
3 22 до 24 червня в с. Павшино в реколекційному будинку св. Йосифа відбувся біблійний курс для всіх сестер з різних орденів та згромаджень, які служать у Мукачівській дієцезії. Його провів бібліст, родом зі Словаччини, отець Петр Дубовський SJ, ректор Папського біблійного інституту (Biblicum) та президент Міжнародної організації з вивчення Старого Завіту в Римі (IOSOT).
Про це пише Мукачівська дієцезія.
Слово Боже міцно торкалося сердець і відкривало його глибину, істину про нас самих.
Темою реколекцій була постать пророка Іллі, яка провела нас через різні ситуації людського життя: від пошуку власної ідентичності та дивовижної Божої турботи, до зустрічі зі страхом і глибокою безнадією в печері.
Дізнавшись, ким був Ілля, звідки він походив, наша перша конференція розпочалася із базового і глибокого запитання до нас: «Хто я є? Яке прізвисько я б дала собі?».
Ми роздумували про довіру та послух пророка, який іде до потоку Керіт, де Бог турбується про нього. Ще одним прикладом стала вдова з Сарепти. Господь послав Іллю не до багатіїв чи до великих цього світу, а до бідної жінки – до вдови, яка віддала останнє, що мала. Це нам відкрило те, яка важлива довіра на Божого Провидіння, усвідомлення того, що Його логіка завжди вища за людську.
Разом з Іллею ми пройшли шлях не лише перемог, а й страху. Разом із пророком кожен із нас «зайшов у печеру» , в місце, де Ілля зустрівся зі своєю найбільшою втомою, вигоранням і депресією. Ми заглянули у власні печери, в ті моменти, коли все рушиться, коли опускаються руки й огортає безнадія.


Проте саме там, у найглибшій темряві та самотності, Господь є присутній. Він є поруч із нами! І саме Його присутність перемінює нас, зцілює наше серце , дає відповідь на запитання про те, ким є. Бо так насправді ми належимо Йому! Ми Його улюблені!
Постать пророка Іллі відкрила нам Бога, який говорить у тиші, дбає у скруті й дає силу там, де опускаються руки. Але найголовніше, що Він присутній в кожному етапі нашого життя!
Дякуємо Богу за цей плідний час! За Його любов і постійну турботу, за спільний час буття разом!
Текст і фото: сестра Одріка Мешко SJSM



