так, як Ти наказав. Визволи мене від гріха. Сокруши в мені те, що Тобі противиться. Дай мені Твого духа і дозволь, щоб Твоя обітниця здійснилася в мені. Я хочу жити через Тебе, з Тобою і в Тобі у любові Святого Духа на славу Бога Отця. Амінь.