18 травня римо-католицька парафія в Дубні відзначала свято покровителя свого храму – cвятого Йоана з Непомук. Ще однією урочистою подією для місцевої спільноти стало освячення нещодавно встановленого в костелі органа, який подарували німецькі католики.
Про це пише Волинський монітор.
Перед літургією обряд освячення звершив єпископ-ординарій Луцької дієцезії Віталій Скомаровський, який очолив теж богослужіння.
«Так, як орган складається з багатьох різних труб, так само те, що ми зробили, – це спільна праця багатьох людей із різних парафій, із різних країн, із різних конфесій», – сказав єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії, на месі з нагоди престольного свята в Дубні. Перед богослужінням владика освятив орган.
У літургії взяли участь священники Луцької дієцезії Римо-католицької церкви України, отець-митрат Роман Бегей із Української греко-католицької церкви, представники місцевої влади, віряни – католики та православні.
Учасники богослужіння дякували Богові за отримані від Нього дари та молилися за воїнів, які зараз відстоюють незалежність України в російсько-українській війні. Акомпанував співам Петро Сухоцький, органіст із луцької кафедральної парафії Святих Апостолів Петра і Павла. Це він разом із органним майстром Шандором Шрайнером встановлював інструмент у дубенському костелі. Літургію прикрасив спів православного хору зі Свято-Покровського собору під керівництвом Сергія Гавриленка і католицького хору з Луцька.
Отець-канонік Ґжеґож Оважани, настоятель дубенської парафії, наприкінці Євхаристії подякував і вручив пам’ятні відзнаки тим, хто долучився до встановлення органа. Серед них – сім’ї Шиятих, Пікул, Бульчаків, Татарчуків, Боберів, Богомазів, Іващенків, Кічатих, Климчуків, Кондрасів, Овсіюків, Шегерів, Дудко, Красових, Олег Мулик та мер Дубна Василь Антонюк. Музичний інструмент вдалося встановити за фінансового сприяння Дубенської міської ради – на це з бюджету міста було спрямовано 100 тисяч гривень.
«Усіх, хто допомагав, перерахувати неможливо. Без вас нічого не вдалося би», – зазначив священник. Настоятель дубенської парафії особливо подякував отцю-каноніку Павлу Хом’яку, настоятелю кафедральної парафії, який знайшов інструмент у Німеччині та доставив його в Україну.
Після меси всі взяли участь у процесії вулицями Дубна, в якій навперемін зі співом люду євхаристійні гімни виконував місцевий оркестр. Після повернення процесії до храму відбувся перший в історії відновленого дубенського костелу органний концерт. Твори класичної музики виконали Петро Сухоцький (орган) і Шандор Шрайнер (кларнет, тарагот).
Наступного дня, в урочистість Зіслання Святого Духа, Дубенське товариство польської культури за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку провело на території костелу благодійний концерт на підтримку Збройних сил України.