Зустріч ВРЦіРО з делегацією Всесвітнього Об’єднання Біблійних Товариств

6 червня 2025 року в Києві члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) під проводом Головуючого у ВРЦіРО, єпископа Валерія Антонюка, зустрілися з делегацією Всесвітнього Об’єднання Біблійних Товариств (ОБТ) на чолі з Генеральним секретарем ОБТ Дірком Ґеверсом. Зустріч відбулася в Домі Біблії Українського Біблійного Товариства (УБТ).

Про це пише сторінка ВРЦіРО.

У своїх виступах українські релігійні діячі розповіли делегації ОБТ про гуманітарні виклики в Україні внаслідок російської військової агресії, про діяльність церков і релігійних організацій під час війни, про свободу віросповідання в Україні та про релігійні переслідування на тимчасово окупованих територіях України, про важливість поширення Божого Слова в українському суспільстві й серед військових та встановлення справедливого миру для України.

Зокрема, члени ВРЦіРО зазначили, що війна, яку веде Україна, є екзистенційною по суті, це війна за незалежність, за існування, за життя, за свободу віросповідання та інші свободи. Поширення Божого Слова є надзвичайно важливим аспектом укріплення українського народу та захисників у час важких випробувань. Діяльність УБТ за підтримки Біблійних товариств щодо поширення за 2024 рік більше 400 тис. Біблій заслуговує на подальшу підтримку.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну відбулося переселення 14 млн українців, що дорівнює 30% населення України. Наразі, згідно даних ООН, всередині країни 6 млн українців є внутрішньо переміщеними особами, ще 6,5 млн українців є біженцями за межами України. Внаслідок російської військової агресії, Україна має справу з найбільшою гуманітарною кризою в Європі після закінчення Другої світової війни. Завдяки спільним зусиллям українських церков, міжнародної спільноти та влади України ця криза не переросла в трагедію.

Представники церков зазначили, що на територіях України, які тимчасово окуповані Росією, відбуваються жорстокі релігійні переслідування, у тому числі, незаконні арешти і ув’язнення священнослужителів різних конфесій, захоплення культових споруд і використання їх для військових і адміністративних потреб російських окупантів, закриття церков і молитовних будинків, тотальний контроль за релігійним життям, тощо. Більше 650 храмів і церковних будівель на території України зруйновано і пошкоджено внаслідок російських обстрілів. Росіяни називають себе християнами, але по суті, більшість з них, не є такими. Переважна більшість російських церков підтримують насильство, вбивства українців та геноцид українського народу, що протирічить євангельському вченню та принципам моралі. Росія та її «агенти впливу» з різних країн поширюють брехливу інформацію по світу щодо війни в Україні, стосовно «релігійних гонінь», «утисків», тощо. Тому надзвичайно важливо спільно протидіяти російській пропаганді.

Українські релігійні діячі висловили вдячність ОБТ за надану підтримку в перекладі, друкуванні та поширенні Біблії різних форматів в Україні, а також за сприяння в реалізації гуманітарних і соціальних проектів під час війни.

Генеральний секретар Дірк Ґеверс та члени делегації ОБТ наголосили, що візит делегації до Києва, який відбувся вперше за роки незалежності України, є проявом підтримки України, солідарності з українським народом та церквами і спрямований на те, щоб краще узнати насущні потреби суспільства з тим, щоб вжити заходів щодо подальшого розвитку і посилення співпраці з українськими церквами та підтримки українського народу.

Представники ОБТ на власні очі побачили і пережили в ніч на 6 червня російський обстріл ракетами і дронами Києва й інших міст України, внаслідок якого було вбито 7 людей, десятки людей, у тому числі діти, отримали поранення та було зруйновано житлові будинки. Генеральний секретар запевнив, що Біблійні товариства в різних країнах світу моляться за Україну і поширюють інформацію, яку отримують від українських партнерів. 

На завершення зустрічі сторони домовилися про подальші практичні кроки щодо співпраці в контексті підтримки України та обмінялися пам’ятними подарунками.  

Римо-католиків на зустрічі представляв ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB.

Об’єднання Біблійних Товариств – глобальне міжконфесійне співтовариство, яке об’єднує близько 150 Біблійних Товариств у понад 240 країнах і територіях. Його місія – зробити Біблію доступною для всіх та допомагати людям відкривати її послання у зрозумілий і релевантний спосіб. ОБТ активно працює у сфері душпастирства, зцілення душевних травм, боротьби з неграмотністю та соціального служіння.

Схожі новини:

Поширити новину: